Patiess stāsts par kādu gados vecu kundzi, kuras pastrādātās slepkavības savulaik šokēja visu ASV.
Omīte-sērijslepkava81
1176
5
Doroteja Helēna Puente piedzima 1929.gada 9.janvārī, Redlendsas pilsētā,Kalifornijā. Kad Dorotejai bija 8 gadi, viņas tēvs nomira no tuberkolozes un pēc gada viņas māte gāja bojā motocikla negadījumā. Doroteja kļuva par bāreni, bet pēc kāda laika viņas radinieki uzņēmās rūpes par viņu. 1945.gadā Doroteja pirmo reizi aprecējās ar karavīru vārdā Freds Makfauls, taču abi izšķīrās 1948.gadā. Doroteja turpmāk visiem meloja, ka viņas vīrs esot miris no sirdslēkmes. Vēlāk, Doroteja tika apcietināta par čeku viltošanu un iesēdināta cietumā, taču tika apžēlota un atbrīvota pēc 6 mēnešiem. 1952.gadā Doroteja aprecēja zviedru Akselu Johansonu un turpmākos 14 gadus abi nodzīvoja kopā. 1960.gadā Puente kļuva par kāda bordeļa īpašnieci, taču vēlāk viņa tika arestēta un 90 dienas pavadīja Sakramento apgabala cietumā. Pēc atbrīvošanas, Doroteja atkal tika arestēta par klaiņošanu pa Sakramento ielām un atkal 90 dienas atradās aiz restēm. Pēc tam Puentes kriminālā karjera laika gaitā kļuva daudz nopietnāka.
Doroteja atrada darbu kā vecu un slimu cilvēku aprūpētāja. Drīz vien viņa kļuva par pansiju vadītāju. 1966.gadā Doroteja izšķīrās no Aksela Johansona un pēc tam aprecējās ar Roberto Puenti, kurš bija 19 gadus jaunāks nekā viņa pati. Šī laulība ilga tikai 2 gadus. Drīz pēc tam Puente iegādājās trīsstāvu privātmāju un tur ierīkoja veco un slimo ļaužu aprūpes māju. Puente aprecējās ceturto reizi, šoreiz ar vīru vārdā Pedro Montalvo, kurš bija liels alkoholiķis un psihopāts. Šī laulība ilga tikai dažus mēnešus un Doroteja sāka pavadīt laiku vietējos Sakramento bāros meklējot vecus un turīgus vīriešus. No šiem vīriešiem Doroteja viltoja parakstus un dažādus dokumentus, lai tos apzagtu un tiktu pie naudas.
Reklāma
Pansijas iemītnieki Puenti raksturoja dažādi, vieni teica, ka viņa bieži esot izrādījusi laipnību pret saviem vecajiem un slimajiem īrniekiem un gatavojusi ļoti garšīgu ēdienu, bet citi apgalvoja, ka Puente esot bijusi ļoti skopa, cietsirdīga un bezatbildīga. Pirmā slepkavība notika 1982.gada aprīlī, kad 61 gadu vecā Puentes draudzene un biznesa partnere Ruta Monro, kura uzturējās Puentes izveidotajā pansijā, mira noslēpumainos apstākļos no kodeīna un tailenola pārdozēšanas. Puente apgalvoja, ka Monro bija ļoti depresīva, jo viņas vīrs bija neārstējami slims. Policija noticēja un pasludināja šo gadījumu par pašnāvību. Pēc dažām nedēļām viens no pansijas iemītniekiem, apsūdzēja Puenti zādzībā un viņa tika atzīta par vainīgu un saņēma 5 gadu cietumssodu.
Būdama cietumā, Puente sāka sarakstīties ar 74 gadus veco pensionāru no Oregonas, Eversonu Gilmoutu. Puente no cietuma tika izlaista 1985.gadā, jo atkal tika apžēlota. Puente un Gilmouts kļuva ļoti tuvi un drīz abi nolēma precēties. 1985.gada novembrī, Puente nolīga palīgstrādnieku Izmaelu Florezu, lai tas telpās veiktu nelielu remontu. Puente lūdza Florezam uztaisīt lielu koka kasti, kurā varētu ielikt nevajadzīgās grāmatas un citus priekšmetus. Kādu dienu Puente lūdz Florezam aizvest kasti uz kādu noliktavu, apgalvojot, ka kastē ir tikai krāmi. Abi iesēdās mašīnā un devās ceļā uz noliktavu, taču pa ceļam Puente pavēlēja Florezam apstāties pie kādas upes un iemest smago kasti upē, sakot, ka šie krāmi viņai vairs nebūs vajadzīgi. Pēc 2 mēnešiem, kāds makšķernieks pamanīja lielo kasti upes krastā un paziņoja policijai. Izmeklētāju atklājums bija šokējošs, kastē atradās veca vīrieša līķis. Tas bija Eversona Gilmouta līķis. Puente pa to laiku vāca Gilmouta pensijas un rakstīja Gilmouta ģimenei vēstules par to, ka viņš pats esot ļoti slims un tāpēc nevarot tikties ar savu ģimeni.
Puente turpināja pieņemt gados vecus īrniekus no kuriem liela daļa narkomāni un alkoholiķi. Pirmās aizdomas radās kaimiņiem, jo Puente nolīga vēlvienu palīgstrādnieku, kurš pēkšņi pazuda. 1988.gada 11.novembrī policija viesojās pie Puentes saistībā ar kāda garīgi slima īrnieka pazušanu. Redzot izrakņāto zālienu mājas pagalmā, izmeklētāji sāka rakt un atrada 7 līķus. Kamēr izmeklētāji veica izrakumus Puentes mājas pagalmā, viņa aizbēga uz Losandželosu, taču pēc dažām dienām tika notverta. (attēlā Puentes māja, kurā tika veiktas slepkavības)
Reklāma
Puentei tika izvirzītas apsūdzības kopumā 9 slepkavībās un šī ziņa kļuva par sensāciju visā ASV. Puente nogalināja savus upurus, lai vēlāk tos apzagtu un iegūtu viņu naudu, visi upuri tika sazāļoti un pēc tam lielākā daļa no viņiem tika aprakti turpat pie mājas. Lai gan šīm slepkavībām nebija neviena liecinieka, prokurori izteicās, ka Doroteja Puente ir viena no aukstasinīgākajām un viltīgākajām sievietēm-slepkavām ASV vēsturē.
Puente noliedza, ka būtu nogalinājusi savus īrniekus un apgalvoja, ka tie mira dabīgā nāvē, jo bija slimi. 1993.gadā tiesa atzinu Doroteju Puenti par vainīgu vismaz 3 slepkavībās un piesprieda viņai 2 mūža ieslodzījumus. Puente nokļuva Kalifornijas centrālajā sieviešu cietumā, kas ir lielākais sieviešu cietums ASV. Atrodoties cietumā Puente turpināja apgalvot, ka neesot vainīga un visi upuri mira, jo bija slimi. Doroteja Puente nomira no vēža 2011.gada 27.martā. (atēlā Puentes pēdējais zināmais foto, uzņemts 2007.gadā)