Peldošie dārzi (Chinampa) .
bija izplatīti Centrālamerikā. Salīdzinot ar Eiropas agrārajiem sasniegumiem attiecīgajā laika periodā tie bija daudz progresīvāki un ir labs piemērs cilvēka simbiozei ar dabu.
Peldošie dārzi3
156
0
Šie dārzi sastāvēja no mākslīgām salām, tie tika veidoti taisnstūra formā, sadzenot pāļus sekla ezera gultnē veidojot tādu kā „nožogojumu
Pēc tam „nožogotā” teritorija tika piepildīta ar augsni. Parasti malās stādīja vītolus (vai citus kokus ar sarežģītu sakņu sistēmu) lai padarītu konstrukciju noturīgāku kā arī nodrošinātu augiem ēnu.
Reklāma
Šīs salas bija vidēji 6 – 10 metri platas un 100 – 200 metrus garas.(Starp tām bija kanāli pietiekami plati lai pa tiem izbrauktu ar kanoe) Uz tām audzēja Kukurūzu, Čili un tomātus.
Tā kā ezera ūdens spēja nodrošināt augsni ar barības vielām šāda veida dārzi ļāva nodarboties ar intensīvu lauksaimniecību, bez nepieciešamības augsni kādā veidā „mēslot” tādejādi izvairoties no zemes noplicināšanas.
Kad šajās teritorijās kāju pirmo reizi spēra eiropieši šie dārzi aizņēma apmēram 9000 hektāru. Drīz pēc tam lielākā to daļa tika pamesta .
Reklāma
Ir vērts pieminēt ,ka Dienvidamerikā pastāv(joprojām kā tūristu apskates objekts ) cita veida „peldošās salas” tās ir veidotas no niedrēm un uztām vietējie iedzīvotāju ir uzbūvējuši savus mājokļus. Tradicionāli tās bija domāts drošibas apsvērumu dēļ. Briesmu gadījumā bija iespējams pārvietoties.
Titulbilde