Trīs studenti devās mežos, lai uzņemtu dokumentālo filmu par Blēras raganu. Studenti pazuda. Gadu vēlāk tika atrasts viņu veiktais video ieraksts. Un nu, jau kopš 1999. gada mums ir iespēja to aplūkot.
Filma ir spējīga nobiedēt skatītāju, un tā ne pajokam.
Lai gūtu maksimālo efektu būtu vēlams skatīties tumsā, naktī un izmantojot akustiskās sistēmas maksimāli. Bet vēl ideālāks efekts būtu panākams - skatoties filmu teltī vai kādā mazā būdā, meža vidū, jo tad bailīgam skatītājam pielikt pilnas bikses būtu vienkāršāk par vienkāršu. Es protams skatījos filmu pie datora un dienas laikā, kā rezultātā viss efekts tika zaudēts.
Filma skatītājam spēj ieviest bailes pateicoties, jau galvenokārt augstajai reālisma pakāpei. Pie tam filmas izsnākšanas gadā, tika darīts viss, lai topošie skatītāji domātu, ka viss, filmā notiek pa īstam - pa Sci Fi kanālu rādija fake dokumentālo filmu, internetā tika publicētas ziņas, ka visi trīs studenti ir bezvēsts pazuduši, vai miruši. Tas arī bija iemesls kāpēc filmai izdevās gūt milzīgos panākumus un slavu. Kā arī apstiprinās fakts, ka pareizi izplānotai reklāmas kampaņai ir spēks.
Filma ir uzbūvēta apmēram tā - diena, galveni varoņi staigā un ar katru dienu krīt panikā arvien vairāk, tad nāk nakts un skan dīvainas skaņas un baiļu efekts tiek panākts gaidot to mirkli, kad pēkšņi kāds no tumsas leks virsū. Katra nakts aizvien baisāka, katra diena galveniem varoņiem uzdzen aizvien lielāku paniku.
Viss, jau ir kā nākas, lai filmas skatīšanās laikā nebūtu jāpiever acis uz nepilnībām. Aktieru tēlojums, dialogi, sižets, operatora darbs, skaņa - viss ir līmenī - tādā, kādā vajag būt dokumentālai filmai. Bija jau daži momenti, kuri atņēma nedaudz reālisma piegaršu un, kautkas varbūt bija arī nevietā, piemēram galvenās varones raudāšana un puņķošanās virsū kamerai, bet no otras puses tieši šī aina parādija atklāti galvenās varones emocijas. Un filmas otrajā pusē pilnīgi varēja just studentu bailes, stresu un pārdzīvojumus.
Attēla kvalitāte un skaņas kvalitāte filmā ir speciāli zemākas kvalitātes, lai piešķirtu reālismu, un jā - operatora darbs un galveno varoņu iemesls filmēt ir daudz reālistiskāks nekā filmā “Cloverfield”.
Blair Witch Project spēja gūt milzīgus panākumus, par, kuriem sākotnēji filmas režisori nebija sapņojuši. Filma sapelnīja ļoti daudz naudas, izpelnijās vienu sūdīgu sīkvelu un dažas datorspēles. Bet pats nozīmīgākais protams ir tas, cik daudzi ir filmu atdarinājuši un parodējuši. Atliek ieiet youtube.com un meklētājā ierakstīt filmas nosaukumu, uzreiz atradīsies simtiem amatieru parodijas un pakaļdarinājumi.
Youtube ir iespējams noskatīties visu filmu.