Hmm domāju kādam varētu interesēt, nu tad sāksim -
Ja iztēlotos, ka Zeme ir vīnogas lieluma, tad Mēness atrastos 30 cm attālumā no tās. saule atrastos viena kvartāla (dzīvojamās ēkas) attālumā, un tās diametrs cilvēka garumā. Jupiters būtu tik liels kā melone un atrastos četru kvartālu attālumā.Saturns atrastos piecus kvartālus tālāk un būtu apelsīna lielumā. Urāns un Neptūns būtu citrona lielumā un atrastos 20 un 30 kvartālu attālumā no Zemes. Plutons būtu tik mazs, ka to nemaz nevarētu saskatīt. Toties cilvēks būtu tik sīks kā atoms.
Saules sistēma
Saule ir Saules sistēmas centrs un būtiski ietekmē visas norises gan uz Zemes, gan Saules sistēmā kopumā. Saule ir Saules sistēmas galvenais gaismas un enerģijas avots. Saules enerģija izplatās Visumā un ietekmē visus Saules sistēmas elementus, ietekmē dzīvības procesus uz zemes. Jau senatnē uzskatīja, ka ikviena Kosmosa daļiņa ir savstarpēji saistīta ar citām un attēlo visu Kosmosu.
Visi procesi, kas noris uz Zemes ir vistiešākajā veidā saistīti ar Sauli un tās aktivitāti. Tiklīdz Saules aktivitāte mainās, arī norises uz Zemes izmainās.
Senajās kultūrās Saule bija galvenā dievība vai arī to simbolizē– Senajā Ēģiptē saule ir Horuss – Saules dieva Ra acs, Grieķijā – Helioss – Zeva acs. Ar sauli vienmēr ir bijis saistīts vīrišķais, „es”, spēks. Saule vienmēr ir bijis varas simbols.
Astroloģiski Saule raksturo garu, individualitāti, vēlmes – visu, kas raksturo cilvēka „es”, kas padara to unikālu. Saule parāda to, kā mēs iedomājamies sevi, mūsu vērtību. Tā parāda vitalitāti, līdera spējas, radošās izpausmes. Saules ietekme rada to īpašo, neatkārtojamo starojumu, kas piemīt katram cilvēkam. Saules ietekme izpaužas arī kā pievilcība, ko izstaro garīgi attīstīti, apdāvināti cilvēki, svētie. Saulei ir svarīga loma mūsu attiecībās ar augstākstāvošajiem – vecākiem, priekšniecību, valdību. Saules funkcija ir apgaismot, stabilizēt, integrēt, uzlabot.
Saule simbolizē arī apziņu – apziņas gaismu. Saule izpaužas brīžos, kad vēlamies nesavtīgi dot citiem un kad priecājamies.
Saule ir Saules sistēmas sirds un astroloģijā ir saistīta ar cilvēka sirds darbību. Saule aktivitāte ietekmē sirdsdarbību.
Saules stāvoklis cilvēka dzimšanas brīdī raksturo viņa enerģētiku un vitalitāti. Saules ietekme ir dažāda, atkarībā no gadalaika, diennakts stundas, vietas. Enerģētika atšķiras cilvēkiem, kuri dzimst naktī no tiem, kuri piedzimuši Saules gaismā.
Saule sasaista planētu spēkus. Virzoties cauri Zodiaka zīmēm, Saule nosaka cilvēka ietekmējošo Zodiaka zīmi un līdz ar to arī raksturu un pamatīpašības. Cilvēka Zodiaka zīme ir tas Zodiaka zvaigznājs, kurā cilvēka dzimšanas brīdī atradās Saule. Šī Zodiaka zīme veido planētu ietekmi uz cilvēku. Katrai Zodiaka Zīmei ir sava planēta – aizbildnis. Līdz ar to katrai Zodiaka zīmei ir sava aizbildņa īpašības. Savukārt Saules ceļš diennakts laikā veido horoskopa mājas. Īpaši jāuzsver Ascendents (pirmās mājas kupsids jeb sākums) un Meridiāns (9. Mājas kupsids).
Saule ir horoskopa pamats, ar kuru sāk skaidrot horoskopu. Saules simboli ir Lauva, Uguns un Ērglis, arī zelts.
