Komentāri 13

0/2000

Mani vecāki Latvijā no Polijas ieradās 1937.gadā strādāt.Taču vēsturiskā situācija izveidojās tāda, ka savā etniskajā Dzimtene nepaspēja atgriezties un palika Latvijā. Neskatoties uz to, ka mamma pretojās, taču tēvs gan viņai, gan vēlāk mums bērniem mācīja, ja tu dzīvo šeit, tev jācienī tauta , kura te dzīvo gadu simteņiem, - tad pienākums ir iemācīties arī viņas valodu un lietot to komunikācijā ar šeit dzīvojošajiem. Vecāki savā starpā sākuma gados sarunājās poļu valodā, bet ar bērniem - latviešu valodā. Tēvs nepilna gada laikā iemācījās runāt, lasīt un rakstīt latviešu valodā. Kara laikā mājā, kurā mēs dzīvojām, bija apmetušies krievu bēgļi un vecāki pāris mēnešu laikā iemācījās arī krievu valodu. Vienīgais sliktums, ka poļu valodu gan mēs bērni neprotam, tādēļ grūtības ir komunicēt ar radiem Polijā. Ja cilvēks nodzīvo šeit desmitiem gadu, un nav apguvis sarunvalodas prasmes, uzskatu, ka tā ir necieņa pret tautu , kuras etniskā Dzimtene ir Latvija.

 17  0 atbildēt

Ja jau tu gadiem dzīvo kādā valstī mācies tās valsts valodu.

Kāpēc man Latvijā dzīvojot jāmācās krievu valoda, es taču aizbraucot uz Krieviju nelikšu krieviem runāt latviski!

 16  0 atbildēt

autors var uzrauties nevis uz plāna ledus.. bet... Himnas izmantošana ir stingri noteikta.. to nosaka LIKUMS ... plāns ledus tev pievila 99% ieluziīsi..

.. Krievu valoda NAV ES oficiālā valoda..

- teorētiski.. vari pateikt- nerunāšu krieviski .. - vienalga.. valsts iestādēm NAV jāpkalpo krievu valodā .. NAV!!! punkts uz i NAV.. grieģiski ir.. vāciski ir.. bet krievu nav.. ..

Lai cik tiek krieviem gribētos.. - nav... pienākums nav ir 24 valodas (?) .. TO STARPĀ NAV KRIEVU.. ..

 13  0 atbildēt

Es arī piekrītu, ka krieviem Latvijā nav jārunā latviski, jo nevar, taču, katram ārzemniekam pieprasīt, lai tas runā latviski.

BET, tas, ka krievvalodīgie latvieši paaudžu paaudzēs, šeit dzīvojot, negrib iemācīties valsts valodu, ir vienkārši nožēlojami. Protams, vieglāk meklēt attaisnojumus - negribu, nevaru, nevajag...

Kāpēc latvieši, dzīvojot Latvijā, krievu valodu var iemācīties, bet krievvalodīgie iedzīvotāji latviešu valodu iemācīties nevar? Kas tur grūts? Kā jau video autors teica - tā ir tikai valoda!

 12  1 atbildēt

Ja mani veikalā pie kases uzdrošinās uzrunāt svešvalodā ,tad labākajā gadījumā ,pajautāšu : ''kā lūdzu vai vēlreiz un latviski''. Pārvaldu krievu valodu labā līmenī, runāju bez akcenta ,arī rakstu,ja vajag,protams, jāpiedomā,jo ikdienā neko nerakstu krievu valodā un grāmatas nelasu . Visas valodas ir svešvalodas LV(izņemot latviešu valodu). Ja rakstā vai video ir kaudze ar anglicismiem automātiski lieku mīnusu,man pajāt ,krievu vai angļu nevēlos nevienu no tām pielietot ārpus darba laika esot ārpus mājām. Varu filmas vai Tv skatīties krievu vai angļu valodā ,man ērtāk krievu ,bet veikalā vai uz ielas esot,arī tiem, kas uzrunā angliski ,mierīgi varu atbildēt latviski un tad ,ja tiešām ir velme palīdzēt turistiem ,tad pāreju uz angļu/krievu valodu, ar vietējiem , ārpus darba reti kad pāreju uz krievu valodu, man nav grūti vnk. ja man to nevajag ,to nedaru.

 11  0 atbildēt

Nu ei tu plūkt, kas par sviestu! Man piemēram pajāt, kā runā cilvēki. Pajāt kādas nacionalitātes pārstāvji viņi ir. Ja cilvēks ir cilvēks, tad man pret viņu nekāda sūda sakāma nav.

TOMĒR- jau līdz nabai šitais valodu un pārējo pārestību šhits, gan netā, gan ārpus tā! Da kāposts, ja netīk dzīvot un mācīties valsts valodu, dodies uz tēvzemi, kur visi runās kā tu un nepārmetīs ne akmeņa, ka nezini svešvalodas. Bet, ja Tu veikalā maizi nevari valsts valodā paprasīt pēc tam, kad 20 gadus te esi nodzīvojis! Da vēzītis ar tevi, es pielāgošos un atbildēšu tev saprotamā valodā. Bet nekačā man te savas pravas un idioloģiju, par to kā un kādi likumi ir izdodami sakarā ar valsts valodu un tās pielietošanu! Nevienu, tikai Latviski runājošu, Krievijas deputātu neesmu līdz šim manījusi! 🤓 Lūk arī piemērs krievvalodīgo un latviski runājošo "nevienlīdzībai"!

Kad Krievijas parlamentā būs vismaz 3 TIKAI Latviski runājoši deputāti! Tad arī vari kaut ko atbildēt uz šo komentāru! Līdz tam. Nečīksti!!!

 7  1 atbildēt

Domāju, ka ļoti daudzi man piekritīs. Ne jau no tukša gaisa kāds 'ēd' latviski nerunājušos... Ja man ir jāsaka par sevi, pēc 6 gadiem pavadītiem mācoties krievu valodu, es vēl aizvien izklausos pēc tirliņa parastā. Tas limitē gan darba iespējas, gan centrāltirgū zivtiņu nopirkt bez sarkanas sejas un es nevaru aizbraukt uz Latviju-Latviju, kur šādas problēmas nebūtu. Tas drausmīgais bezpalīdzīgums ir tas kurš raisa neizpratni un dažkārt naidu. Un tas jau vairāk nav: kādā valodā jārunā?

 3  0 atbildēt

Titulbildē protams dzira 😄

 3  0 atbildēt

Huiņa laikam kaut kāda, ja jau drukāta teksta nav. Multenes bērniem taisa

 4  4 atbildēt