Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
71

Tavā ziņā ir ietekmēt, kādas zivis tiek zvejotas. Izmanto uzturā zivis, kas iegūtas, ievērojot atbildīgas zvejas principus. Neēd Baltijas jūras mencu, ļauj tai uzturēt mūsu jūru tīru! Menca apēd mazās zivis, un zooplanktons, kurš attīra jūru no aļģēm, var darīt savu darāmo, jo nenonāk mazo zivju vēderā.

0
71
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [25]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Grey Wolf avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  Grey Wolf 29.06.19 14:00
6
0

atbildot uz Pluhar komentāru " Nav nekā tāda kā atbildīgi zvejas princ... "

Kāpēc nav nepieciešamības izdzīvošanai? Gribi pateikt ka rīt soju ir labāk? Sojas planttāciju dēļ tiek izcirsti lietusmeži, un iet bojā miljoniem dzīvo būtņu ... 

Lietusmeži - ir planētas plaušas - un ražo lielu daļu no skābekļa ..  Jūru piesārņoja cilvēki - un ne jau mencu neēšana - to attīries no iprīta mucām .. 

Pēc pirmā un otrā pasaules kara - baltijas jūrā nogremdēja tūkstošem tonnu ķīmisko ieroču - tie daudz vairāk ietekmē ūdens stāvokli, nekā mencas.. Tāpat - varbūt sēdi mājās un nep​ārvietojies ar ne ar vienu mehānisko transportu - jo tas jau idzīvošanai nav svarīgi - redz meža zvēri ar mopēdu nebraukā... Atslēdz elektrību - tā arī dzīvības uzturēšanai nav vajadzīga..  ....

legalterorist avatars
Medaļa MaģistrantsMedaļa Dienas joksMedaļa Dienas doma
  legalterorist 29.06.19 14:33  
5
0
atbildot uz Pluhar komentāru " Nav nekā tāda kā atbildīgi zvejas princ... "Pateici, kā peļķē iepirdi... kāpēc lieto elektrību? Lai to saražotu, Eiropā strādā vairākas AES, kas piesarņo vidi. Globālā sasilšana ir daudz lielāka problēma par mencām, bet Dabas fonds neaicina nebraukt ar iekdedzes motoriem (principā aicina, bet visiem rūp tikai sava labklājība). Uz šo dienu, ja gribi būt lietderīgs dabai, tad vari ar sevi pabarot apdraudētu tīģeru sugu, jo kamēr vien dzīvosim, mēs gribēsim apmierināt savas vajadzības(un gribēšanas), un šīs vajadzības(un gribēšanas) ražo milzīgas industrijas... kuras nobeidz daudz vairāk dzīvo būtņu. tāpēc labāk būtu klusējis... es mencas needu, tāpat kā daudzi citi, bet praktiski 99,999999999% cilvēku kaitē dabai vairāk nekā palīdz, un lai varētu kautko mainīt, jānotiek "revolūcijai" visas pasaules mērogā un praktiski visās nozarēs.
Banančiks00 avatars
Medaļa BotsMedaļa KomiķisMedaļa Bots
  Banančiks00 29.06.19 16:17  
5
0
Tāda sajūta, ka šo animāciju varētu rādīt trako mājā, ne normālam cilvēkam
ezkins avatars
Medaļa Admins iesakaMedaļa Zoles 3000 spelesMedaļa Neraudi, Susuriņ!
  ezkins 29.06.19 14:35
4
0

Ir jāsāk ar cēloņiem nevis ar sekām. 

Dumji ir atteikties no mencas, kura jau ir uz letes.

Grey Wolf avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  Grey Wolf 29.06.19 17:05
2
0

atbildot uz Pluhar komentāru "Un tagad piedāvā evidenci savām kārtējam patvaļ... "

Витамин, синтезируемый исключительно микроорганизмами: бактериями, актиномицетами  Из животных тканей. ..  Tas ātrākais ko atradu..  ķīmiskā sintēze, ir iespējama- bet ļoti sarežģīta - tātad tablete būs dārgāka par zeltu.. 

