Piedošanu, ka tik maz, taču šie - vieni no pirmajiem tetovētajiem cilvēkiem man šķita visinteresantākie, jo pārējie bija tetovēti vien dēļ tradīcijām un citi, kas sekoja šo personu pēdās.
Piedošanu, ka tik maz, taču šie - vieni no pirmajiem tetovētajiem cilvēkiem man šķita visinteresantākie, jo pārējie bija tetovēti vien dēļ tradīcijām un citi, kas sekoja šo personu pēdās.
Betija Broadbenta - tetovētā skaistule
Betija piedzima, tālajā, 1909. gadā. Savā bērnībā viņa bija diezgan "pareiza" meiča. Viņai nekad nebija nepatikšanu, un pati bija diezgan uzticama un laipna. Pēc četrpadsmit gadu vecuma, viņa sāka strādāt par auklīti Ņūdžersijā. Tur viņa pirmo reizi sastapa tetovētāju Džeku Redu Kloudu, kurš viņai lika iemīlēties mākslā un izlemt ar to saistīt savu dzīvi. 1927. gadā viņas ķermenis jau bija notetovēts, gandrīz kā apģērbs. Vairāk nekā 350 tetovējumi rotāja viņas ķermeni.
Tolaik tetovējumi nebija modē starp sievietēm. Tie bija tikai dažiem jūrniekiem un sabiedrības padibenim.
Betijas pirmais īstais darbs bija "Ringling Bros Barnum" un "Bailey" cirkā, kur viņa uzreiz iemīlēja šovbiznesu. Tur viņa strādāja nākamos 40 gadus. 1967. gadā Betija pazuda no sabiedrības acīm. Viņa aizgāja pensijā un devās uz Floridu, kur viņa sāka tetovēt pati sevi.
Viņa nomira miegā 1983. gadā.
Attēlā: Jaunībā vs. vecumdienās
Kapteinis Kostentenus - tetovētais princis
Kapteini Kostentenus bieži mēdz uzskatīt par pirmo tetovēto cilvēku, bet tā nav. Par pirmo tetovēto cilvēku dēvē - Džeimsu F. O`Konnelu. (James F. O`Connel) . Kaut Kostentenus nebija pirmais tetovētais cilvēks, viņš bija ievērības cienīgs. Viņam ir bijuši 1800 (!!!) tetovējumi, šāds rekords vēl nav pārspēts līdz pat mūsdienām. Viņam tetovējumi bija visur! Uz sejas, uz skalpa, uz dzimumorgāniem. Visur, visur.. pat uz plaukstas iekšpuses. Vienīgā tīrā vieta, kur nav tetovējumu bija - pēdas. Viņa tetovējumi bija zilā un sarkanā krāsā, kuros tika attēloti austrumu mitoloģija un Birmā (zināma kā:Mjanma) sastopamie dzīvnieki.
Par pašu Kostentenus ir maz informācijas, vien tas, ka viņš ir dzimis Albānijā, 1836. gadā. Pats viņš esot apalvojis, ka ir albāņu princis.
Nora Hildebranta - pirmā tetovētā sieviete
Noras tēvs - Vācijā dzimušais Martins Hildebrants bija pirmais profesionālais tetovētājs Amerikā. Kad viņš netetovēja jūrniekus un armijniekus no Pilsoņa kara abām pusēm - Nora viņam bija kā audekls. 1846. gadā Martins izveido savu tetovēšanas salonu, 1850. gadā piedzimst Nora. 1882. gadā Nora sāka demonstrēt savu māksliniecisko ķermeni. Līdz tam laikam viņa bija notetovēta no kakla līdz pat kājām, kopā bija 365 dažādi tetovējumi. Viņas tēvs Noru notetovēja gada laikā - katru dienu pa tetovējumam. 1890. gadā viņa apceļoja pasauli ar "Barnum & Bailey" cirku. Iespējams, ka Norai "mazliet sakāpa galvā" un viņa sāka izdomāt pati savu biogāfiju. Piem., par to, ka no sākuma viņu un viņas tēvu piespiedu kārtā tetovēja indiāņi. Ar saviem izdomātajiem stāstiem viņa izklaidēja publiku. Nora arī ir bijusi diezgan "pieprasīta izklaide" vīriešu vidū. Tomēr viņas slava bija diezgan īslaicīga, jo plašāk saiedrībai parādījās cita pievilcīga tetovētā dāma. Irēne Vudvarda ātri aizēnoja Noru.
Par 1. uzreiz ienāca prātā, ka re - vecumdienās tie tetovējumi ir sačokurojušies un izstiepušies, tomēr neizskatās nemaz tik neglīti kā omes cenšas jauniešiem iegalvot.
Tie, kas runā, ka tetovējumi vecumdienās izskatās pretīgi atbilde ir - tu vecumdienās jebkurā gadījumā izskatīsies pretīgi.
Šeit taču nav rakstīts, ka šie ir paši, paši pirmie tetovējumu ienesēji plašākā publikā, vai ne tā?
Ja jau 1882. gadā bija notetovēti ķermeņi, tad es nesaprotu, ko mūsdienās tantiņas šausminās par jauniešiem, kas ir ar tetovējumiem? Vispār jābrīnās, kā 21.gs vēl ir tik daudz nenotetovētu cilvēku