Izdomāju uzrakstīt par dažiem pasaulē dižākajiem valdniekiem, I daļā uzrakstīšu par man ļoti iecienītiem vēstures valdniekiem,šoreiz tikai par trim, bet, ja raksts jums patiks, tad gan jau uzrakstīšu vēl.
Pasaulē ievērojamākie valdnieki I daļa3
Aleksandrs Lielais, dzimis 356. g.pr. Kr. un miris 323 g. pr. Kr. Aleksandrs bija Maķedonijas valdnieka Filipa II un viņa sievas Olimpijas dēls. Kopumā viņš nodzīvoja 32 gadus un savas dzīves laikā paspēja iekarot daudzas zemes un aizvest savu armiju uz vietām, kur neviens no maķedonietis nebija spēris savu kāju. Viņš ir ievērojams ar to, ka jau 16 gadus spēja vadīt armiju pretī spožām uzvarām, vēlāk, 336. g. pr. Kr. Aleksandrs 20 gdu vecumā kļūst par Maķedonijas valdnieku. Aleksandrs realizē karagājienu un austrumiem ar 35 000 tūkstošu vīru karaspēku. Aleksandrs un viņa armija sakauj tolaik diženo persiju un paplašina savu impēriju. Pirmstam Aleksandrs bija sakāvis arī Grieķu pilsētvalstis, bet pēc Persijas sakaušanas viņš sastapā arī ar Indiešu pretestību. Sakaujot arī Indiešus un viņu spēcīgāko ieroci - kaujas ziloņus, Aleksandrs centās tikt līdz "Pasaules malai", jo ticēja ka tāda ir un viņš vēlājās būt pirmais, kas to sasniedz, taču pie Indijas karavīri atteicās doties tālāk. Atpakaļceļā nonākot Persijas pilsētā Sūzā, Aleksandrs nomira no malārija, tā arī neticis līdz Babilonai, kur viņš vēlājs organizēt savu jauni milzu valsti.
Elizabete I dzimusi 1533. gadā, mirusi 1603. gadā. Slavenā karaļa Henrija VIII meita. Manā skatījuma visizcilākā Anglijas karaliene/valdniece. Ar ko ievērojama Elizabete I? Savā valdīšanas laikā Elizabete I nostiprināja gan protestantu, gan katoļu baznīcas pastāvēšanu, jo pirms tam protestanti vajāja katoļus. Diez gan interesanti ir tas, ka Elizabete izmantoja pirātus, lai izlaupītu spāņu kuģus un piepildītu valsts kasi. Ievērojamākais sasniegums Elizabetes I valdīšanas laikā bija Spāņu "Neuzvaramā armāda" sakaušana, tajā laikā lielākā un varenākā flote, pēc uzvaras Anglija kļuva par dominējošo valsti jūrā. Elizabete I nomira neaprecējusies, bez troņmantiniekiem, bet viņas spožais valdīšanas laiks tiek uzskatāms par Anglijas "Zelta laikmetu".
Napoleons Bonaparts, dzimis 1769. gadā un miris 1821. gadā. Piedzimis Korsikas salā, netālu no Francijas. Nekad nav īsti labi mācējis franču valodu, bet tas nav apturējis viņu kļūt par artelēristu un vēlāk arī par Francijas imperātoru. Napoleons jau jaunībā pēc kara skolas parādīja savas izcilās stratēģiskās dotības kara laukā kā artelerijas komandieris. Pēc kāda laika ieejot politikā pasludinājis sevi par valsts pirmo kancleru, vēlāk iecēla sevi imperātora kārtā. Napoleona kari ir bijuši daudz un ir bijušas daudz spožas uzvaras. Napoleons ir iekarojis praktiski visu Eiropu. Viņa ienaidnieks bija Anglija. Viens no manuprāt izcilākajiem veidiem kā vinnēt karā ir nevis militāri, bet ekonomiski, ko arī darīja Napoleons. Viņš nogrieza visu eksportu un importu Anglijā, tā Anglija nesaņēma pārtiku un dažādus resursus, bet kad Krievija izstājās no šīs blokādes, Napoleons bija ieguvis iemeslu karam ar Krieviju. Krievijā Napoleonu sakāva, impērija tika sagrauta un vēlāk Napoleons nomira uz Sv Helēnas salas. Dēļ Napoleona un viņa iekarojumiem tika sasaukts slavenais "vīnes kongress".