Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
172

Hei, spoki! 😉
Kādus noslēpumus mums varētu izstāstīt ūdeņi, ja vien tie spētu runāt..
Šis šaušminošais stāsts notika Baltijas jÅ«ras Å«deņos, lielākajā privātajā zemÅ«denē UC3 Nautilus 2016.gada 11.augustā.

Peters Madsens 46 gadus vecs... Autors: WatKat Neatklātie noziegumi: Kim Wall lieta
Attēls no: www.aftonbladet.se
1.

Peters Madsens, 46 gadus vecs dāņu inženieris-izgudrotājs, nācijas lepnums. Sākotnējo atpazistamÄ«bu Madsens ieguva esot viens no galvenajiem darbiniekiem “Copenhagen Suborbitarls” kompānijā, kura ir pasaulē vienÄ«gā nevalstiskā un nekomerciālā privātā organizācija, kas nodarbojās ar tehnoloÄ£iju izstrādāšanu kosmisko aparātu palaizšanai. ŠÄ« kompānija iegÅ«st finansējumu, galvenokārt, no privātpersonu ziedojumiem. 2014.gadā Peters Madsens aizgāja no iepriekšejās kompānijas un izveidoja savu personÄ«go laboratoriju ar nosauku “Rocket Madsen Space Lab (RML Spacelab), kurā sāka nodarboties ar pētÄ«jumiem, kosmisko raÄ·ešu izgaravošanu uz hibrÄ«da dzinējiem H2O2. Pa vidu visiem darbiem un projektiem, kas saistÄ«ti ar kosmisko tehnoloÄ£iju izstrādāšanu, Madsens kopā ar grupu brÄ«vprātÄ«go turpināja zemÅ«dens kuÄ£a bÅ«vniecÄ«bu, kuras celtniecÄ«ba sākās 2005.gadā un beidzās 2008.gadā. Nauda zemÅ«dens kuÄ£a bÅ«vniecÄ«bai bija saziedota un ziedojumu summa sasniedza 200000 ASV dolārus.!

Sākotnējais Madsena... Autors: WatKat Neatklātie noziegumi: Kim Wall lieta
Attēls no: www.bbc.com
2.

Sākotnējais Madsena “art-projekts” ātri vien kļuva par Dānijas valsts lepnumu, jo tas bija pirmais privātais zemÅ«dens kuÄ£is, kas tika nolaists uz Å«dens. Šis Madsena dzÄ«vi izmainÄ«jošais notikums notika 2008.gada augustā. Par šo notikumi rakstÄ«ja visi preses izdevumi, tikai slinkais varēja palaist garām šÄdu informāciju. Madsens kļuva slavens arÄ« aiz savas valsts robežām. UC3 Nautilus ir privātais zemÅ«dens kuÄ£is, kurš svēra 33 tonnas, gandrÄ«z 18 metrus garšs. ZemÅ«dens kuÄ£im bija divi dzinēji-elektriskais un dÄ«zelis, kas ļāva zemÅ«dens kuÄ£im uzņemt ātrumu lÄ«dz 6 mezgliem (11 km/h). Uz zemÅ«denes atradās divi 1500 litrÄ«gi rezervuāri ar saldÅ«deni un degvielu. ZemÅ«dens kuÄ£is 20 sekunžu laikā varēja nolaisties jÅ«ras dziļumā un tik pat ātri arÄ« uzpeldēt uz Å«dens virsmas. Kopā ar kuÄ£a kapteini uz kuÄ£a varēja atrasties vēl 8 cilvēki. Kopš kuÄ£a uzcelšanas to apmeklēja ļoti daudz cilvēki un to apbrÄ«noja citi pazÄ«tami un slaveni cilvēki Dānijā. Kāds pāris pat ir salaulājies uz Nautilus’a klāja. Dažas reizes zemÅ«dene tikai izmantota kravas pārvadāšanai, taču 2011.gadā kuÄ£im bija nepieciešams kapitālremonts un modernizācija, kurš tika pabeigts tikai 2017.gada aprÄ«lÄ«.

