Šitie čaļi ir tik sūri, ka mietu pakaļā var nolauzt... Skatamies, izglītojamies..
Pasaules top specvienības62
335
0
KRIEVIJAS «SPETSNAZ». Ja lielākā daļa pasaules specvienību trennē ar mācīšanu, tad Krievijas Speciālo Uzdevumu vienība diendienā iztur dažādas grūtības un sodus. Viņi drīkst atteikties no dienesta jebkurā laikā, jo SPETSNAZ nevajag mīkstčauļus. Viņi meklē sāpju un kauju norūdītus slepkavas. Treniņmaču galvenais mērķis ir pretinieku savainot – lauztas ribas, pirksti, mugurkaula skriemeļi. Ārstēšanās parasti notiek tieši tik ilgi, lai varētu turpināt treniņus. Viņi ir apmācīti izlūkošanā vai tuvkaujā (māja – māja). BIeži vien viņi tiek algoti kā augsta līmeņa miesassargi augsta ranga politiskajiem personāžiem. Paši viņi saka, ka viņus nemāca ignorēt sāpes, jot as ir neiespējami – viņus māca izbaudīt sāpes.
FRANČU JŪRAS KĀJNIEKI. Paši viņi sevi sauc par “berets verts”, jeb “zaļās beretes”. Kopumā šī specvienība sastāv no 6 apakšvienībām, kas katra specializējas savā kaujas veidā. Hubert – nirēji, Jaubert – uzbrukumi uz ūdens, eksfiltrācija, jūras tuvkauja, Trepel - uzbrukumi uz ūdens, eksfiltrācija, de Penfentenyo – izlūkošana, de Montfort – lielattālumu uguns atbalsts (raķešmetēji, snaiperi, vieglās mortīras), Kieffer – kaujas suņu apmācība, vadība, taktika, izlūkošana. Viņi tika radīti pēc slavenā jūras pētnieka Žaka Īva Kusto pieprasījuma, kurš 2. pasaules kara laikā bija flotes oficieris.
Reklāma
MARSOC. Patreiz tikai vīriešiem ir ļauts pieteikties šajā vienībā. Viņi specializējas izlūkošanā, tiešā darbībā un iekšējā aizsardzībā svešos reģionos. Viņu treniņš sastāv no 4 fāzēm. 1. fāze ir izdzīvošana, izvairīšanās, pretestība un bēgšana. Viņus apmāca radīt uguni ar berzes palīdzību, spoguļu palīdzību un pat ledus. Ledus ar plaukstu siltumu tiek sakausēts lēcas formā, kas darbojas līdzīgi palielināmajam stiklam. Protams, ka viņiem ir ļauts ņemt līdzi arī sērkociņus un šķiltavas. Pēc tam viņiem sākas fiziskās veselības treniņi, tuvcīņas apmācības. Tuvcīņai tiek izmantots vairāku kaujas stilu apvienojums/hibrīds. Tas sevī iekļauj elementus no Jeet Kune Do, Wing Chun, Jiu-Jitsu un pat filipīniešu Sayoc Kali – cīņa ar nazi. Tās ir tikai pirmās 2 fāzes. 3. fāze ir pirmo divu sajaukums, bet ar komunikāciju un GPS sistēmu izmantošanu. 4. fāze ir “neregulārā kauja”, kas patiesībā ir skaists nosaukums “viss ir atļauts” tipa kaujai.
MI-6. Apvienotās Karalistes (AK) Slepenajā dienestā ir tikai viena nodaļa, kuras rindās var atrast ko līdzīgu Džeimsam Bondam. Ta ir 6. nodaļa. Viņi cieši sadarbojas ar 5. nodaļu, kas specializējas pretizlūkošanā un spiegošanā. Toties 6. nodaļa ir tie, kas izsūta pasaulē savus aģentus, lai meklētu dažādus draudus un “neitralizētu” tos, pirms tie kļūst par nopietnu problēmu. Viņu atrašanās vieta ir Voksholas Kross, Londonā, bet nedomājiet, ka Jūs tur vienkārši iebrauksiet ekskursijā. Pārsvarā Jūs nelaidīs tālāk par vārtiem un pat ja teiksiet, ka ziniet ko viņi tur dara, Jums jauki paskaidros, ka lielākā daļa viņu uzdevumu ir garlaicīgāki, nekā vērot kā žūst krāsa.
ASV REINDŽERI. Pēc armijas pamattreniņa, karavīri var brīvprātīgi pieteikties Reindžeru 75. nodaļā, kas viņus apmācīs izpletņlekšanā, izdzīvošanā, dažādas valodas, augsta līmeņa kaujas taktikas, kalnu kaujas zināšanās, niršanā un dažādu ieroču lietošanā. Pēc tam viņi dodas uz AIT (Advanced Individual Training), kur viņi nostiprina zināšanas savā izvēlētajā specialitātē, bet pēc tam AAS (Army Airborne School), un visbeidzot dodas uz Ranger Indoctrination vai Orientation Programs. Ap to laiku, kad viņi ir pabeiguši šo treniņu laiku, daži mostoties, kliegdami, jo murgoja par Reindžeru skolas apmācībām, bet jūtas ļoti atviegloti, jo ir tikai Vjetnamā.
