Apņemšos apgalvot, ka tu kaut ko tādu nebūsi redzējis. Šie tārpi, kas īpaši neizceļas ar savu ārojo izskatu, tomēr spēj pārsteigt ar savu barošanās veidu. Tas drīzāk ir šausmu filmas cienīgs skats nevis kaut kas, ko sagaidīt no ārēji neievērojama radījuma - lai meklētu barību, viņi izmanto savu snuķi, kas izlien no ķermeņa.
VIDEO ⟩ Nemertīntārpu barošanās veids tevi šokēs3
Nemertīntārpi jeb nemertīnas ir jūras bentosa dzīvnieki, kas nozīmē, ka tie dzīvo uz gultnes. Ir aprakstītas vairāk nekā 1000 sugas. Pirmo reizi tie ir minēti jau 1555. gadā, bet to formālais apraksts ir attiecināms uz 1770.
Pēc formas ķermenis atgādina diegu vai lenti. Ķermeņa garums ir no dažiem milimetriem līdz vairākiem metriem, garākie nemertīntārpi var sasniegt pat 54 m garumu, tomēr to ķermeņa garums nav vienkārši nosakāms, jo tie pārvietojas līdzīgi dēlēm, savelkot ķermena muskuļus un tādējādi būtiski mainot ķermeņa garumu.
Tomēr neskatoties uz tā neievērojamību, tas pārvēršas par briesmoni no šausmu filmām (tāds tas noteikti būtu ja būtu vismaz pāris metrus gar&scaron😉 mirklī, kad sāk baroties.
Kā to var redzēt pievienotajā video, tad tas izbāž snuķi, kad meklē barību. (Varat atrast vēl līdzīgus video pameklējot pēc "ribbon worm"😉
Kā izrādās, tad viena no sugām dzīvo arī Baltijas jūrā. Tas ir tumšais prostoms (Cyanophthalma obscura). Ja kādam ir infomācija par šo tārpu, tad padalieties. Tas, ko man izdevās atrast, ir vien tas, ka šis tārps ir diezgan bieži novērots Somijas piekrastē, bet, vai tas barojas tādā pašā veidā, nav minēts.