Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
171

Hei, spoki! 😉
Kādus noslēpumus mums varētu izstāstīt ūdeņi, ja vien tie spētu runāt..
Šis šaušminošais stāsts notika Baltijas jūras ūdeņos, lielākajā privātajā zemūdenē UC3 Nautilus 2016.gada 11.augustā.

Peters Madsens 46 gadus vecs... Autors: WatKat Neatklātie noziegumi: Kim Wall lieta
1.

Peters Madsens, 46 gadus vecs dāņu inženieris-izgudrotājs, nācijas lepnums. Sākotnējo atpazistamību Madsens ieguva esot viens no galvenajiem darbiniekiem “Copenhagen Suborbitarls” kompānijā, kura ir pasaulē vienīgā nevalstiskā un nekomerciālā privātā organizācija, kas nodarbojās ar tehnoloģiju izstrādāšanu kosmisko aparātu palaizšanai. Šī kompānija iegūst finansējumu, galvenokārt, no privātpersonu ziedojumiem. 2014.gadā Peters Madsens aizgāja no iepriekšejās kompānijas un izveidoja savu personīgo laboratoriju ar nosauku “Rocket Madsen Space Lab (RML Spacelab), kurā sāka nodarboties ar pētījumiem, kosmisko raķešu izgaravošanu uz hibrīda dzinējiem H2O2. Pa vidu visiem darbiem un projektiem, kas saistīti ar kosmisko tehnoloģiju izstrādāšanu, Madsens kopā ar grupu brīvprātīgo turpināja zemūdens kuģa būvniecību, kuras celtniecība sākās 2005.gadā un beidzās 2008.gadā. Nauda zemūdens kuģa būvniecībai bija saziedota un ziedojumu summa sasniedza 200000 ASV dolārus.!

Attēls no: www.aftonbladet.se
Sākotnējais Madsena... Autors: WatKat Neatklātie noziegumi: Kim Wall lieta
2.

Sākotnējais Madsena “art-projekts” ātri vien kļuva par Dānijas valsts lepnumu, jo tas bija pirmais privātais zemūdens kuģis, kas tika nolaists uz ūdens. Šis Madsena dzīvi izmainījošais notikums notika 2008.gada augustā. Par šo notikumi rakstīja visi preses izdevumi, tikai slinkais varēja palaist garām šādu informāciju. Madsens kļuva slavens arī aiz savas valsts robežām. UC3 Nautilus ir privātais zemūdens kuģis, kurš svēra 33 tonnas, gandrīz 18 metrus garšs. Zemūdens kuģim bija divi dzinēji-elektriskais un dīzelis, kas ļāva zemūdens kuģim uzņemt ātrumu līdz 6 mezgliem (11 km/h). Uz zemūdenes atradās divi 1500 litrīgi rezervuāri ar saldūdeni un degvielu. Zemūdens kuģis 20 sekunžu laikā varēja nolaisties jūras dziļumā un tik pat ātri arī uzpeldēt uz ūdens virsmas. Kopā ar kuģa kapteini uz kuģa varēja atrasties vēl 8 cilvēki. Kopš kuģa uzcelšanas to apmeklēja ļoti daudz cilvēki un to apbrīnoja citi pazītami un slaveni cilvēki Dānijā. Kāds pāris pat ir salaulājies uz Nautilus’a klāja. Dažas reizes zemūdene tikai izmantota kravas pārvadāšanai, taču 2011.gadā kuģim bija nepieciešams kapitālremonts un modernizācija, kurš tika pabeigts tikai 2017.gada aprīlī.

Attēls no: www.bbc.com
2017gada 11augustā UC3... Autors: WatKat Neatklātie noziegumi: Kim Wall lieta
3.

