local-stats-pixel

Nakama ir maniaku paudze?3

8 2
2007. gada 9. decembrī, Ph.D. Jack Grinband (Columbia University Medical Center) Vardarbība ekrānos ir ierasta lieta, bet vai skatoties vardarbību izmainās arī mūsu uzvedība? Lai gan zinātnieki ir atklājuši korelāciju starp ekrānā redzamo vardarbību un tās ietekmi uz uzvedību reālajā dzīvē, līdz šim ir bijuši maz neiroloģisku pierādījumu tam. Šobrīd šādi pierādījumi ir atrasti. Pētnieki no Columbia University Medical Center Funkcionālās magnētiskās rezonanses attēlveidošanas izpētes centra ir atklājuši, ka, skatoties vardarbīgas programmas, tiek ietekmēta smadzeņu zona, kas atbild par cilvēka agresīvas rīcības mazināšanu un kas kavē to izpausmi dzīvē. Publikācijā 2007. gada 5 decembrī (Dec. 5 on-line issue of PLoS ONE (published by the Public Library of Science)), Kolumbijas zinātnieki aprakstīja, ka pētījumā iesaistītajiem cilvēkiem lika skatīties pazīstamu un populāru filmu vardarbīgas episodes, kā rezultātā atklājās, ka smadzeņu tīklojums, kas atbild par agresijas kontrolēšanu (iekļaujot laterālo orbitofrontālo garozu un amygdalu), kļūst mazaktīvs. Šīs izmaiņas – nespēju kontrolēt savu vardarbību un kļūt pašam agresīvākam, var kļūt paliekošas, ja indivīds atkārtoti skatās vardarbīgas ainas. Pētījums atklāja vēl to, ka starp iesaistītajiem cilvēkiem, kuriem augstāk minētā smadzeņu zona bija mazāk aktīva, pēc personības testiem, šis personas personība atbilda cilvēkam ar tendenci uz agresiju.

Atvainojos par kaviltāti, bet ceru, ka sapratīsies šos grafikus. Tātad pirmajā redzams dzeltens punktiņš, tā ir vieta, kurā tiek mērīta smadzeņu aktivitāte un tā atbild par vardarbības kontrolēšanu. Otrais zīmējums rāda, jo vairāk mēs skatāmies vardarbīgas programmas, jo vairāk samazinās mūsu apskatāmās zonas aktivitāte. Trešajā zīmējumā parāda, ja mēs skatāmies nevardarbīgas programmas, tad izmaiņas mūsu pētāmajā zonā netiek novērotas. Piedodiet nevelejos tulkot tadelj ka kadam intrese:
A secondary finding was that after repeated viewings of violence, an area of the brain associated with planning behaviors became more active. This lends further support to the idea that exposure to violence diminishes the brain’s ability to inhibit behavior-related processing. None of these changes in brain activity occurred when subjects watched non-violent but equally engaging movies depicting scenes of horror or physical activity. The yellow area shows the supplementary motor cortex, the part of the brain responsible for planning and imagining behaviors. The first graph illustrates that as the number of violent movies watched increased, the supplementary motor activity increased. The second graph shows that when subjects watched the non-violent control clips, there were no systematic changes in the activation of this area. “These changes in the brain’s behavioral control circuits were specific to the repeated exposure to the violent clips,” said Joy Hirsch, Ph.D., professor of Functional Neuroradiology, Psychology, and Neuroscience and Director of the Center for fMRI at CUMC, and the PLoS ONE paper’s senior author. “Even when the level of action in the control movies was comparable, we just did not observe the same changes in brain response that we did when the subjects viewed the violent clips.” “Depictions of violent acts have become very common in the popular media,” said Christopher Kelly, the first author on the paper and a current CUMC medical student. “Our findings demonstrate for the first time that watching media depictions of violence does influence processing in parts of the brain that control behaviors like aggression. This is an important finding, and further research should examine very closely how these changes affect real-life behavior.”
8 2 3 Ziņot!
Ieteikt: 000
Spoki.lv logo
Spoki.lv
Reklāma

Komentāri 3

0/2000
vienu bildi ieliec!
3 2 atbildēt
Tev neradaas bilde ? :o ? Man ir bilde.. Tev mozh pc leens :P
2 2 atbildēt
Hmm, interesanti, ka visi pasaules kari ir bijuši pirms TV bija tik izplatīts un vēl jo vairāk - filmas ar vardarbību. Nākamā paaudze būs truli idioti, nevis maniaki - tendences jau ir vērojamas šeit komentos un pat rakstos.
0 0 atbildēt