local-stats-pixel

Zudusī Bābelītes spēkstacija4

72 2

Jau daudzus gadus kā vienu no Rīgas skaistākajām un mīklainākajām vietām uztvēru Bābelītes ezera apkārtni, ar tur esošo (nu jau bijušo) 1938. gadā celto spēkstaciju. Patīkamais, smilšainas ezera krasts un kāpās paslēptais monolītais dzelzbetona veidojums. Elektrostacija celta kā rezerves enerģijas avots kara gadijumam, ja tiek bojāts Ķeguma HES, tiem laikiem tā esot bijusi mūsdienīga celtne, ko Vācu karaspēks, atkāpjoties uzspridzinājis. Atceros draugu stāstīto, par to, ka kādreiz tur bijušas arī mazuta mucas un spēka iekārtas paliekas, tomēr 90`tajos metāls izgaisis. Kā stāstija mans draugs, kas dzīvo tai apkārtnē, bij griezta pat pilna mazuta muca, ko pēc tāda neveiksmīga mēģinājuma ugunsdzēsēji dzēsuši veselu nedēļu. Mazuts tur vēl bij palicis, muca no karstuma salocijusies kā mitra salvets, to pats redzēju, savulaik ņēmu apdegušā mazuta paliekas, lai veiktu automašīnas pretkorozijas apstrādi (praktiskā vēsture). Bet nu tas ir zudis.

72 2 4
Ieteikt: 000
Spoki.lv logo
Spoki.lv

Komentāri 4

0/2000
Tas,ka promaskaviskā Rīgas dome iznīcināja šo kultūrvesturisko objektu ir vēl neredzēts barbarisms!!!Gaidu kad tiks beidzot demontēts OKUPANTU,DEPORTĒTĀJU un SLEPKAVU piemineklis pārdaugavā!!!
13 0 atbildēt

man aizejot vispār redzētais ar saprotamo kopā nesalīmējās, tā s pašas takas, tie paši krūmi un kalni, bet pa vidu liels tukšums, paložņāju apkārt, tiešām nekā, tad uzgāju rakstu ( kas avotā) un sapratu, ka tur viss vēl bezcerīgāk, nevis aizbērts, bet patiešām nojaukts. Bet esot uz vietas vien nesaprašana, nespēja apzināties notikušo.. 

1 0 atbildēt

 emotion 

0 0 atbildēt

👍

0 0 atbildēt