Pavisam rakstā iekļauti 16 sportisti. Šis raksts ir veltīts viņiem. Kas to lai zina, ko viņi būtu vēl sasnieguši...
Pavisam rakstā iekļauti 16 sportisti. Šis raksts ir veltīts viņiem. Kas to lai zina, ko viņi būtu vēl sasnieguši...
Kārlis Skrastiņš (1974-2011)
Par Dzelzs vīru dēvētais latviešu hokejists paliks atmiņā kā viens no stabilākajiem spēlētājiem NHL un Latvijas hokeja vēsturē. Skrastiņam ilgus gadus pederēja NHL rekords par visvairāk pēc kārtas aizvadītajām spēlēm starp aizsargiem, proti , viņš aizvadīja 495 spēles pēc kārtas. Savas karjeras laikā NHL Skrastiņš aizvadīja 832 spēles, spēlējis Predators, Avalanche, Panthers un Stars komandās. Latvijas izlases rindās Skrastiņš piedalījās 3 Olimpiādēs un 9 Pasaules čempionātos, kopumā aizvadot 151 spēli. Savu pēdējo spēli Latvijas izlases kreklā Skrastiņš aizvadīja 2010.gada Vankūveras spēlēs pret Čehijas izlasi. 2011.gadā Skrastiņš kļuva par brīvo aģentu un lai gan interesi par viņu izrādīja Blue Jackets komanda, viņš parakstīja līgumu ar KHL klubu Jaroslavļas Lokomotiv. Ar Lokomotiv komandu Skrastiņš, 2011. gadā ieguva Latvijas Dzelzceļa kausu. 2011.gada 7.septembrī Skrastiņš kopā ar visu Lokomotiv komandu gāja bojā aviokatastrofā.
2004.gada 3.novembrī Baltkrievijas atklātā hokeja čempionāta spēles laikā starp Minskas "Dinamo" un HK "Rīga 2000" pēkšņi mira slavenais latviešu hokejists Sergejs Žoltoks. Pēc aktīvām darbībām spēles sākumā, viņa darbības laukumā kļuva lēnākas un turot roku pie sejas viņš devās uz rezervistu soliņu, taču tad nokrita uz ledus. Žoltokam tika sniegta medicīniskā palīdzība, tomēr pa ceļam uz slimnīcu viņš nomira. Nāves iemesls bija sirds mazspēja. Savas karjeras laikā Žoltoks pārstāvēja vairākas NHL komandas- Bostonas "Bruins", Otavas "Senators", Monreālas "Canadiens", Minesotas "Wild", un Nešvilas "Predators", savas NHL karjeras laikā 588 spēlēs viņš guva 111 vārtus un izdarīja 147 rezultatīvas piespēles. Latvijas izlases sastāvā Žoltoks aizvadīja 42 spēles, kurās tika gūti 29 vārti. Savas pēdējās komandas HK Rīga 2000 sastāvā Žoltoks paspēja aizvadīt vien 6 spēles.
Raimonds Jumiķis (1981-2004)
23 gadus vecais latviešu basketbolists Raimonds Jumiķis nomira Zviedrijas čempionāta spēles laikā, kurā viņa pārstāvētā Akropol BBK" spēlēja ar Jamtland komandu. Otrās ceturtdaļas ceturtajā minūtē viņam pēkšņi kļuva slikti un viņš laukuma vidū saļima. Visi mēģinājumi glābt viņa dzīvību bija nesekmīgi. Tas bija liels trieciens Latvijas basketbolam, jo gada laikā šis jau bija otrais gadījums, kad mirst jauns un talantīgs spēlētājs. Arī R. Jumiķa nāves iemesls bija pēkšņa sirds apstāšanās, pirms savas liktenīgās spēles Jumiķim konstatēja problēmas ar sirdi, tomēr ārsti nolēma, ka viņš varēs spēlēt. Savas karjeras laikā R. Jumiķis pārstāvēja NCCA čempionāta Rietumkentuki universitātes komandu "Hilltoppers", Skonto, BK "Kyiv un Akropol BBK. Sava pēdējā kluba sastāvā Jumiķis ar 14,8 punktiem bija viens no šīs komandas līderiem.
