Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
10
678

Bermuda Trijstūris ir liela teritorija, kas atrodas starp Floridu, Puertoriko un Bermudas salām. Tiek uzskatīts, ka pēdējo gadsimtu laikā šajā vietā neizskaidrojamā veidā pazūd dučiem lidmašīnu un kuģu. Nespējot izskaidrot šīs pazušanas, cilvēki ir centušies racionalizēt tos kā citplanētiešu aktivitāti vai dabas radītas anomālijas. Taču visticamāk reģions ir vienkārši neveiksmīgas apstākļu sakritības radies notikumu kopums, kas apklājis to ar mistikas plīvuru.

Bermuda Trijstūra nelāgā... Autors: Prāta Darbnīca Patiesība par Bermuda Trijstūri
1.

Bermuda Trijstūra nelāgā slava sākās ar Kristoferu Kolumbu, kurš 1492. gada 8. oktobrī atzīmēja neparastus kuģa kompasa rādījumus šajā vietā. Viņš par to neziņoja savai apkalpei, jo domāja, ka tas jau tā satrauktajos cilvēkos radīs lielāku paniku. Acīmredzot tā bija laba ideja, jo trīs dienas vēlāk, kad Kolumbs ziņoja par dīvainu gaismu okeānā, kuģa apkalpe draudēja doties atpakaļ uz Spāniju.

Scaronis un citi ziņojumi... Autors: Prāta Darbnīca Patiesība par Bermuda Trijstūri
2.

Šis un citi ziņojumi par kompasa bultiņas neprecīzo norādi uz ziemeļiem pamazām veidoja reģiona nelāgo slavu. 1970. gadā ASV Krasta Apsardze izskaidroja kompasa neprecīzos rādījumus: Bermuda Trijstūris ir viena no nedaudzajām vietām uz planētas, kur kompasa bultiņa norāda uz ģeogrāfisko ziemeļpolu nevis kā citur - uz magnētisko ziemeļpolu. Tas rada līdz pat 20 grādiem lielu nobīdi kompasa rādījumos. Ja šo nobīdi neņem vērā, tad kuģotājs var diezgan stipri novirzīties no sava kursa.

Daudziem scaronāds... Autors: Prāta Darbnīca Patiesība par Bermuda Trijstūri
3.

Daudziem šāds izskaidrojums nebija pa prātam, jo vairums kuģu kapteiņu bija ņēmuši vērā šo kompasa rādījuma nobīdi. 2005. gadā ASV Krasta Apsardze reaģējot uz kāda TV vadītāja ziņojumiem, atsvaidzināja informāciju par magnētiskā lauka anomālijām Bermuda Trijstūrī: Lai gan magnētiskais lauks visā pasaulē atrodas pastāvīgi mainīgā stāvoklī, Bermuda Trijstūra reģionā tas ir relatīvi nemainīgs un ne ar ko neatšķiras no rādījumiem citviet okeānos.

Modernā leģenda par Bermuda... Autors: Prāta Darbnīca Patiesība par Bermuda Trijstūri
4.

Modernā leģenda par Bermuda Trijstūra anomāliju radās 1950. gadā, kad Edvards Van Vinkls publicēja rakstu par to Associated Press. Vinkls rakstīja par neparastiem kuģu un komerciālo lidmašīnu pazušanas gadījumiem šajā reģionā. Kopumā bez pēdām, viņaprāt, pazuda vismaz 135 cilvēki. 1955. gadā publicētajā M. K. Jessupa grāmatā The Case for the UFO tika izvirzīta teorija, ka pie vainas ir citplanētieši. Galu galā netika taču atrastas nekādas pazudušo kuģu un lidmašīnu atlūzas. 1964. gadā Vincents Gaddis ieviesa terminu Bermuda Trijstūris un apgalvoja, ka pazuduši šajā reģionā ir vismaz 1000 cilvēki. Ažiotāža ap šo vietu savu kulmināciju sasniedza 1970. gados, kad Čarlzs Berlics laida klajā savu grāmatu The Bermuda Triangle.

1975 gadā kritiķis Larijs... Autors: Prāta Darbnīca Patiesība par Bermuda Trijstūri
5.