Merkurs - Pēc ārējā izskata planētas virsa ir ļoti līdzīga Mēness virsai. To klāj daudz krāteru, augstas kraujas un viens līdzenums - Svelmes jūra. Merkuram nav atmosfēras, tāpēc dienā planētas virsa spēcīgi sakarst, bet naktī stipri atdziest. Lai gan Merkurs ir Saulei tuvākā planēta, uz tā ir visaukstākās naktis Saules sistēmā. Savas ātrās orbitālās kustības dēļ nosaukta ātrā un viltīgā romiešu dieva Merkura vārdā.
Venēra ir nākošā (otrā) Saulei tuvākā planēta. Tai nav pavadoņu un tā veic pilnu apriņķojumu ap sauli 225 dienās. Venēra ir Zemei vistuvākā planēta (izņemot Mēnesi). Venēru senatnē (arī joprojām) sauca par Rīta zvaigzni jeb Ausekli un Vakara zvaigzni jeb Rietekli. Venērai ir bieza un blīva atmosfēra un tā veic apgriezienu ap savu asi 243 dienās. Venēra griežas ap asi pretēji Zemei.
Venēra atrodas tuvu Saulei, tāpēc tās astroloģiskās funkcijas ir cieši saistītas ar Sauli.
Venēra ir trešais spožākais spīdeklis pēc Saules un Mēness un to var saskatīt pat dienā.
Sengrieķu mitoloģijā Afrodīte bija Zeva un jūras nimfas Dionas meita. Afrodīte ir dzimusi jūras putās no gliemežnīcas un krastā izkāpa Kiprā.
Romiešu mitoloģijā dievības nosaukums bija Venēra. Viņai bijušas attiecības gan ar dieviem, gan cilvēkiem, taču viņas patiesā mīlestība ir bijis Marss. Jupiters viņu piespiedis apprecēties ar kalēju Vulkānu. Venēras dēls ir Kupids (grieķu Amors) – mīlestības dievs, kurš bruņojies ar loku un bultām, šāva mīlestības bultas gan uz dieviem, gan cilvēkiem.
Venēra atbild par jautrību, mīlestību, mūziku un mākslu.
Senajā Ēģiptē Venēra – Urānija bija visu veidu mākslas un astroloģijas dieviete.
Venēra raksturo sievišķo, Marss – vīrišķo.
Astroloģijā Venēra pārvalda jūtas un sajūtas. Tā ir mūsu vērtību mērs.
Venēras pārziņā ir spēja izvērtēt, pieņemt nepieciešamo un atbilstošo, savukārt ar nevajadzīgo un naidīgo nodibināt saskarsmi, kas neapdraud. Venēras pārziņā ir diplomātija un attiecības.
Venēra ir saistīta ar spēju saskatīt skaistumu – arī ar gaumi.
Merkurs attiecības dibina, savukārt Venēra tās uztur.
Venēra ir veiksmes planēta, nosaka tieksmi pēc prieka, skaistuma, sociālu saskarsmi, vajadzību pēc attiecībām, romantisma un citām partnerattiecībām.
Venēra atbild arī par visu, kas saistīts ar izpriecām un atpūtu – mūzika, dejas, māksla, spēles, arī visu, kas saistīts ar kosmētiku un rotaslietām.
Venēra ir veiksmes planēta – tā ir saistīta ar spēlēm. Kā sievišķīga planēta, tās funkcijas ir samierināt, līdzsvarot, veidot skaistāku.
Tas, kā Venēra izpaudīs savu enerģiju, līdzsvarojošo efektu un vērtību mērs, ir atkarīgs no horoskopa kopumā. To ietekmē gan Zodiaka zīme, kurā tas atrodas, gan māja, gan citas planētas.
Venēra ataino mūsu vērtības un vajadzību pēc mīlestības un spēju mīlēt. Venēra reprezentē nepieciešamību pēc iekšējās un ārējās harmonijas.
Zodiakā zīmē Venēra parāda kādas vērtības mums ir spēcīgāk izteiktas, kā arī nosaka partnera izvēli.