2012,gada 1.jūlijā Ventspilī notiekošajā Ghetto Games laikā 17 gadīgais BMX freestyle riteņbraucējs Artūrs Griķis veicot triku ar 360 grādu apgriezienu neveiksmīgi piezemējās, kā rezultātā stūres ragi izslīdēja viņam no rokām un ietriecās vēderā. Pirmajā brīdī šķita, ka savainojums nav nopietns, jo Griķis pats esot aizgājis līdz ātrās palīdzības mašīnai, kas viņu nogādāja Ventspils slimnīcā. Diemžēl nākamās dienas rītā, dēļ smagiem iekšējo orgānu bojājumiem viņš nomira. Savā īsajā sportista karjerā Griķis tika dēvēts par vienu no labākajiem BMX freestyle pārstāvjiem Latvijā un daudzi viņam paredzēja spožu nākotni šajā sporta veidā.
Kristians Pelšs (1992-2013)
2013.gada 10.jūnijā 20 gadus jaunais un talantīgais latviešu hokejists Kristians Pelšs atgriezās Latvijā pēc 3 gadu spēlēšanas Ziemeļamerikā. Tovakar viņš ar draugiem pavadīja laiku klubā, un ap vieniem pusnaktī viņš izteica vēlmi doties nopeldēties Daugavā. Rūpīgi krastā salokot drēbes viņš no Akmens tilta ielēca Daugavā, diemžēl krastā viņš vairs neizkāpa. Tonakt, kāda garāmgājēja ziņoja, ka Daugavā ielēcis un pazudis cilvēks, nekavējoties tika uzsākta meklēšana, tomēr Kristiana Pelša mirstīgās atliekas tika atrastas tikai 14.jūnijā. Nāves iemesls- noslīkšana. Savas karjeras laikā viņš spēlēja dažādos Latvijas un ārzemju klubos, 2010.gadā Nacionālās hokeja līgas draftā viņu ar kopējo 181. numuru izvēlējās Edmontonas "Oilers". 2012. gada 1. maijā Pelšs ar klubu noslēdza trīs gadu līgumu. Ir pārstāvējis Latvijas izlasi gan U18 čempionātā, gan pieaugušo izlasē.
Aleksandrs Bekers (1988-2008)
2008. gada 15.jūnijā 19 gadīgais motošosejnieks Aleksandrs Bekers, Biķernieku trasē piedzīvoja smagu avāriju, kurā no gūtajām traumām gāja bojā. Negadījums notika B 600 klases kvalifikācijas braucienu laikā. Vienā no trases līkumiem viņš zaudēja konroli pār motociklu un ietriecās trases nožogojumā. Traģēdija notika otrajā ātrākajā vietā trasē, kur ātrums varēja sasniegt ap 150-160 km/h. Uzzinot, ka jaunais braucējs gājis bojā organizatori nolēma sacensības atcelt. 19 gadus jaunais sportists 2006.gadā kļuva par Krievijas vicečempionu SuperStock 600 klasē, uzvarēja Latvijas čempionātā B 600 klasē. Pēc tam viņš pārcēlās uz Lielbritāniju, kur ar labiem panākumiem startēja Triumph Triple Challenge čempionātā.
Jānis Cekuls (1981-2003)
2003.gada 7.maijā treniņa laikā ASV pēkšņi nomira 22 gadus vecais Latvijas basketbola talants Jānis Cekuls. Viņš mira no pēkšņas sirds apstāšanās. Savas īsās basketbolista karjeras laikā Cekuls spēlēja Valmieras un Ventspils basketbola klubos. Pēc tam viņš devās mācīties uz ASV, kur viņš iestājās Trinity Valley Community" koledžā un spēlēja šīs koledžas basketbola komandā Cardinals sastāvā, otrajā spēcīgākajā ASV studentu līgā NJCAA.
