Pasaules valstis ir izveidojušas daudzas organizācijas, lai palīdzētu cita citai. Šīs organizācijas nodrošina medicīnisku un militāru palīdzību, kā arī tirdzniecības iespējas. Daudzas starptautiskas komitejas cenšas padarīt pasauli drošāku un miermīlīgāku.
Pasaules sabiedrība2

Miera uzturētāji. Kad valstīs izceļas bruņota karadarbība, palīgā tiek aizicnātas ANO Miera uzturēšanas spēku grupas. Tās ierīko bēgļu nometnes un palīdz uzturēt likuma paredzēto kārtību. ANO grupas varb būt gan bruņotas, gan arī bez ieročiem. Bruņotajām grupām ieročus atļauts lietot tikai pašaizsardzībai.

ANO Nosaukumu „Apvienoto Nāciju organizācija” (ANO) pirmo reizi lietoja ASV prezidents Franklins Delano Rūzvelts. Oficiāli Ano tika nodibināta tikai 1945. gadā. Kopš tā laika valstu skaits organizācijā ir palielinājies no 51-192

Galvenā mītne.ANO galveno mītni oficiāli atklāja 1951. gada 9. janvārī Īstriveras krastā Ņujorkā. Amerikāņu miljonārs Džons D. Rokfellers juniors tās zemes pirkšanai ziedoja 8,5 miljonus ASV dolāru. Dalībvalstu pārstāvju tikšanās vieta ir Ģenerālās asamblejas ēka.

Eiropas savienība. 1951. gadā pieņemtais Parīzes līgums iezīmēja Eiropas Savienības sākumu. Izveidojās Eiropas ekonomiskā asociācija, bet 1992. gadā pieņemtā Māstrihtas līguma rezultāts bija Eiropas Savienības (ES) nodibināšanās un vienotas Eiropas valūtas –eiro- ieviešana.


SARKANAIS KRUSTS. Starptautiskā Sarkanā Krusta un Sarkanā Pusmēness organizācija nodrošina medicīnisko palīdzību gan karadarbības vietās, gan miera laikā. Ženēvas konvencija arī paredz aizsargāt gūstekņus un ievainotus karavīrus.
.