Katru dienu tiek veikti jauni atklājumi,mūsu zināšanas par apkārtējo pasauli aug bez apstājas,bet ne viss kam mēs ticējām no pašas bērnības ir taisnība.
Taste#1 12 mīti kuriem jūs ticējāt.8
Daudzi uzskata,ka sadalot tārpu divās daļās sanāks divi tārpi,tomēr ja kādreiz esat šo pārbaudījuši tad drošivien bijāt vīlies.Jo lieta tāda,ka tārpa galva un aste zināmi atšķirās gan pēc uzbūves,gan bioloģiskas funkcijas un uzmanīgi ieskatoties tārpā var ieraudzīt "paplašinājumu" un tieši tajā galā arī atrodas tārpa galva.
Skolā mums māca,ka Njūtons atklāja zemes pievilkšanās spēku pateicoties tam,ka viņam uz galvas uzkrita ābols. Īstenībā pats Njūtons nekad nav stāstījis ko tādu. Tāpat neviens rakstnieks 18.gs. nav rakstījis par šo laimīgo ābolu.
Piekarties ar mēli pie elkoņa ir iespējams un daudzi cilvēki to tiešām prot.
Cilvēki uzskata,ka bulli kaitina sarkanā krāsa,bet īstenībā tie neredz šo krāsu pateicoties īpašai acu uzbūvēi viņi var atšķirt zilo no zaļā,bet zaļo no sarkanā nevar. Var teikt,ka jebkurš spilgts audums bullim nepatīk,tieši tāpēc gani bieži vien izvēlas drēbes melnos vai pelēkos, neuzkrītošos toņos,lai nedabūtu "pa pakaļu" no buļļa.
Matu skūšana vai apgriesšana nepadara tos kuplākus,vienkārši matiem ir uz galu notievējoša forma un pateicoties tam neilgu laiku mati izskatās nedaudz labāk tomēr jau pēc dažām dienām tie atkal iegūst sākotnējo izskatu.
Vikingi nekad nav valkājušu ķiveres ar ragiem uz tās. Zinātnieki izskaidro šo mītu tā- Vikingu apglabāja ar ķiveri uz galvas un dzīvnieka ragu,kas bija domāts alkohola dzeršanai no tā,rokās. Kad bija atrasti pirmie Vikingu zārki daži arhiologi pieņēma,ka rags atradās uz ķiveres un ir vienkārši nolūzis.
Atceraties ko bargā tonī teica jums mamma? Tā nebija taisnība! Pirkstu vai citu locītavu krikšķināšana nenodara nekādu ļaunumu jūsu veselībai.
Ķermeņa siltums izdalās lielākoties no galvas. Tas ir mīts. Velciet ziemā cepuri citādi varat saslimt! Cilvēks zaudē apmēram vienādu daudzumu siltuma uz kvadrātcentimetru visās ķermeņa daļās tāpēc cepure neizglābs tevi no slimības,ja citas ķermeņa daļas būs atkailinātas. Tomēr tas nenozīme,ka vajag staigāt bez cepures. (Vismaz ziemā,nē)
Mīts ir arī tas ,ka dažādas mēles daļas atšķirīgi reaģē uz dažādām garšam. Cilvēkam tiešām ir dažādi garšu receptori un daži no viņiem ir vairāk jutīgi saldajam vai sāļajam. Bet tie nebūt nav sadalīti sekcijās uz mēles.
Nav taisnība,ka pieskaroties pie putnēna no viņa atteiksies māte,dēļ nepazīstamajām smaržām. Cik ļoti žēl nabaga pitniņus,kas izkrituši no ligzdas,bet lielākā problēma ir izlemt izglābt putnu vai nepieskarties tam,lai māte to vēlāk atpazīst. Problēma atrisināta dariet labus darbus un glābjat putnus,jo tas,ka māte no viņa atteiksies ir kārtējais mīts.