1918.gads vēsturē sevi ierakstījis kā daudzu kauju, I Pasaules kara beigu un jaunu valstu izveidošanos gadu. Bet šoreiz ne par to, bet par citiem notikumiem, ko piedzīvoja tai laikā dzīvojošie.
Tas notika sen, sen, pirms 100 gadiem6
Gads iesākās nelāgi. Ķīnā sākas gripa, kas strauji izplatās visā pasaulē. Un no parastas slimības kļūst par pandēmiju.Vienīgi Austrālija noreaģē laicīgi un paglābjas no šīs sērgas, aizverot savas ostas. Spānija ir pirmā valsts, kas presē saceļ trauksmi par šo slimību un tieši tāpēc slimību nosauc par Spāņu gripu. Šī slimība plosās līdz pat 1920.gada beigām un nogalina tikpat daudz iedzīvotājus kā karš.
7.janvārī Misisipi štats kā pirmais apstiprina ASV konstitūcijas 18.grozījumu, ar kuru tiek aizliegta alkoholisko dzērienu pārdošana un ražošana visā valstī, lai kara laikā taupītu graudus. Vispārējais ‘’Sausais likums’’ stājās spēkā 1920.gadā, kad to ratificēja vairākums štatu. Un tad tikai sākās – kontrabanda zēla un plauka un, kas gribēja tas arī atrada veidu kā apreibināties.
27.janvārī pirmizrādi piedzīvo pirmā piedzīvojuma filma par Tarzānu. Tā ir 120min gara mēmā filma ‘’Pērtiķu Tarzāns’’ ar Elmo Likolnu un Enidu Markeju galvenajās lomās. Pirmajai filmai sekoja arī otrā daļa un tās kļuva ļoti populāras. Šīs Skota Sideja režisētās filmas vēl joprojām tiek uzskatīta par visprecīzāko Edgara Raisa Barouza romāna ekranizāciju, lai arī Āfrikas džungļu vietā tika filmēts Luiziānas purvos.
3.februārī satiksmei tiek atklāts Twin Peaks tunelis, kas paredzēts tramvajam un ir 3,65km garš. Šis tunelis vēl joprojām ir viens no garākajiem vieglā dzelzceļa tuneļiem.
6.februārī tiek apstiprināts Lielbritānijas ‘’Tautas pārstāvniecības likums’’, kas atļāva sievietēm piedalīties vēlēšanās ar atrunu, ka tās sasniegušas 30 gadu vecumu. Tas bija sākums sieviešu tiesību mainīšanai. Jau novembrī pieņem aktu, kas ļāva sievietēm no 21 gada vecuma tikt ievēlētām parlamentā. Paradokss, ka varēja tikt ievēlēta ātrāk nekā piedalīties vēlēšanās, tika izlabots tikai pēc desmit gadiem.
8.februārī tiek dibināta Tbilisi Valsts universitāte, kas nosaukta tā dibinātāja Ivane Javakhišvili vārdā. Tā bija pirmā un tolaik arī vienīgā augstākās izglītības iestāde Kaukāza reģionā.
Marta sākumā Maskava atkal kļūst par Krievijas galvaspilsētu, lai jaunā vara varētu būt pasargāta aiz drošajiem Kremļa mūriem.
19.martā arī ASV tiek pieņemts likums par vispārēju pāreju uz Vasaras laiku (31.marts- 27.oktobris), bet amerikāņiem šis jaunievedums nepavisam nepatika un pēc kara kongress to atcēla, neievērojot prezidenta Vilsona iebildumus. Lēmumu par pāreju uz Vasaras laiku atstāja katra štata pārvaldes ziņā.
13.aprīlī Oklahomas Valsts slimnīcā Normanā izceļas ugunsgrēks. Pēc tā beigām atlikušajās drupās tika atrasti 40 cilvēku ķermeņi. Tikai viens tiek idetificēts, jo šī slimnīca bija garīgi slimiem vīriešiem un tajā laikā ģimenes negribēja, ka apkārtējie zin par savu radu atrašanos šādā iestādē. Masu kaps kļuva par viņu mūža mājām. Slimnīcu atjaunoja un tagad tā pazītama kā Grifina Memoriālā slimnīca. Pagāja 96 gadi un 2014.gadā arī šīm nelaimīgajām dvēselēm tika uzcelts atbilstošs apbedījums un izveidots memoriāls.
8.jūnija naktī britu astronoms-amatieris Grace Cook apstiprina jaunās zvaigznes esamību un tā iegūst arī savu vārdu - Nova Aquilae vai V603 Aquila. Tā bija spožākā nova, kas atklāta kopš izgudrots teleskops.