Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
922

Francijas soda izciešanas kolonija pazīstama kā Velna sala sastāvēja no mazām, cieši viena otrai blakus esošām salām pie Franču Gviānas krastiem. Uz turieni tika sūtīti daudzi nežēlīgi noziedzinieki, piemēram, slepkavas un izvarotāji. Vēlākos gados, tā uzņēma arī politieslodzītos vai ikvienu, kurš nepatika Francijai. Velna sala tika aprakstīta kā "viens liels akmens." Tā bija aptuveni 34 hektārus liela un 19 metrus virs jūras līmeņa. Tā nebija vieta, ko varēja saukt par mājām, un vairāki ieslodzītie, kuri izdzīvoja turienes skarbajos apstākļos, pavadīto laiku tur salīdzināja ar "dzīvo nāvi" un pašu cietumu iesauca par "sauso giljotīnu." Velna sala darbojās no 1852. līdz 1946.gadam. Tiek lēsts, ka šajā laikā aptuveni 40% jaunievesto cietumnieku mira jau pirmajā gadā. Tur izdzīvot varēja tikai paši izturīgākie un paklausīgākie.

Cietuma kuģis Brauciens uz... Autors: Testu vecis Šausmas,  ko piedzīvoja ieslodzītie uz Velna salas
1.

Cietuma kuģis

Brauciens uz Velna salu daudziem notiesātajiem bija nāvējošs. Viņi tika salaisti kuģī un uzreiz zaudēja savas individuālās identitātes. Viņi kļuva par numuriem, un nevienam neinteresēja vai viņi izdzīvos vai mirs. Vīriem bija jādodas uz zemākajiem klājiem un tur viņus sabāza krātiņos. Tur tumsā nebija diez ko daudz gaisa, ko elpot un krātiņos bija tikai šūpuļtīkli uz kā gulēt. Ja vīri jūtas izslāpuši, viņu krātiņam blakus stāvēja netīra ūdens muca, kurā varēja pasmelties ar savām krūzēm. Kuģim iebraucot karstajā, tropiskajā gaisā, vīri kļuva dusmīgi. Viņi bieži cīnījās savā starpā un noslepkavoja cits citu. Plosījās arī slimības, un pārtikas devas bija niecīgas. Daudzi no ieslodzītajiem nomira pirms vēl kuģis sasniedza soda izciešanas salas.

Attēls no: listverse.com
Applaucēscaronana ar karstu... Autors: Testu vecis Šausmas,  ko piedzīvoja ieslodzītie uz Velna salas
2.

Applaucēšana ar karstu tvaiku

Ieslodzītajiem gribot negribot bija jāpakļaujas sargiem. Ja kāds no ieslodzītajiem mēģināja izbēgt no krātiņa vai izraisīt dumpi, viņš tika ļoti ātri un nežēlīgi sagūstīts. Katrā krātiņā atradās tvaika caurules. Ja kāds no ieslodzītajiem mēģināja tikt no krātiņa ārā, nekavējoties tika palaists karsts tvaiks, kas applaucēja visus iekšā esošos. Šīs caurules bija atgādinājums visiem ieslodzītajiem par to kādas būs sekas, ja viņi nemācēs uzvesties un nepakļausies pavēlēm.

Attēls no: listverse.com
Ieslodzījums karcerī Viens... Autors: Testu vecis Šausmas,  ko piedzīvoja ieslodzītie uz Velna salas
3.

Ieslodzījums karcerī

Viens no bargākajiem sodiem, ko cietumnieki varēja saņemt par nepakļaušanos noteikumiem bija ieslodzījums karcerī. Minimālais ieslodzījums karcerī bija seši mēneši. Šajā laikā, ieslodzītais ikdienā tika pie vienas stundas ārpus kameras aktivitātēm. Pārējais laiks bija jāpavada vienatnē. Bez šaubām, daudzi vīri sēžot karcerī sajuka prātā, un ja šis sods nepāraudzināja ieslodzīto, tad viņš tika sodīts ar smagu darbu džungļos, kur ļoti iespējams viņš nomira.

