Tātad piedāvāju ieskatu faktos par sapņiem.
Arlabunakti spocēni
Tātad piedāvāju ieskatu faktos par sapņiem.
Arlabunakti spocēni
Kad sapņojam, tad esam paralizēti.
Šokējoši? Gribat ticat, gribat neticat, bet cilvēka ķermenis sapņošanas laikā ir paralizēts. Iespējams tamdēļ, lai cilvēks neatkārtotu kustības, kas norisinās sapņa laikā. Te varbūt rodams skaidrojums, kamdēļ atrodoties nomoda miega starp stāvoklī dažreiz nespējam pakustēties. Diezgan biedējoši.. Laikam šodien gulēt neiešu
Cilvēki, kuri atradušies ilgstoši dažādu atkarību varā redz spilgtākus sapņus.
Cilvēki, kuri ilgstoši smēķējuši redz reālākus un daudz košākus sapņus, nekā pārējie. Dažreiz sapņos tiek "izspēlētas" situācijas, kad cilvēks atkārtoti nonāk atkarības varā, pie tam izjūt vainas apziņu.
Sapņu saturu nevajag uztvert burtiski.
Visbiežāk cilvēka zemapziņa izmanto zīmes un simbolus. Tāpēc nevajadzētu sapņus uztvert burtiski, lai arī cik loģiski tie nebūtu. Zemapziņa mums signalizē ar simbolu starpniecību, bet ne precīzu tēlu veidolā. Mani sapņi ir tik saputroti ,ka es šaubos vai tur ir simboli vai kas tāds
Ne visi cilvēki redz krāsainus sapņus.
Aptuveni 12% no cilvēkiem redz melnbaltus sapņus. Pārējie redz krāsainus sapņus. Interesanti, ka sapņu sižetus var grupēt (sistematizēt): situācijas skolā un darba vietā, izgāšanās eksāmenā jeb kādā atbildīgā pasākumā, mēģinājumi izglābties no vajātāja, kritiens no liela augstuma, cilvēka nāve, zobu izkrišana, lidojums, nokļūšana avārijā utt.
Diemžēl es nezinu vai redzu krāsainus vai melnbaltus sapņus..
Mums sapņos rādas tikai tas, ko esam redzējuši.
Par šo faktu es šaubos bet tas ir interesants apgalvojums. Bieži vien sapņos mēs redzam nepazīstamu cilvēku sejas. Zinātnieki apgalvo, ka mūsu zemapziņa tās "neizdomā", bet tie visi ir agrāk redzēti cilvēki, kurus esam sastapuši savā dzīvē, bet neesam ievērojuši.
90% gadījumu cilvēki aizmirst par ko sapņojuši.
Pēc piecām minūtēm pamostoties cilvēks aizmirst pusi no saviem sapņiem, bet pēc desmit minūtēm spēs atcerēties tikai 10% no to satura. Zināmi gadījumi, kad dzejnieki, rakstnieki, zinātnieki redzējuši sapņus, kuros sacerējuši dzeju, prozu vai radījuši jaunu zinātnisku teoriju. Starp citu ķīmisko elementu periodiskā sistēma tapa nosapņota, atlika vien to pierakstīt.
Sapņus redz visi cilvēki bez izņēmuma.
Visi cilvēki redz sapņus. Izņēmumi ir cilvēki, kuri sirgst ar nopietnām psihiskām slimībām. Interesanti, ka vīrieši sapņos parasti redz sava dzimuma pārstāvjus, bet sievietes abu dzimumu pārstāvjus.
Un mazliet vēl par sapņiem :
Ja cilvēks tiks pamodināts sapņa ātrajā stadijā, tad viņš atcerēsies sapni precīzi un detalizēti.
Kad cilvēks krāc, viņš nesapņo
vērojumi liecina, ka cilvēki vairāk sapņo gadalaiku tumšajā periodā, tad arī visvairāk tiek lasīti sapņu tulkojumi.
Un neaizmirsti, ka sapņi Tevi var arī brīdināt par kaut ko kā piemēram, 9/11 upuri bija sapņojuši par kaut ko nelāgu , arī Titānika katastrofā cietušajiem bija dīvainie sapņi. Tāpēc ieklausies sevī un goodnight
Hmm... Visnotaļ interesants raksts. Lika nedaudz aizdomāties. No savas pieredzes varu teikt, ir nācies piedzīvot realitātē tieši to pašu situāciju, tieši tajā pašā vietā, un ar tieši tiem pašiem cilvēkiem apkārt, ko nosapņoju. Pēc tam nesapratu, kāpēc liekas, ka to jau esmu piedzīvojis Tā ka manā gadījumā sapņiem dažreiz ir bijusi tāda tendence piepildīties. Vēl, sazin kāpēc, bieži sapņos rādās cilvēki, kas ir jau miruši... Mani šādas lietas vienmēr ir interesējušas, bet tas ir neizskaidrojami.