Viens no slavenākajiem ēku kompleksiem pasaulē, sava laika inženiertehniskais brīnums, kuru apbrīnoja daudz cilvēku no visām pasaules malām. Kā tapa šis brīnums?
PTC - Dvīņu torņi. Celtniecība56
Ideja par Pasaules Tirdzniecības centra nepieciešamību Ņujorkā parādījās jau pēc Otrā pasaules kara, tomēr visas ekonomiskās aktivitātes un līdzekļus pilsēta ieguldīja Iekš-Manhetenas attīstībā.
Pirmie ekonomiski pamatotie plāni atkal no jauna parādījās ap 1960. gadu. Ņujorkas ostu pārvalde pārņēma no pilsētas daudzus nekustamos īpašumus Lejas Manhetenā, Hudzonas upes krastā.
1962.gadā attīstītājs - Ņujorkas ostu pārvalde apstiprināja par projekta galveno arhitektu japāņu izcelsmes speciālistu Minoru Jamasaki. Ņemot vērā pilsētas straujos attīstības tempus, strauji pieauga arī prasība pēc biroju platībām, tādēļ projekta attīstītājs izvirzīja uzdevumu par ēku kompleksa izveidi ar lietderīgo platību virs 900 000 kvadrātmetriem.
Ievērojot jaunās attīstītāja prasības, galvenajam arhitektam Jamasaki nācās pārstrādāt savu projekta priekšlikumu, iekļaujot izvirzītos uzdevumus. Tādējādi abas ēkas tika pie trīsdesmit papildus stāviem sasniedzot tiem laikiem fantastisku - 110 stāvu / 415 metru augstumu.
1966.gada pavasarī tika sākti būvlaukuma izveides un attīrīšanas darbi. Nepilna pusgada laikā tika nojauktas ap pussimt pārņemto mazstāvu dzīvojamo un palīgēku, kuras pārsvarā tika celtas priekš ostas strādniekiem ap 1920tajiem gadiem.
Būvbedres rakšanas darbi tika sāki 1966.gada augustā. Ņemot vērā to, ka iecerētajam ēku kompleksam bija jāatrodas pašā Hudzonas upes krastā, lai izveidotu uz pamatiežu slāņa balstītus pamatus, bija nepieciešams atrakt 15 metrus dziļu liela izmēra būvbedri. Jau 1967.gadā milzīgā būvbedre tika izrakta un tā pa visu perimetru tika nostiprināta ar betona balstsienām.
Inženieriem bija skaidrs, lai uzbūvētu 415 metru augstus torņus, un lai paveiktu visus darbus plānotajā laikā, bija nepieciešama jauna, inovatīva tehnoloģija. Tā paredzēja veidot centrālo kodolu ar tehniskajām un lifta telpām, bet no ārpuses stāvus balstīja rindā pa visu ēkas perimetru izvietotas metāla kolonnas.