Attēls no: listverse.com
Saldā sēra smaka Ja... Autors: Testu vecis Šausmas,  ko piedzīvoja ieslodzītie uz Velna salas
4.

Saldā sēra smaka

Ja ieslodzītie savos krātiņos kļuva pārāk skaļi, sargiem bija vēl viena metode kā viņus sodīt. Ap būriem tika uzbūvētas bīdāmās metāla durvis, un pārāk liela trokšņa vai pat dziedāšanas gadījumā, sargi aizdedzināja sēra nūjas, iesvieda tās krātiņā, un noslēdza gaisa padevi ar bīdāmajām durvīm. Par vienu no šādiem gadījumiem pastāstīja liecinieks: Vīri krātiņos sāka klepot un tad izdvesa aizsmakušus kliedzienus. Viens turpināja skaļi dziedāt līdz dziesma beidzās ar briesmīgām klepus spazmām. Pašās beigās vienīgās skaņas bija vaidi un klusas raudas. Sērs bija uzvarējis, kā jau vienmēr šādos gadījumos.

Attēls no: listverse.com
Pārāk nāvējoscaroni lai... Autors: Testu vecis Šausmas,  ko piedzīvoja ieslodzītie uz Velna salas
5.

Pārāk nāvējoši, lai aizbēgtu

Kad ieslodzītie nokļuva uz salas viņi bija patīkami pārsteigti redzot, ka gar cietuma sienām nav neviena sarga. Viņu prāti ātri pievērsās domai par bēgšanu, bet cik ātri cerība radās, tikpat ātri tā zuda. Ūdens, kas apskaloja salu bija mežonīgs un bīstams. Tajā bija spēcīgas straumes un zem viļņiem uzglūnēja nāvīgas haizivis. Pat ja kādam izdotos aizpeldēt līdz cietzemei, viņam nāktos saskarties ar nāvīgi bīstamajiem džungļiem. Bez pārtikas vai lietām, kas nepieciešamas vienkāršai izdzīvošanai, viņš ātri šajos biezokņos ietu bojā.

Attēls no: listverse.com
Līdzko vīri bija uz salas... Autors: Testu vecis Šausmas,  ko piedzīvoja ieslodzītie uz Velna salas
6.

Līdzko vīri bija uz salas, viņi tika saslēgti važās. Dienas laikā, viņi pārvietojās piesieti pie ķēdes, bet naktīs viņi tika saslēgti pie gultas tik stipri, ka vispār nevarēja pakustēties. Vīri cieta no bada, un daudzi mira no drudža. Viņu līķi tika samesti ķerrās un izgāzti jūrā. Iezvanījās bēru zvans, kuru varētu dēvēt arī par pusdienu zvanu, jo kā liecinieki stāstīja, tad iezvanoties zvanam, ūdenī sāka riņķot haizivis gaidīt jebko, kas tiks iemests ūdenī.

Attēls no: listverse.com
Viens pats džungļos... Autors: Testu vecis Šausmas,  ko piedzīvoja ieslodzītie uz Velna salas
7.

Viens pats džungļos

Brutālākajiem slepkavām tika brutālākais sods. 1931.gadā tika ziņots par gadījumu, kad ieslodzītais piekāva sargu līdz nāvei. Kā par sodu, pārējie sargi aizveda viņu uz džungļiem un pieķēdēja viņu pie koka. Viņš tika atstāts viens pats, dabas apstākļu un džungļu radību varā. Nākamajā dienā ieslodzītais vairs neturējās kājās, tās bija kļuvušas par vāju. Viņš bija joprojām dzīvs, bet kluss. Nākamajā dienā viņš bija miris. Šī ieslodzītā sods neapšaubāmi atstāja iespaidu uz pārējiem ieslodzītajiem, kuri zināja, ka viņu dzīves patiesi bija sargu rokās.

Attēls no: listverse.com
Tauriņu ķerscaronanaPatiesi... Autors: Testu vecis Šausmas,  ko piedzīvoja ieslodzītie uz Velna salas
8.

