Mums visiem tik labi zināma profesija - ārsts. Cilvēks, pie kā mēs ejam pēc palīdzības un kurš cīnās par katru mūsu sirdspukstu un elpas vilcienu.
Diemžēl vienmēr ir izņēmumi, arī šoreiz.. Šis būs apkopojums par "nāvējošākajiem" šīs profesijas pārstāvjiem (un ar to es nedomāju "just another bad hair day").
Tavs sargeņģelis vai nāves eņģelis?2
Haralds Šipmens (1946-2004) bija britu ārsts, kurš tika apcietināts par 15 savu pacientu nāvi, bet, vadoties pēc paša ārsta veiktajiem pētījumiem un pierakstiem, patiesais ārsta eksperimenta dēļ bojā gājušo skaits tiek lēsts ap 250 cilvēku. Iespējams pat vairāk. Britu valdībai ārsta pierakstu un piezīmju izsekošanai un visai šīs lietas izmeklēšanai kopumā tika iztērēts 21 miljons britu mārciņu. Jautāsiet, ko īsti šis ārsts īsti darīja? Viņš saviem pacientiem injicēja diamorfīnu jeb heroīnu - mazās un lielās devās, un pētīja, kā tas ietekmē pacientu veselību. Šipmens viltoja savus medicīniskos dokumentus un pacientu kartiņas, norādot, ka pacienti, kas pārsvarā bija gados vecas sievietes bez tuviniekiem, bija jau ieradušās slimnīcā ļoti sliktā veselības stāvoklī. Izmeklēšana ilga 2 gadus. Šipmenam tika piespriests mūža ieslodzījums bez iespējas apžēlot. Pēc 6 cietumā pavadītiem gadiem dienu pirms savas 58. Dzimšanas dienas Šipmens tika atrasts pakāries.
Hu Wanlin ir dzimis 1949.gadā Mianjangā, Ķīnā un tiek uzskatīts par vienu no ievērojamākajiem medicīnas sērijveida slepkavām sava iespaidīgā bojā gājušo pacientu skaita dēļ. Viņš tika arestēts un tiesāts par 146 pacientu nāvi, lai gan uzskata, ka patiesais upuru skaits var būt pat uz pusi lielāks. Hu Wanlin izceļas arī ar interesantu pieeju savai “ārsta” praksei. Proti, viņam ir tikai ar grūtībām pabeigta pamatskolas izglītība. 80-tajos gados Hu tika arestēts par slepkavību un cilvēku tirdzniecību. Cietumā 1993.gadā viņš pats saviem spēkiem uzsāka ārsta praksi un 1997.gadā par priekšzīmīgu uzvedību Hu tika atbrīvots. Brīvībā esot, viņš turpināja nodarboties ar medicīnu, atverot 2 slimnīcas, ko varas iestādes ātri vien aizvēra. Hu savā medicīnas praksē pielietoja visādas zālītes un nātrija sulfātu, kas lielā daudzumā drīzāk darbojas kā inde. Jāpiebilst, ka Hu bija diezgan populārs pagrīdes dakteris (joprojām nodarbojās nelegāli), par viņu tika sarakstīta pat grāmata. Grāmatā tiek izklāstīta arī viņa otra dziedināšanas metode – qigong, kas pēc būtības ir dziedniecības process bez fiziska kontakta ar pacientu – dziednieka qi atstāj viņa ķermeni un ārstē pacientu. 1999.gadā Hu tika arestēts par gandrīz 150 pacientu nāves izraisīšanu, praktizēšanu bez ārsta licenzes un krāpšanu, par to saņemot 15 gadu cietumsodu, 5 gadu ilgu balstiesību liegumu un 150 000 jēnu lielu cietumsodu.
Mijuki Išikava dzimusi 1897.gadā un tiek joprojām uzskatīta par “nāvējošāko” Japānas sērijveida slepkavu, savā kontā saglabājot vismaz 103 jaundzimušo dzīvības, bet iespējams upuru skaits ir daudz lielāks. Tajā laikā Japānā ar likumu bija aizliegts veikt abortu un valstī valdīja ļoti liela nabadzība, līdz ar to Mijuki sevi uzskatīja kā glābiņu gan jaundzimušajam, gan tā vecākiem, attīrot pasauli no jaundzimušajiem, no kuriem tāpat nebūtu jēgas. Dažkārt vecāki arī viņai par šo pakalpojumu maksāja, jot as jau jebkurā gadījumā būtu lētāk kā visu dzīvi uzturēt bērnu. Mijuki parasti jaundzimušos nosmacēja miegā. Tieši viņa bija par iemeslu, kādēļ tika vēlreiz izskatīts jautājums par abortu atļaušanu Japānā, kas arī vēlāk piepildējās. Pati Mijuki tika notiesāta ar brīvības atņemšanu uz 4 gadiem.
Stīvens Masofs period no 2003. Līdz 2008.gadam strādāja Kermita Gosnela abortu centrā, kas arī aizsāka visu skandālu. Presē šis medicīnas centrs tika dēvēts par Filadelfijas šausmu māju. Jāpiebilst, ka arī Stīvens šajā iestādē strādāja bez licenzes un 50 gadu vecumā tika arestēts par vairāk kā 100 bērnu nāvi. Pirmkārt, Stīvens tiesas zālē pats atzinās, ka abortu centrā tika veikti tūkstošiem nelegāli aborti (tā teikt, pārnēsātie bērni), kuru rezultātā ļoti liela daļa bērnu (par embriju vairs nenosauksi..), veicot abortu, izdzīvoja. Pats Kermits ir licis visiem, kas ņēma dalību šajā pasākumā, atbrīvoties no tiem bērniem, kas izrādīja jebkādas dzīvības pazīmes. Pārsvarā bērniņiem tika lauztas sprandas. Tiesas sēdē Stīvens ir sācis raudāt un nožēlojis nodarīto. 2014.gadā tiesa piesprieda viņam 6 līdz 12 gadu cietumsodu par vairāk kā 100 bērniņu sprandas laušanu.
Lueī Omārs Muhammeds Al-Taei ir Irākas ārsts, kurš tika sodīts par 43 policistu un karavīru nāvi, tēlojot, ka viņš mēģina kara laukā cietušajiem palīdzēt, patiesībā viņš viņu asinīs ievadīja indi, kas, sagādājot 3 stundu ilgas agoniskas mocības, izdzēsa viņu dzīvības. Lueī bija Saran brīvprātīgo grupas biedrs, kas patiesībā bija politiski terorgrupa, kas cīnījās pret amerikāņiem Irākas karā. Viņi uzdevās par miera sūtņiem un atbalstītājiem, lai gan patiesībā savā aizsegā mēģināja neitralizēt cik daudz vien iespējams karavīru.
Daniela Poggiali ir dzimusi Itālijā 1972.gadā un tiek uzskatīta par “asiņaino medmāsiņu”. Viņas kontā ir vismaz 28 savu pacientu nāves gadījumu. Kā vēlāk tika noskaidrots, 38 pacienti nomira 3 mēnešu laikā kopš nonāca Danielas gādīgajās rokās. Kā pati Daniela ir atzinusi, viņa to darīja, jo “vecie mirstošie penši bija ļoti kaitinoši”. Jāpiebilst, ka medmāsiņa kļuva slavena arī ar to, ka uzņēma daudz “pacilājošu” fotogrāfiju ar sevi un mirušajiem pacientiem. Pārsvarā sava mērķa sasniegšanai viņa izmantoja pacientiem ārsta izrakstītās zāles tikai daudz, daudz lielākā apjomā.