2017.gada 11.augustā UC3 Nautilus bija jāpeld ar savu ekipāžu no Kopenhāgenas uz Bornholmu (dāņu sala Baltijas jūras dienvid-rietumos). Brauciena mērķis bija nogādāt nepieciešamās lietas, lai 31.augustā varētu veiksmīgi palaist kompānijas “Copenhagen Suborbitals” raķeti, taču 10.augusta vakarā 19:00 zemūdene pameta dokus un iepeldēja jūrā. Pēc aculiecinieku stāstītā, uz zemūdenes atradās divi cilvēki-Peters Madsens un žurnāliste Kima Valle. Tās dienas vakarā kuģim bija jāatrgriežās atpakaļ ostā, bet viņš pazuda.

Attēls no: www.bbc.com
Jau 11augusta naktī 330... Autors: WatKat Neatklātie noziegumi: Kim Wall lieta
4.

Jau 11.augusta naktī 3:30 Kopenhāgenas policijas iecirknim bija veikts zvans no vienotā Dānijas-Zviedrijas palīdzības dienasta koordinācijas centra, kurā tika paziņots par to, ka zemūdens kuģis Nautilus nav atgriezies ostā un ka, iespējams, ir notikusi avārija. Nekas vairāk par šo zvanu nav zināms. 11.augusta rītā, 10:30, kuģi pamanīja Kjogē, netālu no Drogdenas bākas. Zemūdeni pamanīja Kristiāns Isbaks, kuram pieder viens no kravas kuģiem. Nautilus uzpeldēja uz ūdens virsmas un uz viņa klāja stāvēja kuģa kapteinis-Peters Madsens. Kad Isbaks saprata, ka tas ir kuģis, kuru meklē, viņš izveidoja radiosavienojumu ar zemūdeni un Medsens viņam paskaidroja, ka viss ir kārtībā un ka viņš dodās uz ostas pusi. Pēc dažām minūtēm Madsens kopā ar kuģi nolaidās zem ūdens un Isbaks viņu pazaudēja no redzesloka. Pēc pusstundas bija redzams, ka ūdens apkārt vietai, kur pēdējo reizi bija redzama zemūdene, sāka burbuļot. Bija skaidrs, ka zemūdens kuģis grimst. Tad Madsens atkal pacēlās uz kuģa klāja un gaidīja līdz viņu savāks kuģis, kas paspēja uz notikuma brīdi atpeldēt uz zemūdenes SOS izsaukumu. Tiklīdz Madsens spēra uz sauszemes, viņš bija žurnālistu uzmanības centrā. Visi gribēja zinat kā viņš jūtas un kas notika. Madsens izskatījās nedaudz noskumis, bet kopumā viņš jutās labi. Viņš apgalvoja, ka Nautilus’u izcels no ūdens un viņš viņu atjaunos. Tikmēr, kamēr Peters Madsens deva intervijas, policijai tika zināms, ka izņemot vīrieti uz kuģa atradās arī jauna žurnāliste Kim Vall un ka viņu kopš pagājušās nakts meklē viņas puisis. Pēc puiša stāstītā Kima devās uz tikšanos ar Madsenu, lai paņemtu no viņa interviju, bet meitene pazuda un neviens nezin, kur viņa ir. Jau naktī vīrietis paziņoja par mīļotās pazušanu. Kad policija sāka meklēt pazuduši sievieti, tika zināms, ka pēdējo reizi viņu redzēja tieši Madsena klātbūtnē. Video ieraksti liecina par to, ka abi bija devušies izbraucienā ar kuģi 10.augusta vakarā.

Attēls no: www.bbc.com
Visu nakti no 11augusta līdz... Autors: WatKat Neatklātie noziegumi: Kim Wall lieta
5.

Visu nakti no 11.augusta līdz 12.augustam Madsens pavadīja policijas iecirknī, kur viņu pratināja saistībā ar žurnālistes pazušanu. Ātri vien izmeklētajiem kļūs skaidrs, ka vīrietis melo un viņa stāsts par notikumu ar zemūdeni nav vienkārša sakritība. Jau 12.augusta rītā vīrieti apsūdzēja slepkavībā un tīšā zemūdens noslīcināšanā.