1975. gadā kritiķis Larijs Kuše laida klajā savu grāmatu The Bermuda Triangle Mystery: Solved, kurā apgalvoja, ka visi tā saucamie pētnieki, kas aprakstījuši neskaitāmos kuģu un lidmašīnu pazušanas gadījumus Bermuda Trijstūrī, nav ņēmuši vērā virkni neapgāžamu faktu - vairums gadījumu tika prezentēti kā neizskaidrojami, lai gan tie bija ļoti labi izskaidrojami. Bet citi gadījumi vispār nenotika Bermuda Trijstūra reģionā. Pēc ilgsotšas izmeklēšanas, Kuše nāca pie atziņas, ka pazušanas gadījumu skaits, kas notika Bermuda Trijstūrī nav bijis lielāks kā citos okeānu reģionos pasaulē, kur kuģu un lidmašīnu plūsma ir līdzīga. Tāpat citi autori bija maldinājuši lasītājus, kad, ziņojot par pazušanas gadījumiem, netika pieminētas vētras un tamlīdzīgi laikapstākļi reģionā. Īsāk sakot - autori nebija kārtīgi iepazinušies ar visām pazušanas detaļām, bet atsevišķus gadījumus vispār safabricēja vai kārtīgi izpušķoja.

Kuscarones grāmata paveica... Autors: Prāta Darbnīca Patiesība par Bermuda Trijstūri
6.

Kušes grāmata paveica savu uzdevumu un drudzis ap Bermuda Trijstūri pamazām norima. Tomēr dažādi televīzijas šovi, filmas un raksti žurnālos turpināja uzturēt mīklaino atmosfēru ap Bermuda trijstūri. Ņemot vērā, ka negadījumu skaits šajā reģionā vidēji nav lielāks kā citos līdzīgos reģionos pasaulē, tad tos nav nepieciešams izskaidrot kā paranormālus vai neizskaidrojamus. Taču nemierīgākiem prātiem tiek piedāvāti daži dabiski izskaidrojumi, kuros dalību neņem citplanētieši vai citu dimensiju būtnes. 

Kuģu un lidmascaronīnu... Autors: Prāta Darbnīca Patiesība par Bermuda Trijstūri
7.

Kuģu un lidmašīnu atlūzu neatrašanu reģionā var izskaidrot ar Golfa straumes īpatnību, kas ātri vien aizskalo visas atlūzas dziļi okeānā. Tāpat laikapstākļi šajā reģionā bieži vien rada vētras un augstus viļņus, kas var rasties ļoti strauji. Tāpt jāņem vērā arī cilvēka faktors, jo reģionā bieži uzturas kuģotāji ar mazu pieredzi, tādēļ nav brīnums, ka laika gaitā Bermuda Trijstūrī sakrājies jocīgu negadījumu skaits.

10
678
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [20]
Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Jāņa oga avatars
Medaļa BestsellersMedaļa Admins iesakaMedaļa Rainis
  Jāņa oga 04.04.15 07:03
 
22
1
atbildot uz Exact komentāru " Cik man zināms Bermuda trīstūra noslēpumu kaut... "Jā, tur ir metāns un pat ļoti daudz, bet šaubos vai tas ir vaininieks... Kā tad ar slaveno "Evendžeru" pazušanas gadījumu 1945. gadā, kad vairākas ASV kara lidmašīnas lidoja cauri Bermudu trijstūrim un ziņoja par neizskaidrojamām lietām un tad vienkārši pazuda. Tad notika meklēšanas operācija, kuras laikā atkal pazuda viena lidmašīna... Un Bermuda trijstūra apakšā ir atklāta piramīda, kas ir veidota no stikla vai tamlīdzīga materiāla un nav vecāka par 500 gadiem, kā arī pārsniedz Heopsa piramīdas izmērus Ēģiptē...
Exact avatars
Medaļa MaģistrantsMedaļa BakalaursMedaļa Spoki flame
  Exact 04.04.15 02:11
 
13
1

Cik man zināms Bermuda trīstūra noslēpumu kaut kad nesen atklāja un viss tas ir saistīts ar metānu kas ieguļ okeāna dzelmē! Kad tas pārāk daudz sakrājas tas uzpeld augšā un nonāk atmosfērā kas rada blīvuma izmaiņas atmosfērā kā rezultātā lidmašīna nogāžas...

Milibs avatars
Medaļa SpoksMedaļa TeamworkMedaļa Bērndārznieks
  Milibs 04.04.15 12:12
 
9
0

atbildot uz Jāņa oga komentāru "Jā, tur ir metāns un pat ļoti daudz, bet šaubos... " Gadijumā tai piramīdai nav viena acs?

PNPAPN@speles avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas joks
  PNPAPN@speles 04.04.15 03:27
 
5
1

atbildot uz Exact komentāru " Cik man zināms Bermuda trīstūra no... " Ta ir tikai atkal karteja fiksa teorija kadu jau ir bijis daudz.Nekadu nopietnu pieradijumu nav .