Reklāma
ASV ZAĻĀS BERETES. Būtībā tas ir tikai viņu segvārds. Pēc dokumentiem viņi ir ASV armijas speciālā vienība. Viņi specializējas “neierastā kaujas darbībā”, jeb saprotamā valodā – ielavīšanās pretinieka teritorijā, pirms liela izmēra militāra konflikta, vietējo apmācība cīņai ar ienaidnieku. Ja teritorijā tiek konstatēta pastāvoša pretestība ienaidniekam, viņi “mīkstina” pretinieka spēkus, “neitralizējot” pēc iespējas vairāk pretinieka vadoņus. Treniņs ir ļoti visaptverošs un sākas ar armijas vērtējumu par sekojošām īpašībām: inteliģence, fiziskā sagatavotība, motivācija, uzticamība, saprātība, briedums, stabilitāte, spriestspēja, izlēmība, komandas darbs, ietekme un komunikācija. Beigu treniņi parasti sastāv no izturības posmiem, kuros jāpārvietojas līdz pat 40 jūdzēm pa ļoti sarežģītu apvidu, ļoti smagu mugursomu, bruņotam vienīgi ar dzīvu vistu un nazi. Viņiem netiek doti līdzi nekādi sērkociņi vai šķiltavas. Ja Esi labi trenējies, vari uztaisīt uguni un apēst vistu. Vienīgais ko drīkst izmantot ir kompass un ar paša roku zīmēta karte, iegūta no agrākiem izlūkošanas treniņiem.
DELTA VIENĪBA. Oficiālā ASV pretterorisma vienība. Specializējas gūstekņu atbrīvošanā, dumpinieku apspiešanā un vispārīgā terorisma apkarošanā. Treniņi sākas ar parastu fizisko – pietupieni, atspiešanās, 5 km skrējiens (bez laika ierobežojuma). Nekavējoties, tam seko 30 km pārgajiens visas nakts garumā ar 16 kg smagu somu, bez kartes, tikai ar kompasu pa kalnainu apvidu. Pēc tā seko 65 kilometru pārgājiens ar saspringtu laika ierobežojumu. Pēc tam Tev ķeras klāt psihologi, kas cenšas tevi salauzt un samulsināt. Un ja Tu izturi visus šos pārbaudījumus, tad Tu vari uzsākt Delta vienības treniņus.
SHAYETET 13. Izraēla. Ļoti līdzīgi Delta vienībai. Nosaukums tulkojumā nozīmē “13. flotila”. Viņu sauklis ir „Nekad vairs!”, atsaucoties uz holokaustu. Specializējas gūstekņu atbrīvošanā un pretterorisma kaujas taktikā. Pārsvarā šīs jomas izvēlētas, jo viņi dzīvo reģionā, kam blakus vairakām nācijām, kas, šķietami, ir nozvērējušās viņus iznīcināt. Tapēc viņi ir vienmēr kaujas gatavībā, gatavi doties pāri robežai un nogalināt. Viņi tur savas darbības lielā slepenībā, bet ir dažas, kas tikušas publiskotas. Pazīstamākā no tām būtu „Jaunības strūklaka”, kuras laikā viņi Beirutā, Lebanonā izķēra Melnā Septembra organizācijas biedrus un nogalināja tos, atriebjoties par 1972. gada slaktiņu Minhenē. Neskaitot ieroču apmācību, viņi apgūst arī Krav Maga – izraēliešu nacionālo kaujas mākslu, kas balstās uz teorijas „ielu kaujā atlaižu nebūs”. Kaujies līdz nāvei. Sitieni pa kājstarpi ir ļoti izplatīta taktika.
Reklāma
NAVY SEALS. Varētu domāt, ka viņu ir ļoti daudz, ņemot vērā filmu daudzumu, kuru sižeti balstīti uz šo karotāju vienības eksistenci. Bet patiesība ir, ka viņi ir tikai aptuveni 2000. Viņi ir ASV armijas elitārakā vienība. Lai kvalificētos jāpaveic sekojoši uzdevumi: 460 metru peldēšana kraulā vismaz 12 minūtēs un 30 sekundēs (ieteicams 10 minūtes 30 sekundes), 42 atspiedieni 2 minūtēs (ieteicams vismaz 79 atspiedieni), 50 pietupieni 2 minūtēs (ieteicams vismaz 79 pietupieni), 6 pievilcieni no nekustīgas pozīcijas (ieteicams 11 un vairāk), 2,4 km skriešana zābakos un biksēs vismaz 11 minūtēs un 30 sekundēs (ieteicams zem 10 minūtēm un 20 sekundēm). Un tikai pēc tam sākas SEALS treniņš. 24 nedēļas sauszemes kauja, 26 nedēļas SEALS kvalifikācijas treniņi. Pēc tam notiek specializēšanās jomā, kura SEALS ir nepieciešamāka tobrīd – snaiperi, valodnieki, virves kāpēji, nirēji, lecēji, durvju uzlauzēji u.t.t.
BRITU SAS. Specializējušies visās pie SEALS minētajās jomās, viņi izceļas ar to, klāt tam visam viņiem ir arī padziļināta pretspiegošanas apmācība. Fiziskā sagatavotība ir visaugstākajā līmenī. Bieži sadarbojas ar SEALS un ir izveidojusies cieša draudzība starp abām specvienībām. Līdzīgi ASV reindžeriem viņi nēsā brūnas beretes. Viņus apmāca apaču indiāņu nažu cīņā, līdztekus tādiem kaujas stiliem kā Sayoc Kali, Krav Maga, Jeet Kune Do. Pēdējos gados tam klāt nākusi Keysi Kaujas metode, ko popularizējušas „Betmena” filmas. Pārsvarā SAS ir pazīstami ar to, ka pēc viņiem tiek modelētas lielākā daļa specvienību. Pat šajā sarakstā tādas ir katra otrā.