Jūsu priekšā ir pazīstamākās bēgšanas no cietumiem, no kurām dažas pat ir daudzu kinolentu saturā.
Varenākās Izlaušanās10
90
1
Pascal Payet ir trīs reizes izbēdzis no cietuma ar helikoptera palīdzību. Pascal Payet jeb Kalashnikov Pat, izdarīja slepkavību, inkasācijas mašīnas aplaupīšanas laikā. 2001. gadā tiesa viņam piesprieda brīvības atņemšanu uz 30 gadiem un kopš tās reizes ir jau 3 reizes izbēdzis ar Helikoptera palīdzību, pēdējo reizi 2007. gadā. UZ cietuma jumta nosēdās 30 min agrāk nozagts helikopters no kannu kūrorta. No tā izleca 3 viņa padotie, nobruņojušies līdz zobiem un devās Paeta meklējumos. Un tā arī paets izbēga, aizlidojot kopā ar saviem padotajiem maskās. Viņi izlaida pilotu vidusjūras piekrastē, bet tālākās ziņas līdz šai dienai par Paskalu nav zināmas.
John Dillinger- Izbēga no cietuma ar viltus pistoles palīdzību, kas bija izgrebta no koka un nokrāsota melna ar kurpju smēri. Leģendārais J. Dillindžers, kuru starpcitu atveidoja viņa vārda brālis Johny Depp, nesenajā filmā ''Publick Enemies." Tātad šis mums ir amerikāņu banku laupītājs no 30jiem. gadiem. Aplaupījis pāris desmitu banku un divreiz izbēdzis no cietuma. Kādu laiku arī bija pavadījis Mičiganas cietumā, kamēr viņu 1933. gadā likumīgi neatbrīvoja. Pēc 4 mēnešiem viņš atkal iesēdās cietumā, bet jau Ohajo štata pilsētā Limā. No turienes viņu izvilka viņa padoties nogalinot cietuma uzraugu un Šerifu Jesy Serber. Liela daļa to pašu bandas locekļu tika notverti tajā pašā gadā Arizonas štata pilsētā Tuksonā, apšaudes laikā kādā vēsturiskā kongresa viesnīcā. Pašu Dillindžeru atkal ievietoja Lake County cietumā Crown Point Indiana. Viņš tika apsūdzēts par policijas darbinieka Viljama O'Malley slepkavības mēģinājumu, bankas laupīšanas laikā Čikāgā, šis apsūdzējums stājās spēkā jau neilgi pēc Dillindžera izbēkšanas no cietuma.
3. martā 1934. gadā J. Dillindžers izbēga no Crown Point cietuma (no kura tajā laikā itkā teorētiski neēsot bijis iespējams izbēgt), kurš tika apsargāts ar ļoti lielu policijas un militāro apsardzi. Pēc šīs izbēkšanas visas avīzes bija pilna ar to, ka Dillindžers esot izbēdzis no cietuma. Viņš piespieda kameras uzraugu atvērt kameras durvis, draudot ar koka pistoli, nokrāsotu ar kurpju smēri, tad viņš savāca visus apsargus un ievietoja viņus tai pašā savā kamerā un ieslēdza, pats mierīgi izejot no cietuma.
Reklāma
Alfie Hinds izbēdzis no likuma 3 reizes, no kurām 1 reizi, esot ieslēdzis cietuma apsargu toletē. Viņš reizi pēc reizes iesēdās un izbēga no cietuma, kopā 3 reizes. Ceturtajā reizē viņš iznāca no cietuma jau legāli, atsēžot pilnu termiņu.
Džuliāns Šotards- šis franču laupītājs no cietuma izbēga viltīgā un drosmīgā veidā, pieķerdamies cietuma autobusa apakšai un aizbraucis cietumnieku pārvešanas laikā.
Reklāma
Frenks Moriss, Klarens un Džons Anglins- vienīgi cietumnieki, kuriem izdevās izbēgt no Alcatraz cietuma.
29 gaud Alcatraz darbības laikā no viņa ir daudz reižu mēģināts izbēgt. Pēc Cietuma pierakstiem kopā ir bijuši 14 bēgšanas mēģinājumi, kuros bija iesaistīti 36 ieslodzītie (2 no tiem mēģināja divreiz), 23 bija noķerti, 6 nošauti un nogalināti bēgšanas laikā, bet 3 bija bezvēsts pazuduši jūrā un neviens par viņiem neko vairs neuzzināja, viņu līķus arī neizdevās atrast. Cietuma priekšnieks paskaidroja, ka šie 3 ieslodzītie bija izveidojuši mākslīgas galvas no ziepēm, tuoletes papīra un īstiem matiem un novietojuši tās uz savām gultām, lai izskatītos, ka viņi guļ, ar ko arī izdevās piemuļķot nakts apsargus. Moriss un brāļi Anglini tā arī pazuda bez vēst un FBR joprojām viņus neklē, bet ir teorija ka viņi ir noslīkuši San-Francisko ietekā, mēģinot aizpeldēt no salas.
Billijs Heis izbēga no Turecka cietuma un kļuva par rakstnieku
Reklāma
"Žurku Elles" ieslodzītie. Pats slavenākais un izdevušākā bēgšana no cietuma Amerikas Pilsoņu kara laikā. No Libī cietuma 1864. gada naktī uz 10. februāri vairāk nekā 100 kara ieslodzīto izbēga.