ES ZINU, KA NEKO NEZINU!!!!
ES ZINU, KA NEKO NEZINU!!!!
ZEĶBIKSES
Saskaņā ar Amerikas rotaļlietu ražotāju asociācijas sniegtajām ziņām ideja par zeķbikšu izveidi radusies slavenajai leļļu veidotājai Madame Alexander jau 20. gadsimta 50. gadu sākumā, kad viņa, darinot leļļu apģērbu, iedomājās leļļu apakšbikses sašūt kopā ar smalkām zīda zeķītēm, lai tās nenoslīdētu no leļļu kājiņām.
Pirmās zeķbikses radīja Alens Gents, ASV, bet to ražošanu ģimenes teksiluzņēmumā 1959. gadā sāka Glens Ravens Mils.
ZEFĪRS
Pirmos saldos zefīrus izgatavoja senie ēģīptieši - no medus novārījuma viņi gatavoja vielu, ko sabiezināja par altejas saknes sulu un bagātināja ar tās garšu.
Mūsdienās rūpnieciski ražotos zefīrus gatavo no kukurūzas sīrupa un cukura maisījuma, želatīna, gumiarābika jeb akāciju sveķiem un dažādām garšvielām.
WD-40
Ik nedēļu ASV tiek saražotas miljoniem WD-40 skārdeņu, slepenā recepte, kas nav mainījusies jau vairāk nekā 50 gadus, ir zināma tikai dažiem uzņēmuma WD-40 Company pārstāvjiem. Uzņēmuma galvenajā mītnē izstrādājuma sastāvdaļas jauc viens meistars.
Lai arī kompānija atsakās atklāt sastāvdaļas, ir ziņots, ka WD-40 nesatur silikonu, petroleju, ūdeni, vasku, grafītu, hlorofluourkarbonus vai citas vēzi izraisošas vielas.
VEĻAS KNAĢI
Laika posmā no 1852. līdz 1857. gadam ASV patentu birojs iesniedza 146 dažādu veidu veļas knaģu patentus.
Veclaicīgie koka knaģi bez atsperēm tagad meklējami nevis lielveikalos, bet antikvariātos.
AROMĀTISKĀS EĻĻAS
Homo sapiens jau kopš senseniem laikiem ir patikušas smaržīgas ķermeņa eļļas. Pirmo reizi šādas eļļas lietotas neolīta laikmetā (7000.-4000. gadā p.m.ē.), kad akmens laikmeta cilvēki sāka jaukt olīveļļu un sezama sēklu eļļu ar smaržīgiem augiem.
ŪDEŅRAŽA PĀRSKĀBE
Ūdeņraža pārskābe tika atklāta 1818. gadā. To visplašāk izmanto kā antiseptisku līdzekli vai kā balinošu vielu (tā ir galvenā sastāvdaļa gandrīz visos zobu balinātājos un auduma balinātājos ar skābekli.)
Auduma ražotāji izmanto augstākas koncentrācijas ūdeņraža pārskābes šķīdumu, lai balinātu audumu.
Otrā pasaules kara laikā ar ūdeņraža pārskābes šķīdumu darbijāna torpēdas un raķetes.
TOMĀTU MĒRCE
Tomātu mērce jeb kečups, kā to sauc Amerikā, patiesībā ir vēlies no Tālajiem Austrumiem kā sālīta mērce zivju ēdieniem. Vārds "kečups", visticamāk cēlien no ķīniešu vai malajiešu valodas.
Kad recepte 18. gadsimtā nokļuva Rietumos, tā tika pārveidota ļoti dažādās mērcēs gan no augu, gan dzīvnieku valsts izejvielām.
Tomātu mērce vai kečups ir samērā jauna parādība, ko rūpnieciski sāka ražot tikai 1837. gadā.
šķiet ka kas līdzīgs bija ar par cococolu(runāju par wd-40)
Arī slepena recepte un arī zin tikai daži cilvēki
Par 3. - Ieraksti youtubē ''how to make wd 40'' un būs tev kādi 100 varianti ko izmēģināt. Bet pamatā 90% analogu var iegūt sajaucot vaitspirtu , motoreļļu un krāsu šķaidītāju 3 vienādās daļās