Pluhar avatars
Medaļa Spoks
  Pluhar 29.06.19 17:20
2
0

atbildot uz Grey Wolf komentāru " Витамин, синтезируемый исключительно микроорг... "

LOL... Kaut kāds nez no kādas dirsas izvilkts teikums ir evidence? Ar evidenci ir saprotama atsauce uz kādu autoritatīvu avotu, kas parāda, ka aptiekās nopērkamie B12 uztura bagātinātāji ir dzīvnieku izcelsmes vai ka B12 pārtikas piedevas augu dzērienos, brokastu pārslās, minerālūdeņos utt. ir dzīvnieku izcelsmes. Ir kāda evidence par labu tam, ka, piemēram, sekojošais produkts ir dzīvnieku izcelsmes: https://www.amazon.co.uk/Vitamin-Methylcobalamin-Vegetarian-Society-Approved/dp/B00PY8U81E

Grey Wolf avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  Grey Wolf 29.06.19 17:35
2
0

atbildot uz Pluhar komentāru "LOL... Kaut kāds nez no kādas dirsas izvilkts t... "

Ķīmiskajiem savienojumiem netiek uzrādīts tās izcelsmes avots, jo tiešai avots ir baktērijas...   Ja uzrādītu, avotu kā dzīvnieku izcelsmes - tad tas būtu tas pats kas gaļai uzrādītu ka izcelsmes avots ir tīri veģitārs - jo lopi taču ēd zāli... 

Tāpat baktēriju barotnes avots netiek uzrādīts, bet tas pārsvarā ir dzivbieku izcelsmes, visbiežāk kaulu buljons .. (nosacīti, jo tur daudz papildus ķīmijas klāt)..

Arī daudzām konfektēm netiek uzrādīts, ka to sastāvā ir dzīvnieku izcelsmes vielas- precīzāk želantīns .. tiek vienkārši uzrakstīts, ka sastāvā ir želantīns (ko iegūst no lielopu kauliem/pārsvarā).. .. Tāpēc nekad uz uztura bagātinātājiem nebūs šādas informācijas, ja vien tiešām tie nav tīrā veidā iegūti no dzivniekiem - teiksim "hemotegēns" ...(no vērša asinīm) ...

Protams, var iegūt arī citos veidos, bet tie visi ir krietni dārgāki (nerunāju nemaz par ķīmiski sintezēto) ...

Pluhar avatars
Medaļa Spoks
  Pluhar 29.06.19 17:57
2
0

atbildot uz Grey Wolf komentāru " Ķīmiskajiem savienojumiem netiek uzrādīts tās... "

"bet tas pārsvarā ir dzivbieku izcelsmes, visbiežāk kaulu buljons "

Kārtējais pilnīgi patvaļīgais apgalvojums, tāpat kā visi iepriekšējie šajā sarakstē. Skaidrs, ka nav iespējams racionāls diskurss ar indivīdu, kas absolūti neatbild par bazaru un tikai haotiski mētājās ar patvaļīgiem izfantazētiem apgalvojumiem te par sojas ārkārtējo kaitīgumu, te par B12 izcelsmi, te par kaut kādām aminoskābēm, kuras ar augu uzturu nevarot uzņemt utt.

Želatīns un hemotegens atšķirībā no B12 ir pēc definīcijas dzīvnieku izcelsmes produkts. Stulba analoģija.

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 29.06.19 19:57
2
0

Skaidrs nu ir, ēdīsim kalmārus.  

eerks avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa RecidīvistsMedaļa Stringi
  eerks 29.06.19 20:02
2
0

Būtu labāk par tā video naudu vismaz 10 000 mencu mazuļus salaiduši jūrā. Tas būtu lietderīgāk.

Jons94 avatars
Medaļa Veiksmes lādeMedaļa Ielej bračka!Medaļa Vienu jau var
  Jons94 30.06.19 12:03  
2
0
👍
Pluhar avatars
Medaļa Spoks
  Pluhar 29.06.19 16:42
2
0

atbildot uz Grey Wolf komentāru " B12, jā no baktērijām, kuras barojās no lielo... "

Un tagad piedāvā evidenci savām kārtējam patvaļīgi izfantazētajam apalvojumam!

Grey Wolf avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  Grey Wolf 29.06.19 16:38
2
0

atbildot uz Pluhar komentāru " Ja izlasītu kaut ievadu Stanfordas ierakstam,... "

B12, jā no baktērijām, kuras barojās no lielopiem iegūtas substances.. ne jau nu uz cukurūdens bāzētas barotnes..   - iegūt B12, pa taisno no lopa, būtu - stipri dārgi un neefektīvi.. 

