Jeloustounas Nacionālajā parkā atrodas viens no pasaulē lielākajiem supervulkāniem, kurš atkal ir devis zīmes, ka traģēdija var pienākt!
Vai Pasaules Gals Slēpjas Aiz Šī Vulkāna?59
Šis supervulkāns var radīt milzu izmaiņas vai pat pazudināt visu, kas atrodas uz šīs zemes. Tā izvirduma spēks var būt tik liels, ka putekļu mākoņi liegs Zemei Saules piekļuvi un uz mūsu planētas būs šķietami nebeidzams aptumsums.
Šī vulkāna izvirdumi ir postījuši zemi jau vairākas reizes, pēdējo reiz, pirms 640 000 gadu. Aptuveni šāds laika intervāls ir bijis starp visiem līdzšinējiem izvirdumiem.
Šī vulkāna izvirduma spēks ir neskaitāmas reizes lielāks nekā atombumbas spēks, tas ir iznīcības vulkāns, viss dzīvais vairāku simtu jūdžu rādiusā tiks iznīcināts nekavējoties. Pats vulkāns tā saknē sasniedz aptuveni divu Luksemburgu lielumu.
Zinātnieks Mihaels Rampino teic, ka šis vulkāns ir bumba ar degli. Nav zināms, cik ilgi vulkāns vienkārši sēdēs. Vulkāna teritorijā ir uzvertas aktivitātes no vulkāna, kas liek zemei pacelties vairāku cm augstumā. Ja zeme turpinās celties, vulkāna izvirdums var būt nenovēršams.
Pēdējā laikā pazemē temperatūra ir bijusi tik uzkarsēta, ka ceļi parka teritorijā pārvēršas par melnu, biezu putru. Vēl sliktāk ir tas, ka vulkāns regulāri saņem pazemes grūdienus, kas to padara arvien bīstamāku pasaulei.
Francijā zinātnieki gan teic, ka pazemes grūdieni un citas parādības neietekmē supervulkānus ( to skaits pasaulē ir septiņi ). Un šķiet Francijas pētnieki ir visnosvērtākie, jo viņi saka, ka iespēja, ka vulkāns izšaus ir 1 pret 730 000. Izvirduma sekas var būt pasaules gals, bet iespēja ir maza.
Uz Francijas zinātnieku teikto, vietējie vulkāna pētnieki atbildēja ar ziņām, ka magma vulkāna paliek arvien aktīvāka, bīstami aktīva jau tad, kad vulkāna teritorijā bija 4,8 baļlu stipra zemestrīce. Magmas līmenis šajā Jeloustounas supervulkānā ceļas jau kopš 2004. gada. Gada laikā magmas līmenis paceļas vidēji par 10-15 centimetriem.
Turpinot pētijumus, pētot aktivitātes, tika noskaidrots, ka šis reģions var kļūt par nāvējošu cilvēkam pat pirms paša izvirduma. Magma esit tik karsta, ka tā izdala gāzes, kuras ir nāvējošas cilvēkam. Gaisā šīs gāzes izplatās neticami ātri, bet ja tās izdalās pa pazemi, tas iznīkst. 2011. gadā šīs gāzes tika konstatētas pazemes ūdenstilpnē netālu no Jeloustounas vulkāna.
Šis vulkāns parāda aktivitāti, kādu neviens nekad nekur nav redzējis. Un neviens nezin, kā tieši izskatītos vulkāns sprādziena mirklī. Zināms ir tikai tas, ka, ja vulkāns sprāgs vaļā, pasaules gals ir iespējams un simtiem tūkstošu cilvēku jau būs miruši pirmajās sekundēs pēc izvirduma.