local-stats-pixel

Dators atšifrē Monas Lizas smaidu17

29 4
Ir ticis izmantots dators, lai atšifrētu Monas Lizas noslēpumaino smaidu. Gleznu analizēja Amsterdamas universitātes dators, izmantojot tā saucamo "emociju atpazīšanas" programmu, kas mērīja laimi, pārsteigumu, dusmas, riebumu, bailes un bēdas dotajā sejā. Šī programma secināja, ka objekts ir 83% laimīgs, 9 % jūt riebumu, 6 % baiļpilns un 2 % dusmīgs.

Tika novērtētas pat tādas pazīmes, kā lūpu izliekums un krunciņas ap acīm. Programma balstās uz Ilinoisas universitātē izveidotu datubāzi, kurā ir vairākas jaunu meiteņu sejas, kas palīdz noteikt vidējo neitrālo sejas izteiksmi. Šo "vidējo neitrālo" tad arī izmantoja kā standartu salīdzināšanā.

Tā kā programma spēj noteikt noskaņojumu gandrīz acumirklī, tad ar laiku šāda lieta varētu tikt ierīkota PC, kas reaģētu uz lietotāja garastāvokli.

Mona Liza, iespējams, visu laiku slavenākais portrets, ko gleznojis Leonardo da Vinči, ir intriģējusi mākslas mīļotājus visā pasaulē ar savu mistisko smaidu jau piecus gadsimtus...(tā ir gleznota laika posmā no 1503.-1506. gadam).

Domājams, ka tajā attēlotā sieviete ir kāda bagāta Florences tirgotāja Džokondas sieva, taču populāras ir arī versijas, ka glezna ir paša Leonardo da Vinči pašportrets vai mākslinieka ideja par ideālu sievieti.
Spoki.lv logo
Spoki.lv

Komentāri 17

0/2000
taa mona liza tak konkreeta cuuka ir takaa par ideaalo sievieti galiigi var aizmirst lol...
2 0 atbildēt
ai nu manuprat vina vnk smaida a tie kas dullie kas stundam avr blenzt uz vienu gleznu un meklet vinas jegu ir sagajushi sviesta. Mnauprat pec shita petijuma Da Vinci kapa apgriezas. Ja dzeks butu dzivs noteikti smietos par musdienu pratiem. Dazkart patiesiba meklejama degungala, visredzamjakaja vieta. Un patiesiba vienme izradas tik vienkarsha.
1 0 atbildēt
nu da vinsh daudz experimenteja un bij visada zina daudzpusigs vecitis,bija daudz visvisadu ideju bet nemedza visu novest lidz galam tomer ;) un tie bij laik kad tas stelles ar tik pa kluso varej darit, kr4 experimentet ar likisiem
1 0 atbildēt
njaa..kam gan negadās emotion
1 0 atbildēt
bet nu tā jau interesanti emotion
1 0 atbildēt
nesaprotu kāda vispār šķirba pa to vai viņa smaida vai nē...cilvēkiem vnk nav ko darīt emotion
1 0 atbildēt
nu nez es piekrītu sheep :D
1 0 atbildēt
so rakstinu pirms laika redzeju viena sakariiga majaslapaa so jatic vien bus ka kkas tads ir
1 0 atbildēt
Tādām fšķām nevar ticēt... '///
0 0 atbildēt
neticu taadaam programaam ka var to izanilizet,to var pateikt vinja pate... vai vinja tak nav vairs starp dziivajiem... emotion
0 0 atbildēt
Kāda starpība kā viņa smaida? :D besaprotu, kādēļ tā ņemās ar to smaidu! :D Btw- krokodil, kad izaugsi no pamperiem, tas sāc lietot internetu! ;) par tiem eksperimentiem... tajos laikos bija aizliegts eksperimentēt ar līķiem, un tāda lieta kā sekcija vnk nepastāvēja! :D viņš dikti riskēja darīdams ar līķiem... nu to ko viņš ar viņiem darīja! :D
0 0 atbildēt
Starpcitu, par šito Ilustrētajā zinātnē arī bija raksts. bet es šito nesaprotu, mona nav pat viņa labākais darbs.. kāpēc tāda čakarēšanās..
0 0 atbildēt
ehh, da lābi, man nevajadzēja piemest to teikumu :D noliecos Jūsu vieduma priekšā (:
0 0 atbildēt
xD xD 'bļā - tā ir, ka neizlasa rakstu un tad ieliek "ķipa gudru "komentāru. Padomās, ka es pliekani visu norakstu. Labi, lai neizgāztos pavisam, pateikšu , ka Leonardo Da Vinči ir strādājis Medičī dzimtā un bijis lielisks anatoms, jo strādājis morgā pa kluso. Tur viņš uzzināja visu par cilvēka iekšējo uzbūvi. Vēl viņš izgudroja sfumato (stils, kad attēls ir nelielā miglā tīts - tas piedodot telpiskumu)
0 0 atbildēt
Jā, House, tajā aprakstā tas ir minēts :) ir ļoti daudz uzskatu un pieņēmumu, bet vairs neviens nevarēs pateikt, kā tad īsti ir - protams, vienmēr var paspēt uzrakt kādus memuārus vai tmldz. cik zinu, sējās klāt arī gleznā neesošajām uzacīm, taču tajā laikā bija tāda mode
0 0 atbildēt
Starpcitu uzskata, ka Leonardo Da Vinči Džokondā ir atveidojis savus sejas vaibstus...
0 0 atbildēt
varbūt ka mākslinieks vienkārši uzzīmēja tādu smaidu, bet mēs te visi brīnamies un domājam - wow, kāpēc, interesanti, kāds zemteksts tur apakšā un tamlīdzīgi.. viss ģeniālais esot vienkāršs..
0 0 atbildēt