Šodien nolēmu palasīt žurnālus un vienā no tiem uzdūros, manuprāt, interesantai lietai. Daudzi no mums zina, vismaz divas valodas, tāpēc iedomājos, ka arī Jūs gribēsiet zināt kādas īpatnības ir citās pasaules valodās...
Valodu pērles27
399
2
Abhāzu valodā ir rēgu izteiksme (tā to arī sauc), kuru lieto, ja kādam kaut kas liekas, rādās, rēgojās.
Klusā okeāna Bugevilas salā (Papua-Jaungvineja) runātajā rotokas valodas alfabētā ir vismazāk burtu - 11
Reklāma
Daudzu tautu valodās cieņa ir līdzskaņi. Armēņiem ir tādi cilvēku vārdi kā Trdt, Smbat, vai, piemēram, uzvārds Mkrtčjans. Poļi saka: "V Ščebžešyņe hžonšč bžmi v tžciņe" (Ščežešiņā vabole dūc niedrājā)
Djirbalu valodā, kas dzirdama Austrālijā, ir vīriešu, sieviešu, nekatrā un ēdamā dzimte, kurā ietilpst viss, ko lieto veģetārieši: koki, papardes, saknes. Gondi valodā Indijā ir vīriešu un nevīriešu dzimte.
Čukču valodā nav vārda "Dievs", vietējie iedzīvotāji zina šamani, garus, burvestības. Dieva vārds izgudrots, tulkojot šajā valodā Bībeli.
Reklāma
Tabasaranu valodā Dagestānā ir visvairāk lietvārda locījumu- 48
iespējams, angļu valodā ir visvairāk vārdu- 490 000 un vēl ap 300 000 tehnisko terminu. Visgarāko vārdu ir lietojis Eduards Struzers (1675-1737), lai aprakstītu dziedniecības ūdeņus Bristolē: arqueosalinocalcalinoceraceoaluminosocupreovitriolic (52 burti)
Eskimosiem nav vārda "sniegs", bet ir 40 vārdi, lai apzīmētu sniegu: kūstošais, krītošais, lidojošais, sapresētais, ķieģeļveidīgais u.c.
Reklāma