2017gada 11augustā UC3... Autors: WatKat Neatklātie noziegumi: Kim Wall lieta
Attēls no: www.bbc.com
3.

2017.gada 11.augustā UC3 Nautilus bija jāpeld ar savu ekipāžu no Kopenhāgenas uz Bornholmu (dāņu sala Baltijas jÅ«ras dienvid-rietumos). Brauciena mērÄ·is bija nogādāt nepieciešamās lietas, lai 31.augustā varētu veiksmÄ«gi palaist kompānijas “Copenhagen Suborbitals” raÄ·eti, taču 10.augusta vakarā 19:00 zemÅ«dene pameta dokus un iepeldēja jÅ«rā. Pēc aculiecinieku stāstÄ«tā, uz zemÅ«denes atradās divi cilvēki-Peters Madsens un žurnāliste Kima Valle. Tās dienas vakarā kuÄ£im bija jāatrgriežās atpakaļ ostā, bet viņš pazuda.

Jau 11augusta naktī 330... Autors: WatKat Neatklātie noziegumi: Kim Wall lieta
Attēls no: www.bbc.com
4.

Jau 11.augusta naktÄ« 3:30 Kopenhāgenas policijas iecirknim bija veikts zvans no vienotā Dānijas-Zviedrijas palÄ«dzÄ«bas dienasta koordinācijas centra, kurā tika paziņots par to, ka zemÅ«dens kuÄ£is Nautilus nav atgriezies ostā un ka, iespējams, ir notikusi avārija. Nekas vairāk par šo zvanu nav zināms. 11.augusta rÄ«tā, 10:30, kuÄ£i pamanÄ«ja Kjogē, netālu no Drogdenas bākas. ZemÅ«deni pamanÄ«ja Kristiāns Isbaks, kuram pieder viens no kravas kuÄ£iem. Nautilus uzpeldēja uz Å«dens virsmas un uz viņa klāja stāvēja kuÄ£a kapteinis-Peters Madsens. Kad Isbaks saprata, ka tas ir kuÄ£is, kuru meklē, viņš izveidoja radiosavienojumu ar zemÅ«deni un Medsens viņam paskaidroja, ka viss ir kārtÄ«bā un ka viņš dodās uz ostas pusi. Pēc dažām minÅ«tēm Madsens kopā ar kuÄ£i nolaidās zem Å«dens un Isbaks viņu pazaudēja no redzesloka. Pēc pusstundas bija redzams, ka Å«dens apkārt vietai, kur pēdējo reizi bija redzama zemÅ«dene, sāka burbuļot. Bija skaidrs, ka zemÅ«dens kuÄ£is grimst. Tad Madsens atkal pacēlās uz kuÄ£a klāja un gaidÄ«ja lÄ«dz viņu savāks kuÄ£is, kas paspēja uz notikuma brÄ«di atpeldēt uz zemÅ«denes SOS izsaukumu. TiklÄ«dz Madsens spēra uz sauszemes, viņš bija žurnālistu uzmanÄ«bas centrā. Visi gribēja zinat kā viņš jÅ«tas un kas notika. Madsens izskatÄ«jās nedaudz noskumis, bet kopumā viņš jutās labi. Viņš apgalvoja, ka Nautilus’u izcels no Å«dens un viņš viņu atjaunos. Tikmēr, kamēr Peters Madsens deva intervijas, policijai tika zināms, ka izņemot vÄ«rieti uz kuÄ£a atradās arÄ« jauna žurnāliste Kim Vall un ka viņu kopš pagājušÄs nakts meklē viņas puisis. Pēc puiša stāstÄ«tā Kima devās uz tikšanos ar Madsenu, lai paņemtu no viņa interviju, bet meitene pazuda un neviens nezin, kur viņa ir. Jau naktÄ« vÄ«rietis paziņoja par mīļotās pazušanu. Kad policija sāka meklēt pazuduši sievieti, tika zināms, ka pēdējo reizi viņu redzēja tieši Madsena klātbÅ«tnē. Video ieraksti liecina par to, ka abi bija devušies izbraucienā ar kuÄ£i 10.augusta vakarā.

