Tākā pēdējā laikā šeit parādās daudz raksti par SOPA, PIPA, ACTA utt., es izdomāju patulkot interesantu informāciju par dīvainākajiem aizliegumiem un likumiem. Ceru, ka patiks. Ja būs autsaucība, tad sekos nākamais raksts, bet apjomīgāks.
Jauku lasīšanu!
[Raksts pacelts!]
Dīvainākie valdību aizliegumi14
232
2

1. Vai jūs esat sieviete, kas dzīvo Austrālijā un jums ir mazas krūtis? Tātad, saskaņā ar Austrāliju, jūs nepastāvat. Vai tu esi cilvēks, kam gadās apskatīt pieaugušo filmas, kurās piedalās sievietes ar mazām krūtīm? Tātad, pēc Austrālijas valdības domām, jūs slepeni, kaut kur dziļi nerātnajā, perversajā prātā esat bērnu porno cienītājs. Ja jūs šim murgam nesaskatāt jēgu, tad varat būt pārliecināts(-a), ka nestrādāsiet Austrālijas Klasifikācijas Padomē (ir likumā noteikta struktūra, kas dibināta pēc Austrālijas valdības iniciatīvas un kontrolē, kvalificē filmas, videospēles, literatūru utml.), kas aizliegusi izplatīt vairākas pieaugušo filmas, jo pēc viņu domām, sievietes ar nelielajām krūtīm izskatās jaunākas par 18 gadiem. Lai gan likums neparedz tiešu aizliegumu pieaugušo filmās piedalīties sievietēm ar nelielām krūtīm, tomēr AKP ir tiesības aizliegt publicēt pieaugušo filmas, kur piedalās sieviete ar mazām krūtīm, līdz ar to, izskatās jaunāka par 18 gadiem.

2. Lielākā daļa spēļu konsoļu un ar tām saistīti pričendāļi ir ražoti Ķīnā, tas, protams, nav pārsteigums, bet šis gan varētu likties dīvaini. Ķīnas ieslodzītie ir spiesti spēlēt WoW (World of Warcraft), lai valdība varētu iegūt viņu kontus un pārdot tos citiem spēlētājiem, bet, tomēr, dīvainākais ir tas, ka Ķīna neļauj pārdot spēļu konsoles savā valstī kopš 2000.gada ,kas šķiet neloģiski. Valdībai atsaucoties uz bērnu vecāku raizēm, ka atvase lieki tērētu laiku spēlējot videospēles, tā vietā, lai viņi strādātu un darītu ko lietderīgāku. Kā teikuši paši ieslodzītie, viņi strādā maiņās, datori netiek izslēgti. Dienā viņi var nopelnīt pat 470 – 570 poundus.
Reklāma

Ķīna nav vienīgā valsts, kas aizliegusi videospēles. Grieķija to arī izdarīja, bet pavisam citu iemeslu vadīta. 2002. gadā Grieķijas valdība centās vērsties pret elektroniskajiem spēļu automātiem. Cilvēki nevarēja spēlēt ne datorspēles, ne playstation, ne xbox. Tiesību akti stājās spēkā augustā, kā daļa no politikas apkarot nelegālās azartspēles valstī. Likums tika uzskatīts par absurdu un tika daudz kritizēts, jo parastas videospēles netika nošķirtas no azartspēlēm. Teorētiski jūs varēja apcietināt par to, ka jūs savā datorā spēlējāt šahu vai kārtis. Pirmā lieta jau bija pēc nedēļas, kad likums stājās spēkā ko risināja Grieķijas tiesa. 2 internetkafejnīcas darbinieki atļāva klientam spēlēt slaveno tiešsaistes spēli Counter Strike. Par šādu rīcību viņi uz 12 mēnešiem tika apcietināti un piespriests naudas sods 150 000 eiro apmērā. Jauki, ne? Tomēr, beigu beigās kādreiz arī sliktajam ir jābeidzas, ES izdarot spiedienu uz Grieķiju, šis muļķīgais likums tika atcelts. Laimīgas beigas!

Daudziem cilvēkiem nepatīk emo stils, bet tas nav tik dīvaini, ka vecāki saviem bērniem pasaki ‘’tu nevari vilkt tādas draņķības un rādīties ārpus četrām sienām’’, bet pavisam savādāk ir, kad visa valdība veic tik drastisku soli un tev norāda. Krievijas valdība mēģinot risināt augsto pašnāvību skaitu tīņu vidū, beigu beigās, nonāca pie secinājuma, ka visu problēmu sakne ir emo stils un dzīvesveids. Valdība pat pirms aizliedza velkāt emo stila apģērbu izglītības iestādēs un valdības ēkās, pirms tam pasludināja, ka emo stils ir ‘’drauds valsts stabilitātei’’. ‘’Neuztraicieties nīgrie Krievijas tīņi, jūs joprojām varat klausīties nelaimīgās emo mūzikas, ja vēlaties, bet nevarat vairs tā ģērbties’’, kāds citāts no amatpersonas.

Ķīnā nesaņemot valsts atļauju tu nevari reikarnēties, izklausās diezgan muļķīgi, bet kā gan to varētu kontrolēt? Patiesībā, šis pasākums ir veids, kā pārņemt kontroli pār Tibetas budistiem un pašu Dalai Lamu.
Reklāma

Tāpat kā daudzas Tuvo Austrumu valstis, Irāna neieredz Rietumu kultūras izplatību. Lai labāk aizsargātu savs tautiešus no Eiropas un citu reģionu netiklās kultūras, Irānas valdība aizliegusi frizūras, kuras nav iekļautas valdības veidotā un apstiprinātā matu griezumu stilu sarakstā. Frizētavas, kas neievēros noteikumus tiks slēgtas.

Pēc ‘’Jasmīnu revolūcijas’’ Tunisijā, ķīniešu protestētāji bija iedvesmoti. Tā rezultātā, iestādēm bija jātiek galā ne tikai ar protestētājiem, bet arī ar ziedu kā tādu. Tagad visā valstī ir stingri aizliegts dziedāt par šo ziedu, rakstīt vārdu un sūtīt ‘’jasmīns’’ sms formā, kā arī izrunāt runājot pa telefonu.
