local-stats-pixel fb-conv-api

10 prāta paradoksi43

370 1

 

Paradokss ir absurda pa tie sība , kas balstās uz šķietami pareizām premisām un secinājuma, bet noved pie pretintuitīva un nepieņemama s lēdzi ena . Tie ir eksistējuši jau kopš seno grieķu laikiem, bet to popularizēšanas nopelni mūsdienās jāpiedēvē mūsdienu loģiķiem. Izmantojot loģika, parasti var atrast fatālu kļūdu kādā paradoksā, pierādot, ka tas tomēr ir reāls, vai, tieši pretēji, absolūtas muļķības, kas balstās uz kļūdainiem pieņēmumiem.

370 1 43 Ziņot!
Ieteikt: 000
Spoki.lv logo
Spoki.lv

Komentāri 43

0/2000

Super! :) Šonakt viegli aiziešu gulēt, jo dziļi paspēju domās iegrimt

Trūkst vēl tikai laika paradokss un tas, ko es saucu par krutuma paradoksu

0 0 atbildēt

vēl nekad tik ilgi neesmu lasījusi pāris rindkopas :D

0 0 atbildēt

Vai kāds būtu tik laips un man paskaidrotu, kā tiek pieņemts kautkādu izdomātu "faktu" dēvēt par premisu? Bārddziņa gadījumā piemēram. 

0 0 atbildēt

BAIGII JOCIIGII

0 0 atbildēt

5. pat pēc visa tur rakstītā tas nav loģiski, ka cilvēks nepanāks bruņurupuci (ja nu vienīgi bruņurupucis skrien ātrāk :D) Ja abiem ātrums ir konstants tātad nemainīgs bet viens skrien ātrāk, otrs lēnāk, loģiski būtu, ka cilvēks skrien ātrāk, tātad neatkarīgi no tā cik liels ir attālums vienam no otra sākumā, pēc kaut kāda laika cilvēks bruņurupuci tā vai tā panāks.

0 0 atbildēt

5. sapratu visvairaak, bet interesanti

0 0 atbildēt

hehe, pašam citreiz sanāk izdo`mat kādu paradoksus :D daudzās vietās var sadomāt paradoksus tikai ja visur iedziļinās un analizē sīkumus. bet nu diezgan interesanti.

0 0 atbildēt

es šito rakstu tulkot gribēju ;(

0 0 atbildēt

5. īsti nesapratu, par pārējiem tā kā būtu skaidrs

0 0 atbildēt

tā līdz galam es izpratu tikai septīto emotion

0 0 atbildēt

sito visu lasot man galva sak sapet no domasanas

0 0 atbildēt