Lūk arī otrā daļa ar neticamākajām dabas parādībām. Daba mēdz būt gan neparedzama, gan skaista, gan reizē arī ļoti bīstama. Iespējams, dažas nav dzirdētas.
Neticamākās dabas parādības 2. daļa5
86
0
Zivju lietus.
Hondurasā, Departamento de Yoro, no maija līdz jūlijam ir izplatīta šī parādība. Liecinieki stāsta, ka vispirms parādās tumšs mākonis, kam seko pērkona negaiss un spēcīgs lietus, kas ilgsts 2- 3 stundas. Pēc tā simtiem zivju ir uz zemes. Vietējie tās ņem mājās un izmanto pārtikā. Kopš 1998. gada ir arī zivju lietus festivāls.
Venecuēlas vētras.
Catatumbo zibens ir unikāla parādība Venceuēlā. Īpašs ir tas, ka zibens iet no mākoņa uz mākoni aptuveni 5 km augstumā. Tas notiek ļoti bieži 140 – 160 naktis gadā, 10 stundas naktī, 280 reizes stundā. Tā notiek virs dumbrājiem, purviem, to izdalīto gāzu ietekmē, kas nodrošina vētru ilgumu. To senatnē ir izmantojuši kā bāku daudzi kuģotāji. Rodas, stipriem vējiem, kas pūš no kalniem saduroties ar šīm gāzēm, kuras izdala purvi.
Reklāma
Krāsainais lietus.
2001. gadā no 25. jūlija līdz 23. septembrim Indijas D daļā periodiski lija sarkans lietus, kas nokrāsoja apģērbu kā ar asinīm. Tika ziņots arī par dzeltenu, zaļu un melnu lietu. Noskaidroja, ka tas rodas no vietējām lauksaimniecības zemēm, no kurām sīkas krāsas daļiņas pacēlās atmosfērā un iekrāsoja lietu.
Ilgākais vilnis.
Divas reizes gadā, no februāra līdz martam, Atlantijas okeāna ūdeņi, plūdmaiņas procesā, saviļņo Amazones upi, radot ilgstošu vilni. Tie mēdz būt 12 pēdu augstumā, ilgs aptuveni pusstundu. To var dzirdēt 30 minūtes pirms parādīšanās. Tā ir ļoti populāra sērfošanas vieta. No 1999. gada tur notiek arī sērfošanas čempionāti, bet sērfot ir bīstami, jo vilnis var nest arī kokus, kurus izskalo no upes krastiem.
Melnā Saule.
Pavasarī Dānijā, pirms saulrieta, miljoniem strazdu veido lielus barus. Strazdi migrē no dienvidiem, dienu pavada pļavās, bet naktī guļ niedrēs. Šie bari mēdz būt tik lieli, ka dažreiz aizsedz Sauli, tā arī izveidojies nosaukums „Melnā Saule”.
Reklāma
Uguns varavīksne.
Tās parādās, kad Saule ir augstu debesīs, un gaisma iet cauri spalvu mākoņiem, kas satur sīkus kristāliņus (līdzīgus prizmām). Tie arī sadala gaismu septiņas krāsās. Tas tika fiksēts ASV, pie Vašingtonas robežas 2006. gadā. Ilga aptuveni stundu un aizņēma lielu daļu debesu platības.