Čau visiem. Par pirmo rakstu bija diezgan labas atsauksem un tādēļ izdomāju uztaisīt arī otro daļu.
Pasaules apdraudētie dzīvnieki. #22
Sniegotais gārnis.
19. gs. beigās un 20. gs sākumā šo skaisto putnu skaits bīstami saruka, jo to spalvas tika izmantotas dāmu cepuru rotāšanai. Patlaban sniegotie gārņi ir iekļauti saudzējamo putnu sarakstā un to skaits ir izlīdzinājies.
Fidži iguāna.
Šos pārsteidzošos radījumus var atšķirt pēc muguras “spuras”, kuras adatas var būt līdz pat 1.2 cm garas. Fidži iguānas inkubācijas periods (viens no reptiļu garākajiem) pārsniedz 8 mēnešus, kuru laikā mātīte apsargā ligzdu.
Gorilla
Neskatoties uz iespaidīgajiem izmēriem (pieaudzis tēviņš var sasniegt līdz pat 1.70 garumā un svērt 140 – 200 kg) šie milži galvenokārt ir kautrīgi un miermīlīgi. Gorillas apdraud dabisko dzīvesvietu samazināšanās cilvēku darbības rezultātā un malumedniecība.
Sālsūdens krokodils
Sālsūdens krokodili ir lielākie dzīvie reptiļi pasaulē. Dienvidaustrumāzijā un Klusā okeāna dienvidu reģionos tie pieskaitīti apdraudētajām sugām.
Gazeles
Gazeles galvenokārt mīt Āfrikas savannās un Dienvidrietumāzijā. Sarkanās gazeles, Arābijas gazeles un karalienes Šebas gazeles jau ir izmirušas. Visas pārējās gazeles arī ierindotas apdraudēto sugu sarakstā.
Melnais degunradzis
Melnais degunradzis īstenībā nemaz nav melns un, kaut arī milzis var svērt no 800 – 1400 kg, tas tomēr ir mazāks par savu radinieku balto degunradzi. Diemžēl mūsdienās šie iespaidīgie zālēdāji jāpieskaita kritiski apdraudētajiem.
Brūnais pelikāns
Šie lielie putni ir vismazākie visā pelikānu saimē. Brūnie pelikāni savā lielajā maisā zem garā knābja spēj uzņemt apmēram 10 litrus zivju un ūdens. Pesticīda DDT plašā lietošana tos bija novedusi tuvu iznīkšanai, tomēr tagad brūnais pelikāns sekmīgi virzās pretim atlabšanai.
Sibīrijas tīģeris
Sibīrijas tīģeris galvenokārt sastopams Krievijas Austrumu apgabalos un ir viena no piecām palikušajām tīgeru pasugām. 20. gadsimtā diemžēl ir iznīkušas jau 3 tīģeru pasugas. Savvaļā mājo vairs tikai kādi 500 Sibīrijas tiģeri.
Āfrikas zilonis
Ziloņi ir lielākie dzīvie sauszemes dzīvnieki pasaulē. Kaut arī ziloņiem nav dabisku ienaidnieku, to skaits cilvēku darbības un malumedniecības rezultātā ir sarucis no pāris miljoniem līdz apmēram 500 000.
Sniega leopards
Sniega leopardi apdzīvo nomaļu un grūti pieejamu kalnu reģionu Āzijas centrālajā un dienvidaustrumu daļā. 60. gadu laikā to savvaļas populācija bija sarukusi līdz 1000 īpaņiem. Sniega leopardi ir izteikti vientuļnieki, vietējie ļaudis tos pat dēvē par Himalaju spokiem, tapēc tos ir diezgan grūti pētīt un apsekot. Tiek lēsts, ka patlaban savvaļā mīt apmēram 3 500 – 7 000 sniega leopardu.