Pāvels Kovaļovs (1990-2015)
2015.gada 5.aprīlī uz autoceļa Tinūži-Koknese autoavārijā bojā gāja viens no pēdējo gadu labākajiem Latvijas trīssoļlēcējiem Pāvels Kovaļovs. Apdzīšanas manevra laikā Kovaļova vadītā automašīna frontāli sadūrās ar pretīm nākošo kravas auto, bojā gāja arī Kovaļova sieva un divarpus mēnešus vecā meitiņa. Kovaļovs veiksmīgi startēja 2013.gada Universiādē un bija viens no retajiem Latvijas trīssoļlēcējiem, kuri ir lekuši tālāk par 16 metriem. Kovaļova personiskais rekords bija 16,03 m.
Kaspars Astašenko (1975-2012)
2012.gada 20. novembrī savās mājās Rīgā miris tika atrasts latviešu hokejists Kaspars Astašenko. Lai gan savus pēdējos dzīves gadus Astašenko pavadīja cīnoties ar dažādām atkarībām, viņa nāve bija liels šoks Latvijas sporta sabiedrībai. Viņš nomira no spēcīgu narkotisko vielu pārdozēšanas. Savas karjeras laikā Astašenko aizvadīja 23 spēles NHL komandā Tampabejas Lightning, gūstot vienus vārtus. No 2001. līdz 2006 gadam Astašenko pārstāvēja Latvijas izlasi pasaules čempionātos, gūstot 7 vārtus.
Gatis Lapāns (1983-2012)
Gatis Lapāns bija viens no Latvijas labākajiem drifta braucējiem. 2011.gada sezonā viņš izcīnija Austrumeiropas vicečempiona titulu, pēc tam pievērsās šī sporta veida attīstīšanai Indijā. Savu karjeru Lapāns iesāka autošosejas sacensībās, bet 2008. gadā pievērsās driftam. Arī 2012, gada sezonā viņš bija līderis kopvērtējumā, taču viņš traģiski gāja bojā satiksmes negadījumā, kad viņam mierīgi ejot gar ielas malu virsū uzbrauca kravas auto.
Lapāns bija ļoti labs braucējs un talantīgs drifta autokonstruktors, bet viņu pazudināja nevis kravas automašīna, kas brauca pa ielu, bet gan kravas mašīna, kura braucot pa Tallinas šoseju nespēja nobremzēt no 90kmh, kad Lapāns streipuļoja pālī pāri šosejai.
Ādažos visi trotuāri ir atdalīti no ielas ar zaļo zonu, un tikai totāli aļiki un nariki iet pa ielas malu.
Jocīgi, bet visi šie sportisti bija Latvijas un arī daudzi pasaules labākie sportisti.
Šī gada top 10 raksts!
Cilvēki mirst katru dienu. Tikko biku slavenāks uzreiz visi domā kā būtu ja būtu.
Man bija tas gods spēlēt futbolu mežaparkā ar Kārli Skrastiņu savos 14-16 gados.
Visu cieņu šiem sportistiem!
Viktors Kuničs bija krievu pilots, kurš pārstāvēja LV komandu, bet nu- tas lietas būtību nemaina.
Joprojām atceros, kā lasīju par daudziem no šiem sportistiem, kuri aizgāja tik jaunā vecumā. Žēl, bet raksts tiešām labs !
Ja visi būtu apmācīti veikt kardiopulmonālo reanimāciju, puse no šiem gadījumiem nebūtu notikuši. Kamēr ierodas speciālisti, jebkurš cilvēks var uzturēt cietušo pie dzīvības.
vel jau Kambalas brālis bija, un vēl Bondarenko Andrejs un gan jau vēl kāds ...