Tauriņu ķeršana

Patiesi savādā 1933.gadā drukātā avīzes rakstā, franču entomologs un dabas pētnieks Ežens Le Mults, kurš strādāja uz Velna salas, stāstīja par to kā viņš ieslodzītajiem mācīja identificēt retas sugas tauriņu un kā to noķert. Le Mults lepojās, ka viņa kolekcijā esot vismaz 4,5 miljoni reti sastopamu tauriņu sugu. Šajā rakstā viņš atzina, cik ļoti savādi bija redzēt "slepkavas un bandītus ar briesmīgu pagātni skrienam pa salu un ķerot tauriņus."

Attēls no: listverse.com
AtbrīvoscaronanaPēc soda... Autors: Testu vecis Šausmas,  ko piedzīvoja ieslodzītie uz Velna salas
9.

Atbrīvošana

Pēc soda izciešanas un izdzīvošanas salas cietuma šausmīgajā atmosfērā, cietumniekiem bija atļauts pamest salu un doties uz Franču Gviānu. Tur viņam bija jādzīvo tik ilgi, cik ilgs bija viņam piespriestais sods uz salas. Piemēram, ja ieslodzītais izcieta 7 gadu cietumsodu uz Velna salas, viņam bija jāpavada vēl 7 gadi dzīvojot Franču Gviānā. Viņam nebija atļauts atgriezties mājās, kamēr viņš nebija izcietis savu sodu, un tad viņam bija jānopelna pietiekami daudz naudas, lai varētu samaksāt par savu braucienu pāri okeānam uz Eiropu. Tā kā darbu bijušajiem ieslodzītajiem bija ļoti maz, daži paveica jaunus noziegumus, lai tiktu atpakaļ uz salas. Vismaz tur viņi tika pie kaut kādas pārtikas, nevis kā šeit uz cietzemes, kur viņi mira badā.

Attēls no: listverse.com
0
922
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [19]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
exkluzīvais avatars
Medaļa Aģents 0/7Medaļa MaģistrantsMedaļa Aģents 0/7
  exkluzīvais 24.02.17 11:33
74
0

Šausmas, lūk tas ir cietums, kur reāli izcieš savu nodarīto. Nevis kā mūsdienās, masu slepkava dzīvo labākos apstākļos, nekā dažs labs brīvībā. (Norvēģija)

Viens Zeks avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa HumoristsMedaļa 1/13 kūciņas
  Viens Zeks 24.02.17 17:30  
37
0
Ir grāmata Anrī Šarjēra " tauriņš". Par vienu ieslodzīto, kurš bēga 3 reizes. Viņš dzīvoja pa tiem cietumiem. Iesaku izlasīt.
kakasy avatars
Medaļa Zoles 3000 spelesMedaļa Gada Spoks 2018Medaļa Komiķis
  kakasy 25.10.17 09:25
14
0

Ļoti interesants raksts!

Uzskatu, ka arī šodien ĻOTI smagiem noziedzniekiem pienāktos šāds sods. Domāju, ka vairums piekritīs.

Demarkus avatars
Medaļa NostradamsMedaļa BotsMedaļa Sociālists
  Demarkus 24.02.17 17:53
14
0

Sita ir stelle....zel,ka musdienas kkas tads nepastav

Jānis Kalnevics avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  Jānis Kalnevics 28.02.17 10:00
11
0

atbildot uz exkluzīvais komentāru " Šausmas, lūk tas ir cietums, kur reāli ... " Labāk nekā lielākā daļa pasaules Tu  domāji vai ne?

 

Interesanti ka slepkavām, uzvarotājiem un citiem lopiem ir tiesības dzīvot kā cilvēkam, bet man parastam strādājošam cilvēkam nekas nepienākas...

kakasy avatars
Medaļa Zoles 3000 spelesMedaļa Gada Spoks 2018Medaļa Komiķis
  kakasy 25.10.17 11:33
7
0

atbildot uz 9K116 komentāru " Nepiekrītu... es domāju, ka tai shēmai vajadz... " Tās ir tikai detaļas, par kurām pie alus kausa varam gari un plaši diskutēt. Fundamentālā būtība ir tāda, ka "cilvēktiesības" neļauj pat smagam noziedzniekam pirkstu piedurt. Da podā tādas tiesības noskalot!

upeskakis avatars
Medaļa TrumpeMedaļa Dienas domaMedaļa Sviestmaize
  upeskakis 24.02.17 10:30
9
2

saliņa...

