1889. Parīzē notika “Pasaules izstāde 1889”, kurā pasaule valstis demonstrēja savus sasniegumus tehnoloģiju un kultūras jomā. Un Francijas vēlējas pasaulei nodemonstrēt ko īpašu, it sevišķi tāpēc, ka šī izstāde iekrita Franču revolūcijas simtajā gadadienā.
Skaties, kā Parīzē būvēja Eifeļa torni!7
Kā viena no idejām bija uzcelt pieminekli Champ-de-Mars parkā, Parīzes centrā. Francija izskaitīja vairākus variantus, bet par labu nosliecās Eiffel et Compagnie piedāvātajam risinājumam, proti uzbūvēt 300 metrus augstu torni, kas sastāvētu no vairāk kā 18 000 elementiem, kuru sakniedēšanai kopā tiktu izmantotas vairāk kā 2.5 miljoni tapu. Lai ari sākumā bija bažas, ka šāds tornis varētu sabojāt Parīzes ainavu, beigās sanāca tieši pretēji un tas kļuva par Parīzes un visas Francijas simbolu.
Šo torni uzbūvēja 22 mēnešu laikā, strādājot būvlaukumā vidēji no 150 līdz 300 darbiniekiem, ar domu, ka šim projektam bija jābūt pabeigtam uz 1889. gada Parīzes Pasaules izstādi.
Lai ari sākotnēji bija paredzēts, ka Eifeļa tornis tiks nojaukts pēc 20 gadiem, tā būvniecība notika ar lielu rūpību. Katra detaļa tika rūpīga nomērīta un pārbaudīta, pirms ievietošanas kopējā konstrukcijā.
Pašlaik Eifeļa tornis ir sasniedzis 128. gadu vecumu un to ir apmeklējuši vairāk kā 250 miljoni cilvēki, no tā uzbūvēšanas laika. Šim tornim piederēja ari pasaulē augstākās celtnes status no 1889. gada līdz 1931. gadam.
Lūk, bildes, no Eifeļa torņa celtniecības.
Tiek sākts darbs pie Eifeļa torņa pamatiem.
Tiek pilnveidotas pamatu konstrukcijas. 1887. gads
Darbs pie Eifeļa torņa pamatiem gandrīz noslēdzies, 25. Aprilis 1887. gads
Sākas darbs pie torņa kājām, 18. Jūlijs 1887. gads
Torņa kājas pamatos tiek iestiprinātas ar tapām, kuras ir ar 10 cm diametru un 7.5 metru garumā.
Ja, kāda detaļa nederēja, tad to nekādā veidā nelaboja uz vietas, bet gan atgrieza atpakaļ rūpnīcai, kur tai veica nepieciešamos labojumus.