Interesantas lietas, kuras tu nezināji par vārnām.
Vārnas ir vieni no gudrākajiem dzīvniekiem.29
Vārnas ir gudrāki par pērtiķiem. Protams, viņas neizgatavo darbarīkus, bet spēj izmantot cilvēku pasauli savā labā. Piemēram, viņas, lai pāršķeltu riekstus, nomet tos uz ceļa, lai tiem pārbrauktu pāri mašīna un pāršķeltu čaulu.
Vārnas dara daudz citas interesantas lietas, piemēram, viņas ievēro ceļu satiksmes noteikumus. Lai pamestu riekstu zem braucošas mašīnas, viņas zin, ka jāmet tajā brīdī, kad deg zaļā gaisma, jo mašīnas uzsāk kustību.
Vārnas iegaumē miskastes vedēja grafikus. Viņas izmanto to, ka miskastes saturs tiek iebērts mašīnā, jo pašas nespēj atvērt miskastes vākus. Lai atrastu kaut ko garšīgu, viņas būs klāt tajā dienā, kad tiks izvesta miskaste. Kamēr atkritumi tiks vesti uz izgāztuvi, viņas plosīsies pa miskastes mašīnas aizmuguri.
Lai vārna varētu padzerties no ūdens trauka, no kura nevar aizsniegt ūdeni, viņas iemet palielu akmeni ūdens traukā, paceļot ūdens līmeni, lai varētu padzerties.
Vārnas spēj atcerēties arī tavu seju. Ja tu pa logu redzi vārnu, kad viņa tevi vēro, viņa ne tikai atcerās tevi, bet arī domā par tevi.
Vārnas spēj skaitīt. Vācijā kādi pētnieki veica eksperimentu, viņi lika vārnām identificēt attēlus ar vienādu punktu skaitu. Viņas to arī izdarīja, kamēr paši vēroja kā notiek vārnas smadzeņu darbība.
Vārnas zin, ka Saule spēj dot vitamīnu D. Tādēļ viņas bieži uzturās saulē.
Vārnas parasti ieberzē skudru ap savām spalvām, jo skudrskābe, kas atrodās skudrās, spēj atvairīt parazītus.
Vārnas tiek turētas kā mājdzīvnieki. Saviem saimniekiem viņas dod vārdu - izdodot specifisku skaņu, kas saimnieku padara īpašu vārnas acīs.
Vārnas ir arī slepkavas, dažādu iemeslu dēļ tās var noslepkavot citu vārnu, tāpat kā cilvēku pasaulē.
Tev var šķist, ka visas vārnas ir vienādas, bet patiesībā vārna redz katru vārnu atšķirīgi un spēj atcerēties to vairāk kā 3 gadus. Viņas spēj izrādīt simpātijas citai vārnai.
Ja tu būsi ļauns pret vārnu, viņa tevi identificēs kā ļaunuma iemiesojumu un tev uzbruks. Bija eksperiments, ka kāda komanda noķēra vārnas valkājot maskas. Noķertās vārnas apgredzenoja, nedaudz pamocot putnus un palaižot brīvībā. Pēc tam, komanda atradās pūlī starp 40,000 cilvēkiem. Vārnas identificēja šos cilvēkus maskās un uzbruka tiem, cenšoties ieknābt, sekojot un uzbrūkot.
Vispār vārnas un kraukļi tiek pielīdzināti nāves putniem, viņi ne tikai ēd maitas un simbolizē nāvi, bet arī rīko bēres savā starpā. Kad nomirst kāda vārna, citas vārnas salido un sapulcējas ap mirušo, lai varētu apskatīt biedra nāvi.