Lai arī visas šīs būtnes vēl joprojām ir apvītas ar mītisku raksturu, šīs bildes ir kā šķietams pierādījums, ka visas tās reāli pastāv.
Slavenākās mītiskās fotogrāfijas11
112
1
Slavenā "Ķirurga fotogrāfija" ir kļuvusi par vienu no ikoniskākajiem foto 20. gadsimtā un arī šodien. Tā ir ne tikai slavenākā mītiskas būtnes fotogrāfija, bet iespējams, ka slavenākā fotogrāfija vispār. Kādu dienu Roberts Vilsons, kas patiesībā pat nav ķirurgs, bet ginekologs, baudīja skaisto ezera skatu, kad no ūdens iznira dīvaina būtne ar garu kaklu. Viņš ātri paķēra fotoaparātu un paspēja veikt šo uzņēmumu. Nav nekāds brīnums, ka fotgrāfiju apvija dažādas pretrunas un tā ir vairākkārt pārbaudīta un pētīta, vai tas nav viltojums. Pagaidām nevienam nav izdevies pilnīgi droši pierādīt, ka foto ir viltots, tāpēc vēl joprojām mīts par Lohnesa ezera briesmoni ir dzīvs.
Ar Lohnesa ezera briesmoni Nesiju var sacensties Čampleinas ezera briesmonis Ziemeļamerikā, kuru vietējie nosaukuši par Champ. Fotogrāfe Sandra Mansi publicēja šo foto 1977. gadā. Skeptiķi uzskata, ka foto, kas uzņemts seklā vietā, vienkārši attēlots peldošs koka gabals, bet zinātnieki aplūkojot radījuma kakla formu, sliecas domāt, ka tas ir pleziozauram radniecīgs radījums.
Reklāma
Kasai Rex. Tas tiek uzskatīts par nezināmā veidā dinozauru iznīkšanu pārdzīvojušu dinozauru, kas mitinās Āfrikā. Kāds zviedru pētnieks bija devies ekspedīcijā uz Kasai ieleju Kongo Republikā. Zinātnieku grupa centās nepamanīti paiet garām degunradzim, kad pēkšņi dzīvniekam uzbrucis tiranozauram līdzīgs radījums. Uz šīm bildēm gan cilvēki skatās ļoti skeptiski, ļoti apšaubot to autentiskumu.
Deluā pērtiķis. Fransuā Deluā netālu no Venecuēlas un Kolumbijas robežas meklēja naftas atradnes. Ekspedīcijai līdzi vilkās dažādas slimības un 16 no 20 ekspedīcijas dalībniekiem mira. Kādu vakaru nometnes vietā viņi ieraudzīja tuvojamies kādas būtnes. Sākumā viņi nolēma, ka tie ir divi lāči, bet ieskatoties rūpīgāk, ekspedīcijas dalībnieki saprata, ka tie ir divi cilvēka auguma primāti. Kāds no Deluā vīriem izšāva un nogalināja vienu no radībām. Otra ieskrēja atpakaļ mežā. Ziņas par to, kas notika ar nošauto primātu, neparādās.
Reklāma
Thunderbird ir liela lidojoša būtne Amerikas indiāņu folklorā. Mūsdienās daudzi tic, ka šī radība patiešām pastāv un ir pterozaura pēcnācējs. Augstāk redzamais attēls tika izveidots kādam raidījumam par paranormālām parādībām. Tomēr tā ir tikai replika, īstā fotogrāfija nav atrasta. Orģinālais foto pirmo reizi parādījās kādā Arizonas laikrakstā pēc tam, kad cilvēku grupa nošāva lielu sikspārņveidīgu būtni. Daudzi atceras, ka redzējuši šo foto, bet mēģinājumi atrast orģinālu ir bijuši veltīgi.
Šo foto pirmo reizi žurnālists Roberts Le Sereks publicēja 1965. gadā kādā Austrālijas laikrakstā. Sereks stāsta, ka tā bijusi liela čūska. Kāda ģimene atpūtās netālu no Lielā barjerrifa, kad pamanīja šo briesmoni, kas bija nolaidies līdz jūras dibenam un gulšņāja smiltīs..
Riks Džeikobs uzņēma šo Sniega cilvēka video Pensilvānijas apgabalā, ASV. Skeptiķi gan spītīgi grib iegalvot, ka arī daudziem lāčiem ir līdzīga uzvedība kā Džeikoba uzņemtajā video redzamajai būtnei. Apskatoties šo video gan jāatzīst, ka miesasbūve nav tipiska lāčiem un arī sejas vaibsti ir raksturīgi primātiem. Lai arī kā nebūtu, šis video ir spēcīgākais pierādījums tam, ka kaut kur Ziemeļamerikas mežos klaiņo pirmatnējs primāts.
Reklāma