Reklāma
Šie iespaidīgie attēli, kur Zeme izskatās gluži kā gaišzila kristāla bumba, uz šo brīdi visprecīzāk parāda mūsu planētu. Izrādās attēli iegūti, sakombinējot vairākus no satelītiem uzņemtus attēlus. Tie ir vākti jau kopš 2001. gada septembra, un ilga darba rezultātā zinātnieki izveidojuši lieliskas bildes, kas vissīkākajās detaļās parāda Zemes kontinentus un okeānus.
Lielākā daļa no attēliem uzņemtas no aptuveni 700 km attālumā riņķojošā NASA satelīta “Terra” uzstādītās kameras. Attēli parāda Zemi no dažādām pusēm. Viens atklāj visu Ziemeļamerikas kontinentu, Centrālameriku, Dienvidamerikas ziemeļu pusi, Grenlandi, Kluso un Atlantijas okeānus. Otrs – parāda lielāko Eiropas daļu, Āfriku un Āziju. Tomēr Eiropas ziemeļu daļa un Austrālija atrodas ārpus bildes.
Zemeslodes virsma ir 197 miljonus kvadrātkilometru. Kā redzams bildēs, lielāko daļu aizņem ūdens. Sauszeme ir tikai 57 miljoni kvadrātmetru liela.
NASA fotografē Zemi no kosmosa kopš 1960-tajiem gadiem, kad pirmā fotokamera tika piestiprināta pie satelīta. Kopš tā laika aģentūra gadu no gada iemūžina mūsu planētu. Vispazīstamākā Zemes fotogrāfija ir uzņemta 1972. gadā “Apollo 17” misijas laikā.