Vārdnīcas sastādīšana ir ļoti smags darbs. It īpaši, ja tā ir tik apjomīga kā Oxford English Dictionary. Taču lielāko tās daļu 19. gadsimtā sastādīja psihiatriskās slimnīcas iemītnieks.
Vājprātīgais, kurš paveica neiespējamo9
Oxford English Dictionary ir īpaša vārdnīca, jo tajā ne tikai tiek izskaidrota vārda nozīme, bet arī paskaidrots kādās situācijās vislabāk izmantot attiecīgo vārdu. Vārdnīcas redaktors bija Džeims Murejs, kuram ne tikai vajadzēja izskaidrot vārda nozīmi, bet arī izdomāt teikumus, kas parādītu kā tos lietot. Murejs pārmantoja šo projektu no saviem līdzgājējiem un darbs kopumā aizņēma 70 gadus.
Taču Murejs viens pats nespēja tikt galā ar milzīgo darbu, tādēļ ielika avīzē sludinājumu, ka meklē darbiniekus vārdnīcas izveidošanai. 20 gadus ilgajā Mureja darbā viena darbinieka vārds palika nemainīgs - tas bija Dr. Viljams Mainors. Šis cilvēks divu desmitgažu laikā izdomāja desmitiem tūkstošu paskaidrojošu teikumu dažādiem vārdiem.
Murejs uzsāka draudzīgas attiecības ar Mainoru, kurš oficiāli tika raksturots kā ārsts kādā muižā. Viņš nebija ne reizi redzējis Mainoru dzīvē un kad mēģināja to izdarīt, tad saskārās ar problēmām, kas lika pārdomāt, kas Mainors patiesībā ir par cilvēku. 1880. gadu beigās Murejs beidzot uzzināja, ka Mainors nav nekāds ārsts, bet gan psihiatriskās slimnīcas iemītnieks
Tie, kas pazina Mainoru jaunībā, aprakstīja viņu kā klusu un jūtīgu cilvēku - tādu, kurš pavisam noteikti nedotos karā. Taču Mainors pievienojās armijai kā ķirurgs (pēc mācībām Jeila Universitātē) un piedzīvoja visas no tā izrietošās šausmas 1864. gada Vildernesas Kaujā, kas bija daļa no Amerikas Pilsoņu Kara. Mainors nespēja pārdzīvot karā redzēto un pamazām viņam attīstījās paranoja, fobijas un halucinācijas.
Pēc kara Mainors pārcēlās uz Angliju. Ejot kādu nakti mājās, viņš aiz sevis izdzirdēja kādu cilvēku. Karā piedzīvotās šausmas uzplaiksnīja viņa acu priekšā un ārprāta rezultātā Mainors nogalināja Džordžu Meritu, kurš bija vienkāršs gājējs, kas devās uz mājām pie sievas. Mainoru atzina par nepieskaitāmu, tādēļ cietumsodu nepiesprieda, taču aizsūtīja uz Broudmūras psihiatrisko slimnīcu ārstēties. Tieši šeit viņš uzsāka darbu pie Oksforda vārdnīcas papildināšanas 20 gadu garumā.
Dīvainā kārtā Merita sieva (tā paša, kuru Mainors nogalināja) ne tikai pieņēma Mainora atvainošanos par vīra nogalināšanu, bet arī sūtīja viņam uz psihiatrisko slimnīcu dažādas dāvanas - parasti grāmatas.
Ar Džeimsa Mureja palīdzību Mainoru izlaida no slimnīcas 1910. gadā - pēc Vinstona Čērčila norīkojumu. Psihiatriskajā slimnīcā Mainors kopumā pavadīja 28 gadus un paveica lielāko daļu no Oxford English Dictionary sastādīšanas. Pēc atbrīvošanas viņš atgriezās ASV, kur mira 1921. gadā savās mājās Konektikutā.