Visu nakti no 11augusta līdz... Autors: WatKat Neatklātie noziegumi: Kim Wall lieta
Attēls no: www.bbc.com
5.

Visu nakti no 11.augusta lÄ«dz 12.augustam Madsens pavadÄ«ja policijas iecirknÄ«, kur viņu pratināja saistÄ«bā ar žurnālistes pazušanu. Ātri vien izmeklētajiem kļūs skaidrs, ka vÄ«rietis melo un viņa stāsts par notikumu ar zemÅ«deni nav vienkārša sakritÄ«ba. Jau 12.augusta rÄ«tā vÄ«rieti apsÅ«dzēja slepkavÄ«bā un tÄ«šÄ zemÅ«dens noslÄ«cināšanā.

Kā izrādījās pazudusī... Autors: WatKat Neatklātie noziegumi: Kim Wall lieta
Attēls no: www.bbc.com
6.

Kā izrādÄ«jās pazudusÄ« sieviete bija pazÄ«stama žurnāliste, kas rakstÄ«ja rakstus tādiem laikrakstiem kā "New York Times", "Guardian", "Vice" un "Morning Post". Sieviete bija 30 gadus veca un dzimusi Malme (pilsēta Zviedrijā). Savā laikā Kima pabeidza Kolumbijas Universitāti un ieguva maÄ£istra grādu žurnālistikā un sabiedriskajās attiecÄ«bās, kā arÄ« ieguva bakalauru Londonas ekanomikas un politikas augstskolā. Uzreiz pēc izlaiduma Kima izlēma kļūt par neatkarÄ«go žurnālistu un devās uz Ķīnu, lai izveidotu rakstu ciklu par dzÄ«vi šajā valstÄ«. Pēc Ķīnas, jaunā sieviete sāka ceļot pa pasauli, lai iegÅ«tu materiālus saviem rasktiem un bieži vien viņai nācās atrasties dažādu notikumu epicentros. Kolēģi raksturoja Kimu kā bezbailÄ«gu, drosmÄ«gu un prasmÄ«gu žurnālisti. 

Pavisam nesen pirms savas pazušanas Kima atgriezās uz dzimto valsti. Kimas vecāki atviegloti nopÅ«tās-beidzot viņu meita ir drošÄ«bā, taču viņu meita pazuda 60 km attālumā no mājām. 

Policistus neapmierināja... Autors: WatKat Neatklātie noziegumi: Kim Wall lieta
Attēls no: www.bbc.com
7.

Policistus neapmierināja Madsena versija par to, kur palika Kima, jo video kameras meteriālos nebijas redzama jaunā sieviete vietā, kurā Madsens norādija kā vietu, kur viņš viņu izsēdināja. 12.augusta vēlā vakarā zemÅ«dens kuÄ£i izcēla no Å«dens, bet Kimas Ä·ermenis netika atrasts. 13.augustā Peters Madsens izmainÄ«ja savu versiju. Tika organizēta pirmā tiesas sēde, kurā Madsens izteica vēlmi kaut ko paziņot klātesošajiem, taču tiesnesis atteica viņam viņa prasÄ«bā, bet noklausÄ«jās viņa otro versiju bez preses un aiz aizvērtām durvÄ«m. Madsens izstāstÄ«ja, ka viņš neizlaida meiteni krastā. Pēc viņa vārdiem žurnāliste nomira uz zemÅ«dens kuÄ£a klāja nelaimes gadijuma rezultātā un viņas lÄ«Ä·i viņš "noguldÄ«ja" Å«denÄ«. Vakarā, ko viņi pavadÄ«ja kopā, zemÅ«denē, Kima nokrita un sasita sev galvu, pazaudēja samaņu un ļoti ātri nomira. Peters viņu apglabāja jÅ«rā. 

