Ievērības cienīgi eksperimenti liecina,ka liela daļa slimnieku,kas atrodas komā, ir nevis bezsamaņā guļoši dārzeņi,bet gan spējīgi saprast sacīto un risināt ar domāšanu saistītus uzdevumus.Rezultāti vieš cerības,ka ārsti varēs sazināties ar šādiem pacientiem.
Slimnieks,esot komā,atgādina nedzīvu būtni. Taču šādā stāvoklī var būt cilvēks,kurš ir saprātīgs,jūt,domā un apzinās visu apkārt notiekošo.
Keita Beinbridža ir pabijusi tur,no kurienes atgriežas retais. Viņa pārkāpusi nāves slieksni,palikusi karājamies starp eksistenci uz Zemes. Viņa saka: Es biju ieslodzīta savā ķermenī,tieši tā bija visbiedējošākā sajūta.
Terija Šiavo bija komā 15 gadus. Pēc 1990.gada pārciestas sirdslēkmes amerikāniete Terija Šiavo 8 gadus nogulēja neatgriezeniskā veģetatīvā stāvoklī. 1998.gadā Terijas vīrs vēlējās,lai ļauj viņai nomirt,bet vecāki uzstāja,ka sieviete jauztur pie dzīvības. Šī lieta nonāca tiesā,taču tikai 2005.gadā tika pasludināts galīgais lēmums par labu vīram un tika atvienota zonde,pa kuru Terija tika barota. Pēc dažām dienām viņa nomira badā.
Beļģu zinātniece Melānija Bonija un amerikāņu zinātnieks Ovens Lorijs veica vairākas pārbaudes komā esošajiem: Viņš čukstēja viņiem tādus tiekumus kā: Nodungo pie sevis savu miļāko dziesmu;izstaigā savu māju; Uzspēlē tenisu..... un viņiem neviļus uz sejas parādās smaids
Terijs Velliss bija komā 19 gadus. Amerikānietis 2003.gadā pamodās pēc 19 gadu ilgas komas. Turpmākos divos gados veiktā daudzkārtējā skenēšana parādija to,ka smadzenēs lēnām ir atjaunojusies daļa bojāto audu. Daudzi pārrauto nervu ceļu vietā bija radušies jaunas saites,turklāt Velisa smadzenēs bija izaudzis pilnīgi jauns apgabals,kāds nav sastopams parastajās smadzenēs. Pirmajā dienā Terijs izrunāja vārdu mamma un dažu dienu laikā pilnībā atguva spēju runāt.