Venēra horoskopa mājā parāda kurā dzīves jomā mēs atradīsim mīlestību, partnerattiecības, kurās ir mūsu spēcīgākie emocionālie kontakti.
Venēra retrogrāda – atpakaļvirziena laiks ilgst aptuveni 1,5 mēnesi. Tas ir virziens pret planētas dabīgajām funkcijām. Visbiežāk šajā laikā ir tendence apspiest savus dabiskās dziņas.
Venēra ietekmē erotiskās izjūtas, kā arī atbild par gaismas, skaņas un taustes uztveri. Ikdienas dzīvē Venera atbild par seksuālām un erotiskām aizraušanām.
Zeme - Tā ir unikāla planēta. Zemi aptver biezs gaisa slānis un 2/3 no virsas klāj ūdens, kas dod iespēju eksistēt dzīvībai. Visuma telpā nav zināma cita, Zemei līdzīga planēta, uz kuras ir novērojami tik krāšņi dabas skati, sastopami tik daudz dažādi dzīvnieki un augi, pastāv tik atšķirīgi laika un klimatiskie apstākļi. Mūsu planēta tāda ir vienīgā un, lai arī cilvēkiem tā šķiet milzīga, no kosmiskiem mērogiem tā ir mazs un trausls graudiņš milzīgajā Visumā.
Reklāma
Marss - Marsu veido sarkanīgi ieži, tāpēc sarkanās krāsas dēļ senie astronomi to nosauca romiešu kara dieva vārdā. Planētas ziemeļu puslodi klāj līdzenumi, bet dienvidu puslodi - kalnu grēdas, sastopami arī meteorītu krāteri. Kādreiz uz Marsa ir darbojušies vulkāni un tecējušas upes. Planētai ir retināta atmosfēra, taču elpošanai tā nav piemērota, reizēm tajā novērojamas putekļu vētras. Marsa polus klāj ledus cepures, kas vasarā kūst un kļūst mazākas, bet ziemā - atkal lielākas.
Asteroīdu josla jeb asteroīdu lauks ir reģions Saules sistēma starp Jupitera un Marsa orbītām, kurā atrodas neskaitāms skaits neregulāras formas ķermeņi, kurus sauc par asteroīdiem jeb pundurplanētām. arī šie ķermeņi riņķo ap Sauli. Lielākais starp asteroīdiem ir Cerera
Jupiters - Tas sastāv galvenokārt no gāzēm un tikai centrālajā daļā lielā spiediena rezultātā izveidojies šķidrs kodols. Jupiteram nav cietas virsmas. Uz blīvās atmosfēras saskatāmas krāsainas
mākoņu joslas un Sarkanais plankums - liels atmosfēras virpulis. Ekvatora plaknē no sīkām daļiņām ir izveidojies ļoti plāns un caurspīdīgs gredzens. Iespaidīgo izmēru dēļ tai piešķirts bargā romiešu dievu valdnieka Jupitera vārds.
Reklāma
Saturns ir ļoti līdzīgs Jupiteram. Gan planētas atmosfēra, gan dzīles tāpat sastāv galvenokārt no gāzēm. Atmosfēras mākoņu joslas daļēji sedz ledus kristālu dūmaka. Ap Saturnu ir milzīgi gredzeni, kas veidoti no miljoniem sīku iežu un ledus gabaliņiem. Gredzens sastāv no daudziem tūkstošiem atsevišķu gredzenu. Saturns ir pēdējā planēta, kuru pazina senatnē, tāpēc to nosauca romiešu dievu valdnieka tēva vārdā un tas bija laiks, kas visu aprij.
Urāns - Saturns ir ļoti līdzīgs Jupiteram. Gan planētas atmosfēra, gan dzīles tāpat sastāv galvenokārt no gāzēm. Atmosfēras mākoņu joslas daļēji sedz ledus kristālu dūmaka. Ap Saturnu ir milzīgi gredzeni, kas veidoti no miljoniem sīku iežu un ledus gabaliņiem. Gredzens sastāv no daudziem tūkstošiem atsevišķu gredzenu. Saturns ir pēdējā planēta, kuru pazina senatnē, tāpēc to nosauca romiešu dievu valdnieka tēva vārdā un tas bija laiks, kas visu aprij.