Pluhar avatars
Medaļa Spoks
  Pluhar 29.06.19 16:32
2
0

atbildot uz Grey Wolf komentāru "NU jā- nav par apmēru bet par veidu - noķert vi... "

Ja izlasītu kaut ievadu Stanfordas ierakstam, tad pamanītu, ka termins "morāle" tiek lietots dažādās nozīmēs - deskriptīvā un normatīvā. Tu dīvainā kārtā tagad piedāvā deskriptīvās nozīmes skaidrojumu, lai gan skaidrs, ka es nelietoju šo terminu deskriptīvā nozīmē. Ja es jautātu tev, piemēram, vai ir morāli nepareizi izvarot bērnus, tad jautājums būtu nevis par to, kādas normas ir kādā sabiedrībā akceptētas, bet gan par to, vai tu personīgi uzskati, ka bērnus mums ir pienākums neizvarot, proti, vai tas ir kaut kas tāds, ko mums nevajadzētu darīt pat tad, ja mūsu sabiedrībā dominētu uzskats, ka izvarot bērnus nav morāli nepareizi.

"to pašu B12 - ko iegūst no lielopiem" Sorri, bet man nav intereses tagad atspēkot katru tavu pilnīgi patvaļīgi izfantazēto apgalvojumu. B12 neiegūst no liellopiem. B12 iegūst no labarotorijā kultivētām baktērijām. Turpmāk, lūdzu, piedāvā saviem apgalvojumiem evidences.

"noķert vienu zivi, vai iznīcināt kvadrātkilometriem biotopu" - Aplama dilemma.

Nevar arī neatzīmēt, ka tavi uzskati ir totāli nesakarīgi un nekonsekventi. Tu paud uzskatu, ka ir morāli nepareizi atbalstīt kaitējumu dabai un cilvēku verdzību, ko saskaņā ar tevis teikto ietver sojas audzēšana, un vienlaikus paudz uzskatu, ka vegānisms nav pareizā izvēle. Ņemot vērā, ka alternatīva vegānismam paredz patērēt dzīvnieku produktus, kuru ieguve ir galvenais sojas audzēšanas cēlonis, tad, kritizējot vegānismu, tu kā reiz atbalsti to, ka tiek audzēta soja un tādējādi tiek paverdzināti cilvēki un kaitēts dabai.

Grey Wolf avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  Grey Wolf 29.06.19 15:58
2
0

atbildot uz Pluhar komentāru "Pirmkārt, soja un graudaugi ir pats efektīvākai... "

NU jā- nav par apmēru bet par veidu - noķert vienu zivi, vai iznīcināt kvadrātkilometriem biotopu.. - redz zivtiņai sāp, a tas ka iet bojā simtiem tūkstošu dzivnieku, tas pofig - pie tam tos mežus dedzina- tātad iet bojā mokošā nāvē .. - tas jau VEGĀNIEM pie vienas vietas, pie tam lielākās sojas ražotājvalstis, izmanto vergu darbu - tas arī pofig.. 

Ja kas graudaugi nav pats efektīvākais olbaltumvielu avots, daudz efektīvāks ir kukaiņi, un tārpi.. 

Grey Wolf avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  Grey Wolf 29.06.19 15:55
2
0

atbildot uz Pluhar komentāru " "Un VEGĀNU mīts, ka bez gaļas var izdzīvot" ... "

morāle- ir dotājā vēsturiskajā posmā izveidojies "normu", kopums- akmens laikmetā paņemt un izvarot sievieti bija morāli pienemams- šobrīd nē.. 

/ tas piemēram/  Romieši dzīvoja ar maziem zēniem - tos seksuāli izmantojot- sabiedribai šis bijja morāli pieņemams- šobrīd nē .. tādi piemēri ir daudz...

Pats to raksteli izlasiji? Tur teikts izmantojot pārtikas piedevas.. par ko arī ir stāsts.. to pašu B12 - ko iegūst no lielopiem... Papildus VEGĀNU un VEĢETĀRIEŠU diētas ir divas pretējas lietas, Veģitārieši iekļauj savā ēdienkartē , teiksim pienu - kas savā ziņā dod nepieciešamās aminoskābes... Pienu eiropā- āzijā kukaiņus ...  VEGĀNI - neizmanto neko, no dzīvās dabas, izņemot lapas-graudus..  - un tur arī stāsts.. 

