Važas, pātaga, korupcija, spīdzināšana.
Vecākais trakonams pasaulē13
Trakonams
1377.Gadā tika dibināta Bētlemes slimnīca Londonā. Psiholoģija vēl nebija attīstījusies, tāpēc cilvēki uzskatīja, ka ar spīdzināšanu no garīgi slimā izdzīs pašu nelabo.
Apsmej slimos
Bētlemes trakonams bija iecienīta izklaides vieta Londonā. Cilvēkiem vajadzēja maksāt niecīgu ieejas maksu un tad viņi varēja apsmiet slimos, izprovocēt viņus bakstīt tos ar nūjām, kliegt uz viņiem un apmētāt tos.
Dēļ tā ka tā bija iecienīta vieta, daudzi tirgotāji gaiteņos pārdeva savus produktus un apmeklētāji uzdzīvoja. Dažreiz kāds pacients izlūdzās kādu augli vai glāzi vīna publikas priekšā dziedot, dzejojot vai stāstot stāstus un pasakas.
Apzog slimos
Pacienti, kas nonāca Bētlemē nesaņēma ne higiēnisko ne medicīnisko aprūpi, tā vietā tie tika pieķēdēti pie sienas, un, ja tie sūdzējās va dusmojās, tiem piedraudēja ar pātagu un ledusaukstu vannu.
Pacientu radinieki sūtīja slimniekiem ēdienu, segas, rotaļlietas, bet nekas no tā līdz slimajiem nenonāca. Slimnīcas priekšnieks Pīters Porters savāca visas dāvanas un ziedojumus sev un pārdeva tos slimajiem par augstām cenām. 1403.gadā Porteru atlaida, viņa kambarī atrada veselu bagātību ar ziedojumiem. Porters tika cauri sveikā, vienīgā apsūdzība bija par žūpošanu un azartspēlēm.
Pātaga kā zāles
Psiholoģija vēl nebija attīstījusies, tāpēc uzskatīja ka kārtīgs pēriens var izārstēt jebkuru garīgo slimību. Nemierīgus pacientus pēra līdz tie nomierinājās, bet mierīgie varēja iet pastaigās ar fiksēšanas grozu - tas viņus aizsargāja no traumām. Ja kāds bija izdarījis kaut ko nepieņemamu, tad vainīgo pēra ārpus Bētlemes, lai visi to redz.
Netīrība
Bētlemi neviens negribēja kopt un 1598.gadā tā bija tik netīra un smakojoša. Pacienti dzīvoja savos ekskrementos un bieži mira no infekcijām.
Par nelaimi pacientiem netīrība pievilināja tikai vairāk un vairāk ziņkārīgos, un tādēļ tika pat tika izveidots tajos laikos slavenais Bētlemes šovs (The show of Bedlam).
Pieķer korupcijā
Gandrīz visi slimnīcas priekšnieki izmantoja Bētlemi kā personīgu naudas mašīnu - savāca naudu, zaga ziedojumus, nerūpējās par slimniekiem, nekurināja Bētlemi. 1631.gadā iepriekš nepieteiktā kontrolpārbaudē konstatēja, ka cilvēkiem nopūst kājas un pēdējoreiz tie tika baroti pirms nedēlas - 30 slimnieki nozaga 2 kg siera un brālīgi sadalīja. Pieķerts noziegumā tā laika priekšnieks Helkaia Kruks priekšnieka darbā ''nostrādāja'' vēl 12 gadus. Kopš tā laika varas iestādes kontropārbaudēs nāca daudz biežāk.
Vardarbība
Par spīti jaunajiem ,stingrajiem noteikumiem pret slimniekiem vēljoprojām izturējās kā pret suņiem. Lai visi pacienti būtu paēduši, slimniekiem lauza vaļā žokļus, ja tie atteicās ēst. Tā kā pacienti bija vārgi daudzi kopēji izmantoja to ļaunprātīgi - izvarojot un sitot pacientus. Priekšnieki par to nelikās ne zinis un atlaida darbiniekus tikai tad, kad darbinieks pacientei sagādāja bērnu un sākās skandāli.
Spīdzināšana
Kopējiem patika pacientus spīdzināt un cilvēkiem patika to vērot. Visizplatītākie spīdzināšanas veidi bija šoka terapijas - centrifūga un rats.
Centrifūga
Pacientu ieslēdz metāla būrī un ar svirām to grieza lielā ātrumā līdz pacients sāka vemt un raustīties. Pēc centrifūgas pacientu ielika ledusaukstā vannā.
Rats
Ja pacients nebija paklausīgs viņu un vēl citus pacientus sameta lielā ratā un ar sviru grieza pacientus līdz viņi kļuva padevīgi. Rats bija ļoti traumējošs, jo pacienti sitās viens pret otru.
Slēgšana
17. gadsimta beigās slimnīcu slēdza, jo tā sāka brukt un smirdēja visa apkārtne. Visus pacientus un moku rīkus pārvietoja uz jaunu celtni Mūrfildā Londonas pievārtē, bet tā ar daudz neko neatšķīrās no Bētlemes.