4

👑Viktorija👑, dzimusi 1819. gada 24. maijā, mirusi 1901. gada 22. janvārī, bija Lielbritānijas un Īrijas Apvienotās Karalistes karaliene no 1837. gada 20. jūnija līdz savai nāvei. 1876. gada 1. maijā viņa pieņēma Indijas imperatores papildu titulu.


👑Aleksandrīna Viktorija ir dzimusi 1819. gada 24. maijā Kentas hercoga Eduarda Augusta, karaļa Džordža III ceturtā dēla, un princeses Viktorijas Saksas-Koburgas-Zālfeldas, Beļģijas karaļa Leopolda I māsas, ģimenē.1820. gadā nomira gan hercogs, gan karalis, un Viktoriju cieši uzraudzīja viņas māte, Saksas-Koburgas-Zālfeldas, princese Viktorija. Viņa mantoja troni 18 gadu vecumā, pēc tam, kad viņas tēva trīs vecākie brāļi bija gājuši bojā, neatstājot izdzīvojušos likumīgos bērnus. 👑Lielbritānijā jau bija iedibināta konstitucionālā monarhija, kurā suverēnai piederēja salīdzinoši maz tiešu politisko spēku. Viktorija privāti mēģināja ietekmēt valdības politiku un ministru tikšanās; publiski viņa kļuva par nacionālu ikonu, kas tika identificēta ar stingriem personiskās morāles standartiem.
👑Viktorija 1840. gadā apprecēja savu pirmo princi Albertu - Alberts ir dzimis netālu no Koburgas, Vācijā. Viņš bija Ernsta I, Saksijas-Koburgas un Gotas hercoga, un Saksijas-Gotas-Anhaltes Luīzes dēls. Viņu deviņi bērni ieprecējās karaliskās un dižciltīgās ģimenēs visā kontinentā, tādēļ viņu iesauca par “Eiropas vecmāmiņu”. Pēc Alberta nāves 1861. gadā Viktorija ieslīka dziļās sērās un izvairījās no sabiedrības parādīšanās. Viņas neaktivitātes rezultātā republikānisms uz laiku ieguva spēku, bet viņas valdīšanas pēdējā pusē viņas popularitāte atjaunojās. Viņas Zelta un Dimanta Jubilejas bija valsts svētku laiks.
👑Viņas valdīja63 gadus un septiņu mēnešu.


👑Līdz 1817. gadam Edvarda brāļameita Velsas princese Šarlote bija Džordža III vienīgā likumīgā mazmazmeita. Viņas nāve 1817. gadā izraisīja pēctecības krīzi, kas izraisīja spiedienu uz Kentas hercogu un viņa neprecētajiem brāļiem apprecēties un dzemdēt bērnus. 👑1818. gadā viņš apprecēja kroņprinci Viktoriju Sašu-Coburu-Saalfeldu, atraitni vācu princesi ar diviem bērniem —Carl (1804 –1856) un Feodoru (1807 –1872), pirmo laulību ar Leiningenas princi. Viņas brālis Leopolds Kensingtonas pilī


👑Viktoriju privāti kristīja Kenterberijas arhibīskaps Čārlzs Menners-Sutons 1819. gada 24. jūnijā Kensingtonas pils Kupolas telpā. Viņa bija kristīta Aleksandrīna pēc viena no saviem krustvecākiem, Krievijas imperatora Aleksandra I, un Viktorija pēc mātes. Pēc Kentas vecākā brāļa Džordža, prinča Rīdženta norādījumiem tika nosaukti vēl citi vārdi, kurus piedāvāja viņas vecāki - Džordžīna (vai Džordžiāna), Šarlote un Augustīns.
👑Piedzimstot Viktorija bija piektā pēc Džordža III četriem vecākajiem dēliem: Džordža, prinča Regenta (vēlāk Džordža IV), Frederika, Jorkas hercoga, Viljama, Klarensa hercoga (vēlāk Viljama IV) un Viktorijas tēva Edvarda, Kenta hercoga. Princim Reigitem nebija izdzīvojušu bērnu, un Jorkas hercogam nebija bērnu; turklāt abi tika atsvešināti no savām sievām, kuras abas bija vecākas par bērnu vecumu, tāpēc abiem vecākajiem brāļiem, visticamāk, vairs nebija likumīgu bērnu. Klarensas hercogs un Kentas hercogs apprecējās tajā pašā 1818. gada dienā, bet abas Klarensa likumīgās meitas nomira kā zīdaiņi. Pirmā no tām bija princese Šarlote, kura piedzima un nomira 1819. gada 27. martā, divus mēnešus pirms Viktorijas piedzimšanas.


👑Viktorijas tēvs nomira 1820. gada janvārī, kad Viktorijai bija mazāk par gadu. Pēc nedēļas nomira viņas vectēvs, un to paveica viņa vecākais dēls Džordžs IV. Tad Viktorija bija trešā rindā uz troni pēc Jorkas un Klarensa. Klarensa otrā meita bija princese Elizabete no Klarensas, kas dzīvoja divpadsmit nedēļas no 1820. gada 10. decembra līdz 1821. gada 4. martam, un, kamēr Elizabete dzīvoja, Viktorija bija ceturtā rindā.
👑Jorkas hercogs nomira 1827. gadā. Kad 1830. gadā nomira Džordžs IV, viņa nākamais izdzīvojušais brālis Klarenss kļuva par Viljamu IV, un Viktorija kļuva par mantinieku. 1830. gada Reģences likums paredzēja, ka Viktorijas mātei jārīkojas kā reketam gadījumā, ja Viljams nomirtu, kamēr Viktorija vēl bija nepilngadīga. 👑Karalis Viljams neuzticējās hercogienes spējām būt retālajām, un 1836. gadā viņš viņas klātbūtnē paziņoja, ka vēlas dzīvot līdz Viktorijas 18. dzimšanas dienai, lai varētu izvairīties no revanša.

Komentāri 4

0/2000

  

 2  0 atbildēt

Viņa valkāja garās zīda zeķes.

 1  0 atbildēt

  

 0  0 atbildēt

  

 0  0 atbildēt