Roterdama avatars
Medaļa TīģerisMedaļa RainisMedaļa Sirds
  Roterdama 28.08.18 22:44
5
0

atbildot uz kakasy komentāru " Tās ir tikai detaļas, par kurām pie alus kaus... "

Agrāk nekā tāda nebija, un katrs saņēma sodu pēc nopelniem. Piekrītu.

Roterdama avatars
Medaļa TīģerisMedaļa RainisMedaļa Sirds
  Roterdama 25.10.17 10:45
5
0

Domāju, ka, ja ieslodzītie bija paklausīgi un darīja visu, ko sargi lika, tad viņiem bija tikpat grūti kā tiem, kuri neklausīja sargus.

9K116 avatars
Medaļa NostradamsMedaļa Dienas domaMedaļa Rainis
  9K116 25.10.17 09:47
5
0

Franču gulags?

Juris1604 avatars
Medaļa Misija izpildītaMedaļa NastijsMedaļa Dienas doma
  Juris1604 24.02.17 13:55
4
0

Nežēlīgi.  

9K116 avatars
Medaļa NostradamsMedaļa Dienas domaMedaļa Rainis
  9K116 25.10.17 09:52
3
0

atbildot uz kakasy komentāru " Ļoti interesants raksts! Uzskatu, ka a... " Nepiekrītu... es domāju, ka tai shēmai vajadzētu būt tādai:

1. Par pirmoreiz izdarītu nevardarbīgu noziegumu - nosacīts sods.

2. Par atkārtotu nevardarbību noziegumu, vai pirmo vardarbīgo nodarījumu - reāls cietumsods, bet tāds, kas nekļūst par `kriminālo akadēmiju` + probācija.

3. Par ļoti vardarbīgiem nodarījumiem (slepkavības ar nolūku, izvarošanas utml.), kā arī par bezcerīgiem recidīva gadījumiem - automātiska viška (no sērijas nafuja cackāties ar bezcerīgu personāžu, no kura labošanās vairs principā nav gaidāma).

Īsāk sakot - nekādas mocīšanas. Vai nu pāraudzināšanas mēģinājumi (vērsti uz efektivitāti, nevis formāli), vai arī (ja tie ir neveiksmīgi) - viška.

kakasy avatars
Medaļa Zoles 3000 spelesMedaļa Gada Spoks 2018Medaļa Komiķis
  kakasy 25.10.17 09:26
3
0

atbildot uz PNPAPN@speles komentāru " Ja ,bij laiki un bij viri.Ne velti saka... " Ir 2 varianti - vai nu pierodi vai mirsti Kāds no kuram tas organisms ir...

PNPAPN@speles avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas joks
  PNPAPN@speles 25.02.17 17:23
2
0

Ja ,bij laiki un bij viri.Ne velti saka,ka var pie visa pierast...

Anonīms
bruno 27.01.19 17:11  
1
0
Un ir 2018 gada filma "naktstauriņš".
Roterdama avatars
Medaļa TīģerisMedaļa RainisMedaļa Sirds
  Roterdama 28.08.18 22:47
1
0

atbildot uz 9K116 komentāru " Franču gulags? "

Domāju, ka tā ir.

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 30.05.19 17:05
0
0

  

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 30.05.19 17:04
0
0

atbildot uz 9K116 komentāru " Nepiekrītu... es domāju, ka tai shēmai vajadz... "

Interesants viedoklis!

zagels avatars
Medaļa Sertificēts spoksMedaļa SviestmaizeMedaļa Spoks
  zagels 24.02.17 18:28
0
0

Nice uzvārds...