Sievietes ķermeņa... Autors: WatKat Neatklātie noziegumi: Kim Wall lieta
Attēls no: www.bbc.com
8.

Sievietes Ä·ermeņa meklēšana turpinājās. PalÄ«gā nāca helekopteri un Å«denslÄ«dēji. Visu sarežģija tas, ka nebija iespējams noteikt zemÅ«dens kuÄ£a maršrutu. 14.augustā bija izludināta starptautiska meklēšana. Tajā pašÄ dienā policija noskaidroja, ka zemÅ«dens kuÄ£is nenoslÄ«ka nelaimes gadÄ«juma rezultātā, kas apstiprināja izmeklētāju domas par to, ka Madsens apzināti noslÄ«cināja kuÄ£i, lai slēptu nozieguma pēdas. VienÄ«gā nozÄ«mÄ«gā informācija, ko ieguva izmeklētāji bija kāda cita kravas kuÄ£a kapteiņa liecÄ«ba par to, ka 10 stundas pirms negadÄ«juma viņš redzēja Madsena zemÅ«dens kuÄ£i, kas gandrÄ«z avarēja, ietriecoties kādā citā kuģī, 2km attālumā no vietas, kur tas noslÄ«ka. Pirms tam kuÄ£is virzijās uz Dānijas un Zviedrijas robežu, bet pēc tam apstājās un kādu laiku nekustējās no vietas. Pēc šÄ«s informācijas pie izmeklēšanas pieslēdzās arÄ« Zviedru policisti. Taču pēc vairāku dienu meklēšanas nekas netika atrasts. 

Kā nereti notiek scaronādās... Autors: WatKat Neatklātie noziegumi: Kim Wall lieta
Attēls no: www.bbc.com
9.

Kā nereti notiek šÄdās situācijās, visu izšÄ·ir viens atgadÄ«jums. 21.augustā kāds velosipēdists brauca gar jÅ«ras piekrasti un pamanÄ«ja, ka viļņi jÅ«ras krastā ir izskalojuši kaut ko neparastu. Viņš piegāja klāt, lai tuvāk apskatÄ«tos un saprata, ka viņa priekšÄ ir izkropļots ērmenis, bez galvas, kājām un rokām. Lai Ä·ermenis neuzpeldētu, tam bija piestiprināts metālisks smagums, taču viļņi izdarÄ«ja savu darbu. Ķermenis tika aizsÅ«tÄ«ts uz laboratorisko izmeklēšanu. 22.augustā izmeklētāji nāca klajā ar informāciju, ka Ä·ermeņa daļas tika atdalÄ«tas speciāli. Nākamajā dienā policija paziņoja, ka uz zemÅ«dens kuÄ£a tika atrastas asins pēdas, lÄ«dz brÄ«dim kā kuÄ£is noslÄ«ka, asinis bija visur. 

DNS materiāls, ko paņēma no Kim'as Ä·emmes, zobu birstes pārbaudÄ«ja ar asins DNS un izrādÄ«jās, ka tās pieder Kim'ai, kā arÄ« atrastais Ä·ermenis piederēja sievietei. 

5.septembrÄ« Madsens atkal izmaina savu versiju un izstāsta, ka nelaimes gadÄ«juma brÄ«dÄ« sieviete centās iekāpt kapteiņa mastā, bet metāliskais vāks uzkrita viņai uz galvas, viņai sākās lēkme, kas turpinājās 20 sekundes un Kim'a nomira. Madsens nevarēja pārdzÄ«vot redzēto un vēlējās izdarÄ«t pašnāvÄ«bu, bet pārdomāja un "apglabāja" meiteni jÅ«rā ievērojot visus apglabāšanas likumus. Viņš uzskatÄ«ja, ka pie visa vainÄ«gs ir viņa lolojums-zemÅ«dens kuÄ£is, tāpēc izlēma viņu nogremdētu, lai aizmirstu visu, kas uz viņa notika. Madsens atzina savu vainu nepienācÄ«gā attieksmē pret Ä·ermeni, taču noliedza savu saistÄ«bu pie Ä·ermeņa daļu atdalÄ«šanas. Taču fakti nesakrita ar Madsena stāstÄ«to. 

