Domājot par vecām fotogrāfijām, prātā nāk melnbaltās bildes. Tiesa, pirmās melnbaltās fotogrāfijas ir radušās gandrīz vai 200 gadiem, taču arī krāsainās fotogrāfijas ir senākas nekā varētu padomāt.
Pirms 1907. g., ja gribējās krāsainu fotogrāfiju, tad profesionāls krāsotājs ņēma un krāsoja bildes ar dažādām krāsām, taču divi franču brāļi Auguste un Louis Lumière to visu izmainīja ar autohormo fotoprocesu. Lietojot kartupeļu cieti un gaismas jūtīgu emulsiju, viņiem izdevās radīt skaistas bildes, kuras nevajadzēja papildus krāsot. Procesu patentēja 1903. g. un pirmās komerciālās fotogrāfijas radās 1907.g. Neskatoties uz to, ka bildes bija grūti uztaisīt un tās bija dārgas, starp fotogrāfiem amatieriem tās bija ļoti populāras.
Tā tas bija līdz 1935. g., kad Kodak, izgudrojot Kodachrome, krāsaino bilžu uzņemšanu pacēla pavisam jaunā līmenī. Tā bija lētāka un ērtāka alternatīva, kas autohromo bilžu uzņemšanas tehnika padarīja par vēsturi. Francijā šis process gan saglabājās līdz pat 1950tajiem gadiem. Toties Kodachrome tagad jau arī ir kļuvis par vēsturi. Pateicoties digitālās fotogrāfijas uzvaras gājienam Kodak pārstāja šīs filmiņas ražošanu 2009. g.
Tas ir pats populārākais veids kā uzņemt fotogrāfijas, bet tas nebūtu bijis iespējams bez tādiem pionieriem kā Auguste un Louis Lumière
Zemāk var redzēt vienas no pirmajām viņu radītajā tehnikā uzņemtajām krāsainajām bildēm.
Senākās krāsainās fotogrāfijas un pasaule tajās pirms 100 gadiem10
Kristīna sarkanā. 1913. g.
Ielu puķu tirgone, Parīze. 1914. g.
Māsas, sēžot dārzā un pinot rozes. 1911. g.
Heincs un Eva kalna nogāzē. 1925. g.
Mulenrūža, Parīze, 1914. g.
Sapņainīgums. 1909. g.
A Van Bestena kundze. 1910. g.
Eifeļa tornis. Parīze. 1914. g.
Meitene tur rokās lelli blakus karavīra aprīkojumam, Reimsa, Francija. 1917. g.
Grenata ielas armija. 1915. g.