Pluhar avatars
Medaļa Spoks
  Pluhar 29.06.19 15:26
2
0

atbildot uz Grey Wolf komentāru " Es jau teicu- sojas plantāciju vajadzībām tie... "

Pirmkārt, soja un graudaugi ir pats efektīvākais veids, kā iegūt uzturvielas. Jebkurš cits produkts ietver daudz vairāk kaitējuma. Lai iegūtu vienādu daudzumu kaloriju no sojas vai no zivīm vai gaļas, vismazākais kaitējums tiks nodarīts tad, ja šīs kalorijas iegūsim, audzējot soju cilvēku patēršanai. Daudz mazāk dzīvnieku tiks nogalināti audzējot soju, nevis zvejojot zivis.

Otrkārt, tu ignorē svarīgāko - jautājums nav par kaitējuma apmēru, bet gan kaitējuma veidu. Mums nav iebildumu pret to, ka cilvēki un dzīvnieki tiek nogalināti nejauši industriālu prakšu rezultātā, bet mums ir iebildumi pret to, ka cilvēki un dzīvnieki tiek mērķtiecīgi sistemātiski slaktēti.

Grey Wolf avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  Grey Wolf 29.06.19 15:14
2
0

atbildot uz Pluhar komentāru ""Kāpēc nav nepieciešamības izdzīvošanai? "... "

Mēs nenomirsim, ja nebendēsim zivis, var ēst arī vistu, vai citu lopu - zivs vienkārši pavairo pārtikas dažādību - tas arī viss..

Un VEGĀNU mīts, ka bez gaļas var izdzīvot - ir tikai mīts, bez B12 cilvēks nomirs- a tas ir tikai DZIVNIEKU valsts produktos, arī to ko nopērc aptiekā,  iegūst no lielopiem ...  - ir vel divas aminoskābes, kas ir tikai dzivnieku izcelsmes protuktos- tās gan sastopamas arī sojā, bet tad tev dienā jāpēd ap 12-20 Kg sojas... 

- Un morāle, morāle ir ļoti slidens jēdziens, jo atkarīgs no dotās kulturvides- un vienīgi

- faktiski dotajā vesturiskajā posmā pieņemti - nerakstīti, likumi, ko akceptējis lielākais cilvēku daudzums, bet noteikti ne visi.. 

tātad - vai ēst zivi ir morāli pamatots- tas ir nekorekts jautājums- atbildes nav, un nevar būt... 

Grey Wolf avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  Grey Wolf 29.06.19 15:05
2
0

atbildot uz Pluhar komentāru " Kāpēc nav nepieciešamības izdzīvošanai? Pierā... "

Es jau teicu- sojas plantāciju vajadzībām tiek izcirsti lietusmeži- NEATGRIEZENISKI iet bojā simtiem sugu, pārsvatrā kukaiņu, arī augi, tāpat izmirst simtiem tūkstošu zīdītāju.. - simtiem tūkstoši - ja ne miljoniem - un saki ka sojas rīšana ir labāka par zivju ēšanu?

Pie tam 99% no sojas ir ģenētiski modificēti, kā arī tiek izmantotas ķimikālijas - sojas lauku dēļ - iet bojā bites - pie tam tādos apjomos, ka bail pat iedomāties - pasaulē bišu saimju skaits - salīdzinot ar '50 gadiem ir sarucis gandrīz uz pusi UZ PUSI - Ķīnā ir apgabali, kur bišu vairs nav - vienkārši nav un viss... - ķīnieši gan daudz- apputeksnē ar rokām ... 

ja tā turpināsies, tad pasaulē iestāsies bads- reāli, nebūs tavu mīļoto augu, jo tie bez apputēksnēšanās nespēs izdzīvot- attiecīgi izzudīs daudzi kulttūraugi ... 

Un saki - soja ir pasaules glābējs.. tas ir mūsdienu posts, nevis glābējs.. tāpat kā Latvijā rapsis... 

Grey Wolf avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  Grey Wolf 29.06.19 14:58
2
0

atbildot uz legalterorist komentāru "Pateici, kā peļķē iepirdi... kāpēc lieto elektr... "

Starp citu, elektrotransports "saražo" daudz vairāk CO2 nekā iekšdedzes dinējs... Elektrostacijām lietderības koificents nemaz tik liels nav, kopsummā uz padarīto darbu, tiek izlietots daudz vairāk kurināmais, nekā pa taisno dzinējā ...  Vienīgais labums no elektroauto ir tas, ka pilsētvidē gaiss paliek tīrāks, globāli - faktiski nēe...  Arī HES- nav nekāda debesu dāvana dabai...  - vis tīrākā tomēr ir saules,vēja un pēc tam AES, tikai tad nāk HES , pēc tam gāze/šķelda un pēc tam ogļu dedzinātavas...