Lai arī peldošas salas vairāk izklausās pēc Avatara filmas cienīgas tēmas, tas nav nemaz tik neparasti. Tādas salas mēdz uzrasties dažos ezeros. Labā ziņa ir tā, ka salu var pastumt malā, ja tā grasās bloķēt caurteci zem tilta.
VIDEO ⟩ Peldošas salas pārstumšana5
Peldošās salas var sagādāt diezgan daudz problēmu pie Čipeva ezera, Viskonsina, ASV, mītošajiem cilvēkiem. Kāda īpaši liela sala gandrīz katru gadu aizpeld un draud nobloķēt caurteci. Tāpēc vajag 20 laivas, lai to aizstumtu atpakaļ uz labāku vietu, kur tā nerada nekādas problēmas.
Tehniski runājot tā nav sala, bet gan purvs. Tas ir pietiekami liels, lai uz tā augtu koki un tas izskatās pēc salas, kamēr vien tas nesāk peldēt apkārt.
“Tā ir viena no pirmajām lietām, ko tu meklē, kad no rīta iznāc ārā; kur ir purvs?" - tā ziņām pastātīja Denijs Reijs, kam pieder kempings pie ezera.
Daudzi, kam nepatīk peldošās salas, ir piedāvājušas tās uzspridzināt, bet ņemot vērā, ka sala jau gadu desmitiem ir pastāvējusi jau gadu desmitiem, tā ir kļuvusi par dzīvesvietu daudziem dzīvniekiem un augiem. Tāpēc atbildīgās iestādes nesteidzas ar šādiem radikāliem risinājumiem un risina problēmu mierīgākā veidā.
Čipevas ezers ir mākslīga ūdenskrātuve, kas radās 1923. g. appludinot pārpurvojušos apkārtni, bet izrādījās, ka tur vietām bija kūdras purvi. Kūdras slāņi var uzpeldēt, bet pēc tam tie nogrimst, kamēr dažreiz tie paliek peldot un kļūst par salām.
Šī ezera mājaslapā ir atrodams šāds paskaidrojums
"Lai gan ūdenskrātuve tika izveidota pirms 80 gadiem, jauni purvi var izveidoties jebkurā laikā. Parādība, kas pazīstama kā dubļu purvi, var parādīties jebkurā laikā, lai gan tas visbiežāk notiek rudenī. Tie vai nu uz laiku pacelsies virspusē un pēc tam lēnām atkal nogrims, vai arī var pastāvīgi paliks uz virsmas un galu galā apaugs ar augiem un kokiem."