Gara laika faktu raksts - 11. daļa.
Vēsturiski fakti (11)37
Džordžs Vašingtons nekad nedzīvoja „Baltajā namā” viņš bija prezidents laikā, kad ASV galvaspilsēta bija Filadelfija. Viņš bija arī vienīgais Savienoto Valstu prezidents, kas nepārstāvēja politisko partiju un tika ievēlēts atklātā balsojumā.
Pirmajā Pasaules Karā ASV armijā dienēja apmēram 200’000 afroamerikāņu, bet tikai 11% no tiem dienēja kaujas sastāvā. Pārējie tika iedalīti darba vienībās – būvēja ceļus, lādēja kravas un raka tranšejas.
Maiju civilizācijā par valūtu tika izmantotas kakao pupiņas. Vergs maksājis 100 kakao pupiņas, prostitūtas pakalpojumi 10, bet dzīvs tītars 20 kakao pupiņas. Dažās nomaļākās Latīņamerikas zemēs kakao pupiņas kā norēķināšanās līdzeklis ticis izmantots līdz pat 19. gadsimta beigām.
Grieķijas nacionālā valūta – drahma bija Eiropas vecākā valūta, kad to 2002. gadā aizstāja ar eiro tā bija apmēram 2650 gadus veca.
Senajā Romā kad cīņu laikā bojā gāja gladiators lai pierādītu publikai, ka tā nav tikai izrāde un viņš tiešām ir miris arēnā devās kāds cits cīnītājs ģērbies kā Hārons (laivinieks kas pārceļ aizgājējus pār mirušo upi) un sadragāja tā galvaskausu ar milzīgu veseri.
Mingu dinastijas valdīšanas laikā Lielo Ķīnas Mūri no „barbariem” sargājuši apmēram miljons karavīru. Mūris ir tik garš, ka karavīri kas sargāja aizsargsienas rietumu galējo punktu pieredzējuši saullēktu 40 minūtes vēlāk nekā tie kas sargājuši tā paša mūra austrumu daļas.
Franču ārzemju leģiona karavīri kas tikuši kaujā ievainoti ir tiesīgi nekavējoties saņemt Francijas pilsonību, jo ir „lējuši par valsti asinis”
Senajā Romā īsi pēc bērna piedzimšanas tas tika nolikts pie tēva kājām. Ja tēvs to paņēma savās rokās nozīmēja, ka tas to atzīst par savējo, uzņemas atbildību un pieņem ģimenē. Ja nē, bērns tika pamests.
Pirmā Pasaules Kara laikā Jaunzēlandes armijas personālsastāvā ietilpa 100’000 vīru kas tajā laikā bija 10 % no kopējā iedzīvotāju skaita.
Titulbilde