Šis būs raksts par personu, kurš ir bijis reti pieminēts, Bet veicis lielu ieguldījumu zinātnē un tās pamatos.
Nikola Tesla - cilvēks, kas apsteidza laiku100
Nikola Tesla bija serbu izcelsmes ameriķānu izgudrotājs, elektroinžinieris, fiziķis un futūrists. Dzimis 1856 gada 10. jūlijā 12 naktī pareizticīgā mācitāja ģimenē, Smiljanā, Horvātijā. Jau no agras bērnības viņam bija izteikta interese par elektrību pēc notikuma, kad viņš no sava kaķa nejauši dabūja ar strāvu. Jau bērnībā viņš izcēlās ar to, ka atsķīrās no citiem bērniem un pat spēja izdzīvot un negūt traumas daudzās bīstamās situācijās. Viņš pat esot izslimojis holēru un palicis dzīvs. Par to, ka atsķīrās viņšdažiem patika un dažiem nepatika. Viņa vecāki gribēja, lai viņš kļūtu arī par mācītāju kā viņa tēvs, bet Nikola gribēja kļūt par inženieri. Vēlāk vecāki piekāpās un atļāva viņam mācitīes par inženieri. Viņš studēja Grācas Tehniskajā Universitātē. Daži avoti vēsta, ka viņš esot bijis pēdējā kursā no skolas atskaitīts par lekciju neapmeklēšanu, jo viņam gadījās konflikts ar vienu no lektoriem, kurš negribēja piekrist Teslas idejām.
Lielāko dzīves daļu viņš ir pavadījis ASV.Bet pirms tam viņš strādāja vienā no Edisona kompānijām Francijā. Braucot uz ASV viņš tika apzagts un ieradās tur ar pāris centiem kabatā un dažām mantām, un rekomendācijas vēstuli no Francija. Viņš sāka strādāt pie Edisona. Edisonas viņam uzdeva kā pienākumu salabot Līdzstrāvas ģererātorus. Tesla tik labi galāar darbu. Bija pats izturīgākais no visiem darbiniekiem, un par pašu Edisonu, jo darba grafiks bija sarežģīts un prasīja daudz atdeves. Bet pēc darba izpildes, kad Tesla devā pēc apsolītās darba samaksas, Edisons nesamaksāja viņam solītu samaksu un teica: '' Tesla, jūs nesaprotat mūsu amerikāņu humoru.''
Vēlāk Tesla pats dibina savu kompāniju ar nosaukumu Tesla Electric Light & Manufacturing. Uzņēmums uzstādīja uz elektriskā loka lampu balstītas apgaismojuma sistēmas, kuras viņš pats projektēja. Viņš arī projektēja dinamo elektriskās mašīnas komutātorus. Viens no lielākajiem viņa atklājumiem bija maiņstrāvas atklāšana. Maiņstrāvai bija dauz priekšrocību atsķīrībā no līdzstāvas. Viņu varēja pārvadīt tālos attālumos, atsķīrībā no līdzstrāvas. Bet daudzi citi cilvēki mēģināja noliegt viņa idejas nozīmīgumu cilvēces attīstībā, piemēram, pats Tomass Edisons nogalināja dzīvniekus, mēģinot pierādīt, ka maiņstrāva ir bīstama.
Savā labaratorijā Kolorādo Springsā viņš veica atmosfēras elektrības pētijumus, un pats radīja savu zibeni, kurš bija stiprāks pat par dabīgo. Klīst mīti, ka viņš esot saņemis signālus no citām planētam.
Vēlāk viņš pamet Kolorādo Springsas labaratoriju un dodas uz Šorehamu, kura atrodas Long Ailendā. Viņš tur ar J. P. Morgana finansējumu uzceļ Vārdenkliffas torni, kurš bija domāts bezvadu elektrības pārraidei pēc Teslas domām. Par galveno torņa mērķi viņš nebija paziņojis Morgama un šis uzzinot īsteno Teslas mērķi lika nojaukt torni. Tornis netika pabeigts līdz galam. Tas Teslu iedzina depresijā, jo bezvadu elektrības pārraide bija viņa viens no galvenākajiem dzīves mērķiem, un viņš uzskatīja to par lietderīgu.
Pats galvenais viņa izgudrojums ir Teslas spole. Tas ir rezonanses transformātors, kurš rada augstas frekvences spriegumu. Vēl viņš esot radījis tālavadības pulti, ar kuru viņš vadīja paškonstruētu aparātu. Vēl viņš ieguldīja pamatus robotehnikā. Bija atklāis rentgena staroju, bet atteicās talāk pētīt viņus. Bija izvirzījis ideju par radaru, bet tolaik to ideju uzskatīja par bezjēdzīgu. Izgudroja elektromotoru mašīnām.
Kā futūrists viņš domaja, ka sievietes ar laiku kļūs par dominējošo dzimumu, runāja par daudzām lietām, kuras viņa dzīvošanas laikā nebija ieviestas, kā piemēram kautkas līdzīgs internetam utt.
Vēl viņam nevajadzēja veikt visādus uzmetumus, mērijumus utt. Viņam tas viss itkā galvā jau bija. Viņš spēja iedomāties kā ierīce darbojas utt. Šī spēja viņam nodrošināja mazāk laika patērēt ierīces izveidei. Jau no bērnības, ja kāds nosauca kādu lietu, vnk viņam jau acu priekšā parādījās tās izskats. Tas kādu laiku viņam traucēja, bet ar aliku viņš iemācījās ar to darboties.
Miegam viņš veltīja tikai 3 stundas kopš 19 gadu vecuma. Viņš savā labaratorijā spēja pavadīt pat vairrākas diennaktis bez apstājas.
Teslam bija fotogrāfiska atmiņa un viņš zināja daudzas valodas kā, piemēram, serbu-horvātu, čehu, angļu vācu, franču, itāļu un latīņu.
Viņam šausmīgi nepatika pērles un vēl citi apaļi objekti. Nepatika netīrumi, viņš dienā lietoja 18 dvieļus, lai spodrinātu traukus. Bija vēl apsēstība ar skatli 3. Viņš pirms ieiet kādā ēkā, apgāja ap to 3 reizes. Bieži skaitīja savus soļus. teslam patika daudz un dikti staigāt no 12 līdz 16 km dienā.
Viņš dzīvoja celibātā, kaut daudzas centās iegūt viņa uzmanību. Tesla uzskatīja, ka dzīvošana celibātā, palīdz viņam zinātniskajā darbībā.
Tesla nomira 1943. gada 7. janvārī 10:30, vientulībā Ņū Jorker hotelī 3327 numurā. Viņš nomira no koronārās trombozes. Mira nabadzībā. Pamatojoties uz tā, ka Tesla bija ASv pilsonis FIB paņēma visas viņa mantas. Tesla tika kremēts un viņa pelni līdz mūsdienām glabājas Teslas muzejā Belgradā Serbijā.