No scaronī brīža sāka... Autors: WatKat Neatklātie noziegumi: Kim Wall lieta
Attēls no: www.bbc.com
10.

No šÄ« brīža sāka noskaidroties jauni fakti par Petera Madsena tumšo dzÄ«ves pusi. 

Kad vÄ«rietim bija 6 gadi, viņa vecāki izšÄ·Ä«rās. Māte, kas bija jaunāka par tēvu vairāk kā par 30 gadiem pameta dēlu. Tieši tēvs bija tas, kas raisÄ«ja dēlā interesi un mÄ«lestÄ«bu pret raÄ·etēm. Viņš izstāstija zēnam par cilvēku, kas strādāja uz nacistiem 2.Pasaules kara laikā, bet pēc kara devās uz ASV un palÄ«dzēja tur izstrādāt un realizēt Apollon programmu. Pats Madsens vienā no intervijām atzinās, ka bērnÄ«bā bieži domājis par to, ko par saviem vecākiem domā bērni, kuru vecāki strādā koncnometnēs, vai viņi saprata, ka viņu vecāki ir sadisti. Petera tēvs bija sadists un ļauns cilvēks. Skolas laikā Madsens mācijās tikai tos priekšmetus, kas viņam patika, viņš nevarēja atrast kopÄ«gu valodu ne ar vienu. Madsenam bija sieva, kuru sauca Siret un viņu attiecÄ«bas bija atvērta tipa. Viņi nedzÄ«voja kopā un varēja stāsties intÄ«mās attiecÄ«bās ar ko grib. Madsens parasti nakšÅ†oja angāros vai uz sava zemÅ«dens kuÄ£a. Dienā viņš bija izgudrotājs-inžinieris, bet naktÄ«s fetišs ballÄ«šu apmeklētājs, viņš bija seks klubu aktÄ«vists, kas piedalÄ«jās dažādos eksperimentos, piedalÄ«jās orÄ£ijās. Viņš šÄdā veidā raisija sevÄ« mierinājumu. 

0
172
Citi Å¡Ä« autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [4]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
effeja100 avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa TeamworkMedaļa Bakalaurs
  effeja100 07.02.19 10:30
15
0

ApbrÄ«noju tik lielu darbu šÄda raksta tapšanā. Droši vien kārtÄ«ga diena pie tāda ir nostrādāta. Man liekas, ka raksts ir ļoti labs - sakarÄ«gi uzrakstÄ«ts, labi pārtulkots (ja tulkots) un detaļas ir pietiekami labi minētas. Nav tāda sajÅ«ta, ka kaut kā pietrÅ«kst. Ä»oti rÅ«pÄ«gi strādāts. Man tikai žēl, ka.. par baltu velti, nu, vai par cepumiņiem. Ceru, ka kaut ko citu iegÅ«si - žurnālistikas pieredzi, kas noderēs darbā, mācÄ«bās vai kur citur. 

ManApart avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa BakalaursMedaļa Maģistrs
  ManApart 06.02.19 19:07  
7
0
Ļoti labs raksts, bet gramatika gan pieklibo.
blusu_kerajs avatars
Medaļa BestsellersMedaļa Admins iesakaMedaļa Sensācija
  blusu_kerajs 06.02.19 00:57
2
0

  

Gan jau atklās!

Anonīms
Diga 14.03.19 21:18
0
0

kas tur neatklāts ,,tas draņķis jau tup cietumā--bet vispār ar bāgātiem ir tā --ar laiku tiem sakāpj galvā urÄ«ns ,ka atrodas ārpus likuma..un var darÄ«t ko grib--slepkavot ,izvarot ,spÄ«dzināt ut.t. un pašiem par to smiekli nāk...