Spartietis96 avatars
Medaļa MaskaMedaļa Sertificēts spoksMedaļa Betmens
  Spartietis96 04.04.15 11:02
 
4
1
Interesants raksts
Jāņa oga avatars
Medaļa BestsellersMedaļa Admins iesakaMedaļa Rainis
  Jāņa oga 04.04.15 15:48
 
3
0
atbildot uz Exact komentāru " Studijā pierādījumus par stikla piramīdu! Cik ... "Pilns internets ar faktiem, lūdzu, ej meklē, lasi... Ja kāds vēl skatās to krievu propogandu, kur 1 raidījumā viens vecis ir vēsturnieks, bet otrā ķirurgs, tam nu jāiet pie ārsta..
Jāņa oga avatars
Medaļa BestsellersMedaļa Admins iesakaMedaļa Rainis
  Jāņa oga 08.04.15 15:29
 
1
0
atbildot uz spriidic1994 komentāru " Izklausās interesanti, varbūt vari publicēt ra... "mspoki.tvnet.lv/vesture/Bermuda-trijsturis-vai-patiesam-viss/714662 Jau sen darīts..
Zīmulis avatars
Medaļa PingvīnsMedaļa MežezersMedaļa Rainis
  Zīmulis 08.04.15 00:41
 
1
0

atbildot uz extasy666 komentāru " Interesanti, es vienīgā, izlasot v... " Nu ko lai sak. Sūdīg tev.

spriidic1994 avatars
Medaļa Spoks
  spriidic1994 08.04.15 10:45
 
0
0

atbildot uz Jāņa oga komentāru "Jā, tur ir metāns un pat ļoti daudz, bet šaubos... " Izklausās interesanti, varbūt vari publicēt rakstu par to?

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 05.04.15 11:25
 
0
0

Bermudu nevis Bermuda

weismans93 avatars
Medaļa SviestmaizeMedaļa Sertificēts spoksMedaļa Spoks
  weismans93 05.04.15 07:41
 
0
0

atbildot uz Milibs komentāru " Gadijumā tai piramīdai nav viena acs? " ilumināti?

Exact avatars
Medaļa MaģistrantsMedaļa BakalaursMedaļa Spoki flame
  Exact 04.04.15 13:55
 
0
0

atbildot uz Jāņa oga komentāru "Jā, tur ir metāns un pat ļoti daudz, bet šaubos... " Studijā pierādījumus par stikla piramīdu! Cik esmu dzirdējis tad par to piramīdu stāstīja pa REN TV un tur jau nu gan nav tā taisnība lai ticētu tiem absurdiem...

Jāņa oga avatars
Medaļa BestsellersMedaļa Admins iesakaMedaļa Rainis
  Jāņa oga 04.04.15 15:46
 
0
0
atbildot uz Milibs komentāru " Gadijumā tai piramīdai nav viena acs? "Emmm.. Ko?:d
Exact avatars
Medaļa MaģistrantsMedaļa BakalaursMedaļa Spoki flame
  Exact 04.04.15 21:19
 
0
0

atbildot uz Jāņa oga komentāru "Pilns internets ar faktiem, lūdzu, ej meklē, la... " Ja jau pilns internets tev bija grūti iemest adresi?

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 04.04.15 21:19
 
0
0

Bermudām varen lielisks reklāmas rullītis n-to gadu garumā. Kā mēs varam Latvijas tūrisma reitingus "uzbliezt" augšā?

chakijs16 avatars
Medaļa PingvīnsMedaļa ZebraMedaļa Betmens
  chakijs16 04.04.15 21:55
 
0
0

ehh, skumjš raksts, labāk palikšu pie ticības kaut kam mistiskam un paranormālam

ArmandsT1 avatars
Medaļa Sertificēts spoksMedaļa TrumpeMedaļa Admins iesaka
  ArmandsT1 04.04.15 22:43
 
0
0
spoki.lv pilns ar rakstiem par bermudu trijstūti un visur ir tas pats.
Jāņa oga avatars
Medaļa BestsellersMedaļa Admins iesakaMedaļa Rainis
  Jāņa oga 04.04.15 22:49
 
0
0
atbildot uz Exact komentāru " Ja jau pilns internets tev bija grūti iemest a... "Un tev ir grūti pameklēt? :d
Khalifa avatars
Medaļa RecidīvistsMedaļa Draugu draugsMedaļa Dienas joks
  Khalifa 05.04.15 02:07
 
0
0

atbildot uz Milibs komentāru " Gadijumā tai piramīdai nav viena acs? " Illuminati Confirmed!

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 04.04.15 20:48
 
0
2

Interesanti, es vienīgā, izlasot virsrakstu, iedomājos par Bermudu Divstūri?