Es izveidoju rakstu par vācu aitu suņiem, par viņa uzticību, par raksturu un par viņu valodu!
Vēl te būs arī par to kā pareizi barot suņus.
Protams būs arī par vācu aitu suņiem.
Lai paustu savu noskaņojumu un vēlmes, suns izdara dažādas kustības un izdod dažādas skaņas. - Ja suns vēlas pievērst sev uzmanību, viņš sāk riet;ja grib, lai viņu liek mierā, var sākt rūkt.
Kad suns jūtas laimīgs, viņš viņš luncina asti un saceļ ausis.
Kad suns ir nobijies, viņš cenšas sarauties pēc iespējas mazāks - iežmiedz asti kājstarpē un un pieglauž aucis vai, pieliecas pie zemes, mēgina aizlīst projām.
Ja suns noguļas uz muguras, atsedzot vēderu, tas nozīmē, ka viņš tev uzticas.
Lai labāk dzirdētu, suns saslien ausis. Viņš to dara arī tad, ja ierauga vai izdzird ko intresantu.
Reklāma
Ja suns uz tevi rej, iespējams, viņš vēlas, lai tu ej projām.
Kad suns ir dusmīgs, viņš rūc, rāda zobus, pavērš uz priekšu ausis un skatienu cieši pievērš tam, uz ko dusmojas.
Ēdini savu kucēnu ar sauso vai konservēto barību, kas domāta tieši kucēniem. Baro viņu četrreiz dienā, dodot nelielas porcijas; citā traukā ielej ūdeni. Kad tavs suns ir sasniedzis sešu mēnešu vecumu, pakāpeniski samazini ēdienreižu skaoitu līdz divām dienā. Kad suns ir pilnīdi pieaudzis, viņu var barot tikai vienreiz dienā.
Reklāma
Par vācu aitu suņiem - Suns atceras tikai savu pēdējo darbību, un to vienmēr vērts paturēt prātā. Piemēram, saimnieks, pārnākot mājās, ierauga, ka mīlulis ir sastrādājis blēņas, un dusmojas, bet dzīvnieks nesaprot, kādēļ viņš nepriecājas par sirsnīgo sagaidīšanu, jo par saviem nedarbiem jau sen ir aizmirsis. Jo biežāk piemēro šādus, suņaprāt, nepamatotus sodus, jo vairāk tas attālinās no savējiem un aizvien grūtāk kļūst saprasties.
Jau kucēnam ir jāmāca kontaktēties ar cilvēkiem, bērniem, citiem dzīvniekiem, arī citas šķirnes suņiem. Tāpat kā bērnu, arī suni nevar atstāt nepieskatītu. Es ar saviem lolojumiem bieži dodoss pastaigās ārpus mājas, kad ļauj tiem iepazīties ar garāmgājējiem un svešiem suņiem, protams, ievērojot labas uzvedības normas. Tikai tad vilki izaug sociāli droši, bet saimnieks var būt pārliecināts un lepns par savu mīluli. Papildus suns iemācās iet pie pavadas, iejusties pilsētas vidē un pierast pie bērnu uzvedības.