Grieķu filozofs un matemātiķis Pitagors, kurš radījis visiem zināmo Pitagora teorēmu, ir diezgan liela mistērija. Viss, ko mūsdienās zina par vīru, kurš aizsāka Pitagora kultu un iedvesmoja neskaitāmus māksliniekus, ir reģistrēts vairākus gadsimtus pēc viņa nāves. Nav pat pilnībā skaidrs tas, vai viņa slavenās teorēmas radīja viņš pats vai kāds no viņa daudzajiem sekotājiem.
Pitagors piedzima Samas salā Grieķijā, aptuveni 570. gadā pirms mūsu ēras. Pēc ceļošanas uz Tālajiem Austrumiem un Seno Ēģipti, viņš sāka mācīt cilvēkiem par viņa filozofiju un uzskatiem, kuri bija balstīti uz matemātiku. Viņa reliģija bija zināma kā pitagorisms, viņi pielūdza matemātiskas harmonijas, ticēja, ka viss, kas atrodas visumā, ieskaitot dabu un mūziku, ir veidots no skaitļiem. Piemēram, skaitlis 10 tika uzskatīts par visvarenāko, to ieguva saskaitot 1, 2, 3 un 4, šādus skaitļus sauca par tetraktīm un pitagorieši pie tām zvērēja un lūdzās.
Pitagorieši mitinājās Krotonē, Itālijas dienvidos. Viņi pret cilvēkiem un arī dzīvniekiem izturējās neitrāli, mierīgi, lai gan klīst runas, ka Pitagoram bijušas vardarbīgas tieksmes. Viņa savādā filozofija tika apbrīnota, tik ļoti, ka šie apbrīnotāji bija gatavi paši sevi sakropļot, lai pasargātu viņa noslēpumus. Pitagoriešu idejas iedvesmoja tādus filozofus kā Aristoteli un Platonu, kuru dzīves nenoliedzami bija ļoti ekscentriskas.