Lai arī privātā kārtā dažādi politiķi un amatpersonas atzīst viskautko, oficiālā līmenī ar pārdabisku parādību atzīšanu parasti valdības un valsts iestādes ļoti uzmanās...Tomēr Ir gadījumi, kad spoki, mošķi un māži tiek atzīti valsts līmenī un ar viņiem pilnīgi nopietni un likumiski rēķinās....
Oficiāli atzītie mošķi21
1.Rumānijas valdība baidās no raganām.
Burvestības un maģija Rumānijā ir vesela industrija. Tas nav nekāds brīnums, ja ņem vērā vampīru popularitāti mūsdienās un faktu, ka Rumānija ir visu laiku un tautu lielākā vampīra dzimtene.
2010 gadā tika piedāvāts likumprojekts, pēc kura burvji un raganas kļūtu par legālu profesiju pārstāvjiem un varētu aplikt viņus ar nodokļiem. Senatori šo projektu noraidīja nevis tāpēc, ka viņiem būtu nepieņemama burvju "netīrā" nauda, viņi pilnīgi nopietni baidījās, ka pēc šī likuma pieņemšanas viņus skars nolādēšana, noburšana, noskatīšana ar ļaunu aci, vai kā vēl tas viss saucas. Rumānijā ekonomiskā krīze plosījās visai neganti, jauni ienākumu avoti bija vajadzīgi kā ēst, un valdība meta aci uz visai solīdā burvju biznesa ienākumiem. Tikko augšās sāka runāt par šī likuma pieņemšanu, no pretējās puses nāca draudi, kurus valdība uzskatīja par pietiekoši nopietniem, lai visi pasākumi šajā virzienā tiktu atcelti.
Bet, kad beigās ekonomiskā situācija valstī nonāca līdz tādam kliņķim, ka nekādas burvestības neko ļaunāku vairs nespēja padarīt, likumu fiksi un ātri pieņēma. Tagad rindā ir jauns likums, pēc kura zīlnieki un burvji, ja viņu pareģojumi nepiepildās, var saņemt lielu naudas sodu jeb pat cietumsodu.
Vārdu sakot, ja piežmiegt raganas, tad tikai nekompetentās. Tā drošāk.
2. Māja ar oficiāli atzītiem spokiem.
Parasti spoku mājas ir kaut kas no sērijas gribi tici- negribi- netici, bet ASV Augstākā tiesa 1991 gadā kādu māju ir oficiāli atzinusi par spoku apsēstu māju.
1989 gadā Džefrijs un Patrīcija Stambovski nopirka 18-istabu savrupmāju par 650 tūkstošiem dolāru no bijušās īpašnieces Helēnas Aklijas. Drīz vien Stambovsku pārim likās, ka mājā notiek kaut kas pārdabisks. Ka, stāvot virtuvē, pēkšņi uzdveš mironīgs aukstums. Vai rodas savādas sajūtas. Stambovski bija noskatījušies krietni daudz Holivudas produkcijas un viņos bija cieša pārliecība, ka ar spokiem labāk nejokot. Tāpēc ar steigu tika iesniegta tiesā prasība pret Akliju, ka viņa ir slēpusi informāciju par mājā mītošiem spokiem. Sākumā tiesa atzina, ka šajā gadījumā riskus uzņemas pircējs, bet Stambovski pārsūdzēja lēmumu Augstākajā tiesā, kura nolēma, ka pārdevējs ir pārkāpis līguma noteikumus, pārliecinot pircēju, ka māja ir brīva. Tas ir, Aklija izrādījās kontrakta pārkāpēja tāpēc, ka nemanīja savā mājā nekādus spokus.
Rezultātā ir radīts precedents, lai apstrīdētu citus darījumus ar hipotētiski spoku apsēstām mājām, un šim tiesas lēmumam var sekot citi.
3. Nāves iemesls- spontāna pašaizdegšanās.
Spontāna pašaizdegšanās ir viens no cilvēka ķermeņa noslēpumiem. Mācītā tautas daļa, visādi zinātnieki un eksperti lāga negrib atzīt, ka cilvēku pārvērst par lāpu ir spējīgs kāds pārdabisks spēks. Vairums no viņiem meklē kādus prozaiskus iemeslus. Izmeklētāji ailē "nāves iemesls" raksta ailē visu iespējamo, tikai ne "spontāna pašaizdegšanās".
Tomēr 2011 gadā īru koroners Kerans Maklahlins, izmeklējot sadegušā Maikla Faerti lietu, pārkāpa šo nerakstīto noteikumu.
