Daudzas lietas mūsu dzīvē nemaz nav tādas, kā mums to pasniedz un kā mēs to esam pieņēmuši. Šis raksts būs par dažiem no šādiem mītiem.
Populārākie mīti - apgāzti!!!85
Vai žāvāšanās ir lipīga?
Šis pieņēmums vēl nav apstiprināts, bet kaut kas dīvains tajā visā ir. Iespējams, ka pat lasot šo tekstu, tu žāvājies. Arī dzīvniekiem ir tas pats, bet kas tieši, neviens nevar pateikt.
Organismam nepieciešami septiņi gadi, lai pārstrādātu norītu košļājamo gumiju.
Lai arī tādu lietu kā košļājamo gumiju organismam pārstrādāt ir krietni vien grūtāk, tā neprasa pārāk ilgāku periodu, lai gremošanas sistēma tiktu ar to galā. Ārsti saka, ka šādu mītu ir izdomājuši vecāki, lai vienkārši atturētu savus bērnus no košļeņu rīšanas.
Ēdot magoņu maizītes, var iegūt tādu pašu efektu kā no opija.
Šajā mītā ir tikai puse taisnības. No vienas puses, lai arī cik magoņu maizīšu jūs neapēstu, jums neiesitīs galvā, ja nu vien no pārēšanās. Bet no otras puses, ja jūs pārāk pieēdīsieties maizītes, asinsanalīzes uzrādīs opija klātbūtni jūsu organismā.
Cilvēks izmanto tikai 10% smadzeņu potenciāla.
Lai arī daudz nākas dzirdēt, ka mēs savas smadzenes nodarbinām minimāli un bez maz vai lielākā daļa no to potenciāla paliek neizmantota, smadzeņu magnētiskās rezonanses uzņēmumi pārliecinoši rāda, ka mēs izmantojam lielāko daļu pelēko šūniņu iespēju ne tikai ikdienas steigā, bet pat miegā.
Lielais Ķīnas mūris ir vienīgā cilvēka veidota celtne, kuru iespējams redzēt no kosmosa.
Šim pieņēmumam ir vairākas versijas, bet kā atzinuši paši kosmonauti, tad tādas lietas viņi spēj redzēt tikai no Zemes atmosfēras augstākajiem slāņiem. Tad varot redzēt ne tikai Ķīnas mūri, bet arī Gizas piramīdas un pat lidostu skrejceļus, bet pieņēmums, ka Ķīnas mūri var redzēt no Mēness, ir pilnīgs izdomājums.
Vīrieši domā par seksu ik pēc septiņām sekundēm.
Jā, vīriešu domāšanā jau ar dzimšanu ir „iestrādāts” mērķis vairoties, bet to nekad nav bijis iespējams izmērīt laika periodā. Nav pat īsti skaidrs, kurš ir nācis klajā ar šādu pārgudru secinājumu, bet pārējie pētnieki var droši pateikt, ka tas ir pārpratums vai vienkārši izdomājums.
Dzīvnieki var paredzēt dabas katastrofas.
Nav pierādījumu tam, ka dzīvniekiem piemīt sestā maņa vai kas tamlīdzīgs, kas ļauj paredzēt nākotni. Cita lieta, ka dzīvniekiem ir nenormāli attīstītas arī cilvēkam piemītošās maņas kā oža, tauste, redze, dzirde un viņi spēj sajust dažādas pazīmes, ka tuvojas, kas slikts, bet to par pareģa spējām grūti nosaukt. Turklāt, ja arī dzīvniekiem kas tāds ir, tam ir maza vērtība, jo tik un tā dabas katastrofās iet bojā ļoti liels skaits dzīvnieku.
Dienvidu puslodē ūdens izlietnē vai vannā zemeslodes rotācijas ietekmē aiztek pretēji pulksteņrādītāja virzienam, atšķirībā no Ziemeļu puslodes.
Šis pēc zinātnieku domām ir viens no smieklīgākajiem pieņēmumiem, jo zemeslodes rotācija ir pārāk vāja, lai ietekmētu tādas lietas kā ūdens tecēšanas virzienu. To var izmēģināt pat vairākās izlietnēs vienā mājā. Visdrīzāk, ka pat vienā mājā ūdens aiztecēs dažādos virzienos, atkarībā no minimālām atšķirībām izlietnes formā.
Mūsu mazā mīluļa mute ir tīrāka par cilvēka muti.
Bieži nākas dzirdēt, ka pat neskatoties uz to, ko tik suņi un kaķi neēd, viņu mute ir tīrāka nekā mūsējā. Arī šis secinājums ir diezgan apšaubāms. Vienīgais, kas ir skaidrs – mājdzīvnieka mutē dzīvo atšķirīgas baktērijas no tām, kas ir atrodamas cilvēka mutē, bet noteikt, kuras ir tīrākas un kuras netīrākas, nav īsti iespējams. Mazā mīluļa mutes stāvoklis vienkārši ir atšķirīgs, nevis tīrāks.
Zibens nesper divreiz vienā un tajā pašā vietā.
Šis mīts jau ar laiku sāk izzust, jo pārāk bieži ir gadījumi, kad tas tiek apgāzts. Tieši otrādi, var teikt, ka zibeni pārsvarā pievelk kāds noteikts objekts, pārsvarā tāds, ka atrodas lielā augstumā. Piemēram, Empire State Building zibens ir iespēris jau apmēram 25 reizes.