Vai tādai nopietnai lietai kā karš var būt muļķigs iemes? Var! Un ne tikai kara iemesli ir dīvaini, daži kari paši par sevi ir bijuši dīvaini...
Stulbākie kari ever...5
136
3
Anglijas – Zanzibāras karš ir pasaules vēsturē īsākais karš – tas ilga tikai 38 minūtes. Cīņa starp Angliju un Zanzibāru izvertās 1896. gada 27. augustā. Kara iemesls bija proangliskā sultāna Hamada bin Tuvaini nāve un sultāna Halida bin Barghaša kļūšanas par Zanzibāras vadītāju. Briti gan vēlējās, lai pie varas būtu Hamuds bin Muhameds. Saskaņā ar 1886. gada līgumu, jauna sultana iecelšanas bija jāsaskaņo ar Anglijas konsulu. Tas netika izdarīts, un briti nosūtīja Zanzibārai ultimātu, ka sultānam jāatstāj sava pils un viņa karaspēkam jānoliek ieroči. Tā vietā, lai no pils aizietu, jaunais sultans tajā iebarikādējās. Ultimāta izpildes laiks beidzās 27. augusta pulksten 9:00. Tai laikā pie Zanzibāras krastiem jau bija trīs angļu kreiseri, divi šāvējkuģi, 150 jūras kājinieku un 900 zanzibārieši, kuri jau gaidīja ostā. Bombardēšana, kura sākās 9:02, izraisīja pilī ugunsgrēku, kā arī iznīcināju sultāna artilēriju. Karogs no pils jumta tika noņemts pulksten 9:40. Sultāna karaspēkā krita vai tika ievainoti aptuveni 500 cilvēku, kamēr britu spēkos bija tikai viens ievainotais.
Futbola karš – karš, kas sākās pēc futbola spēles. Karš ilga apmēram piecas dienas starp Salvadoru un Hondurasu 1969. gadā. To izraisīja etniskie konflikti starp Salvadoru un Hondurasu. Karš sākās pēc FIFA 1970. gada Pasaules furbola čempionāta kvalifikācijas spēles starp šo divu valstu komandām. Salvadorā esošie Hondurasas pilsoņi izraisīja nekārtības, piekāva salvadoriešus, dedzināja automašīnas utt. Salvadora atbildēja ar sava karaspēka ievešanu Hondurasā. Karā gāja bojā vai tika ievainoti 900 salvadorieši un 2100 hondurasieši.
Reklāma
Moldovas - Piedņestras karš, kur abu pušu virsnieki naktīs kopā dzer. Pēc Padomju Savienības sabrukuma, lielākā daļa Moldovas pieslējās Rumānijai, taču daļa vēlējās tuvākas attiecības ar Krieviju. Protams, izcēlās karš. Piedņestra atdalījās no Moldovas, taču gandrīz neviena valsts Piedņestru neatzina. Kad sākās karš, tas uzreiz ieguva interesantu nosaukumu - dzērāju karš, jo abu pušu virsnieki un karavīri gandrīz katru nakti kopā dzēra.
Emu karš – kā Austrālija zaudēja karā pret putniem. Tā bija īsa operācija, kura bija vērsta pret emu bariem, kuri nopostīja zemnieku laukus. Šis „karš” tika uzticēts Karaliskajai Austrālijas artilērijai. Karavīri bija bruņojušies ar Lewis automātiem. Taču šaušana uz dullo uz emu baru kārotos rezultātus nenesa. Tā kā emu skrien ar ātrumu 50 km/h, tie ātri vien aizbēga, un bieži vien arī tad, ja kāda lode tomēr tiem bija trāpījusi. Beigu beigas tika nogalināti apmēram 20000 putnu, taču acīmredzot ar to bija par maz, ja reiz no amata atkāpās Aizsardības ministrs.
Trīs simt trīsdesmit piecu gadu karš ilga 335 gadus un iztika bez ievainotajiem. Karš norisinājās starp Nīderlandi un Scilli salām (atrodas netālu no Lielbritānijas dienvidu krastiem) no 1651. – 1986. gadam. Šai karā ne tikai neviens nekrita, bet netika izšauta arī neviena lode. Neskatoties uz to, ka nekāda karadarbība ta arī šo gadu laikā nenotika, miera līgums tikai noslēgts 1986. gadā
Reklāma
Cūku karš – karš, kuru izraisīja nošauta cūka. Cūku karš bija konfrontācija starp britu un amerikāņu amatpersonām uz Savienoto valstu un britiem piederošajām Ziemeļamarikas zemju robežām. Strīdus ābols bija Sanhuana salas, kas atrodas starp Vankūveras salu un ASV cietzemi. Par Cūku karu to nosauca tāpēc, ka par iemeslu tam kalpoja nošauta cūka. Šī cūka tad arī bija vienīgais kritušais šai karā.