Faerti apdegušais līķis tika atrasts pēc tam, kad kaimiņš izdzirda ugunsgrēka signalizācijas troksni. Pati māja nebija cietusi, sadedzis bija tikai saimnieka ķermenis. Policijas protokolā bija rakstīts, ka " aizdegšanās avotu atrast neizdevās". Ekspertu viedoklis bija, ka tāds varēja būt degošais kamīns, kura priekšā mirušais sēdēja, un ķermeņa tauki varēja degt kā svece. Katrā ziņā koronera slēdziens šai gadījumā ir oficiāls viedoklis, un tas ir nopietni.
4. Indijas valdība oficiāli atzīst astroloģiju.
2011gadā Bombejas Augstākā tiesa atzina astroloģiju par "zinātni, kura pelna uzticamību" un tādu "kurai nav nekāda sakara ar māņticību". Tā ka tagad Indijas univesitāšu izdots diploms astroloģijā ir tikpat respektabls kā ķīmijā un fizikā.
5. Ķīnieši tērē miljonus par fen- šui.
Fen- šui – sena ķīniešu tradīcija, kura māca izvietot mēbeles un viskaut ko citu apkārtnē tā, lai maksimalizētu dzīvības enerģiju. Tomēr 1960 gadā Ķīnas komunistu partijas līderis Mao Czeduns aizliedza fen- šui, pavēlot dzīvības enerģiju smelt komunisma celtniecības entuziasmā.
Bet pēc tam senās tradīcijas, komunisma celtniecības entuziasmam lēnām izsīkstot, un atsākoties kapitālisma celtniecībai, lēniņām atdzima. Pie tam tādos mērogos, ka ķiniešu valdībai nācās iztērēt gandrīz 10 miljonus dolāru kompensējot ķiniešu tautas alkas pēcf fen- šui.
Pa šo laiku bija sacelts ārkārtīgi daudz nefenšujiska un dzīvības enerģijas klīda galīgos neceļos. Dzīvības enerģijas ziņā apdalītie tika atzīti par cietušajiem, un viņiem piespriestas kompensācijas par auras bojāšanu. Kompensācijās tika iekļauts arī "attīrīšanas rituāls"- tādi attīrīšanas rituāli bija nepieciešami daudziem arhitektūras objektiem- tuneļiem, ēkām un tiltiem, un par to maksāja valdība. Vienam pašam Honkongas- Huančžou dzelzceļam bija vajadzīgi 17 solīdi maksājumi par fenšujošanu. Dzelzceļa kompānijas vadītājs atzina, ka tas esot maksājis miljonus, tomēr bijis tā vērts.
6. Īrijā un Islandē feju un rūķu teritorijas ir neaizskaramas.
Atbildīgajiem par autoceļu būvniecību Īrijā ir jābūt ļoti uzmanīgiem, lai neskartu teritorijas, kuras ir privatizējušas vietējās fejas..
Neskatoties uz to, ka vairums īru netic fejām, vēl joprojām ceļu un maģistrāļu būvniecības virziens var tikt mainīts, ja "eksperti" apgalvo, ka kādā zemes gabalā mājo mazās spārnotās būtnes.
Folklorists Edijs Lenihans apgalvo, ka, ja tiktu uzcelts ceļš pāri feju zemei, sekas būtu melno punktu veidošanās un sekas būtu katastrofālas.
Līdzīga prakse ir arī Islandē, kur vairums tautas tic elfiem- pie tam tie nav nekādi Disneja rūķīši, bet mazi, riebīgi, atriebigi mošķīši, kuri savā teritorijā necietīs kaut kādus smirdīgus buldozerus.
Tāpēc ceļi Islandē met līkumus, lai apietu elfu mājvietas. Kad tehnikas lūšanas rezultātā strādnieki nevarēja novākt lielu akmeni, tika nospriests, ka to neļauj darīt elfi, un no tā laika akmeni neviens neaiztiek.
1897. gadā amerikāniete Zona Histere tika atrasta mirusi savā mājā, kur dzīvoja kopā ar savu vīru Eduardu Šū. Četras dienas pēc viņas bērēm Zonas mātei parādījās meitas spoks un pastāstīja, ka viņas nāvē vainojams vīrs, kurš viņu ir nožņaudzis, pārlaužot kaklu. Māte pieriunāja policistus veikt līķa ekshumāciju, un sekcija parādīja, ka Zonai tiešam bija pārlauzts kakls, un uz kakla bija pirkstu nospiedumi. Tiesas procesa gaitā Zonas māte tik pārliecinoši liecināja, ka tiesnesis nespēja panākt, lai zvērinātie nepieņem lemumu, balstoties uz spoka liecībām, un Eduards Šū nonāca aiz restēm.