Attēls no: www.bbc.com
Kā izrādījās pazudusī... Autors: WatKat Neatklātie noziegumi: Kim Wall lieta
6.

Kā izrādījās pazudusī sieviete bija pazīstama žurnāliste, kas rakstīja rakstus tādiem laikrakstiem kā "New York Times", "Guardian", "Vice" un "Morning Post". Sieviete bija 30 gadus veca un dzimusi Malme (pilsēta Zviedrijā). Savā laikā Kima pabeidza Kolumbijas Universitāti un ieguva maģistra grādu žurnālistikā un sabiedriskajās attiecībās, kā arī ieguva bakalauru Londonas ekanomikas un politikas augstskolā. Uzreiz pēc izlaiduma Kima izlēma kļūt par neatkarīgo žurnālistu un devās uz Ķīnu, lai izveidotu rakstu ciklu par dzīvi šajā valstī. Pēc Ķīnas, jaunā sieviete sāka ceļot pa pasauli, lai iegūtu materiālus saviem rasktiem un bieži vien viņai nācās atrasties dažādu notikumu epicentros. Kolēģi raksturoja Kimu kā bezbailīgu, drosmīgu un prasmīgu žurnālisti. 

Pavisam nesen pirms savas pazušanas Kima atgriezās uz dzimto valsti. Kimas vecāki atviegloti nopūtās-beidzot viņu meita ir drošībā, taču viņu meita pazuda 60 km attālumā no mājām. 

Attēls no: www.bbc.com
Policistus neapmierināja... Autors: WatKat Neatklātie noziegumi: Kim Wall lieta
7.

Policistus neapmierināja Madsena versija par to, kur palika Kima, jo video kameras meteriālos nebijas redzama jaunā sieviete vietā, kurā Madsens norādija kā vietu, kur viņš viņu izsēdināja. 12.augusta vēlā vakarā zemūdens kuģi izcēla no ūdens, bet Kimas ķermenis netika atrasts. 13.augustā Peters Madsens izmainīja savu versiju. Tika organizēta pirmā tiesas sēde, kurā Madsens izteica vēlmi kaut ko paziņot klātesošajiem, taču tiesnesis atteica viņam viņa prasībā, bet noklausījās viņa otro versiju bez preses un aiz aizvērtām durvīm. Madsens izstāstīja, ka viņš neizlaida meiteni krastā. Pēc viņa vārdiem žurnāliste nomira uz zemūdens kuģa klāja nelaimes gadijuma rezultātā un viņas līķi viņš "noguldīja" ūdenī. Vakarā, ko viņi pavadīja kopā, zemūdenē, Kima nokrita un sasita sev galvu, pazaudēja samaņu un ļoti ātri nomira. Peters viņu apglabāja jūrā. 

Attēls no: www.bbc.com
Sievietes ķermeņa... Autors: WatKat Neatklātie noziegumi: Kim Wall lieta
8.

Sievietes ķermeņa meklēšana turpinājās. Palīgā nāca helekopteri un ūdenslīdēji. Visu sarežģija tas, ka nebija iespējams noteikt zemūdens kuģa maršrutu. 14.augustā bija izludināta starptautiska meklēšana. Tajā pašā dienā policija noskaidroja, ka zemūdens kuģis nenoslīka nelaimes gadījuma rezultātā, kas apstiprināja izmeklētāju domas par to, ka Madsens apzināti noslīcināja kuģi, lai slēptu nozieguma pēdas. Vienīgā nozīmīgā informācija, ko ieguva izmeklētāji bija kāda cita kravas kuģa kapteiņa liecība par to, ka 10 stundas pirms negadījuma viņš redzēja Madsena zemūdens kuģi, kas gandrīz avarēja, ietriecoties kādā citā kuģī, 2km attālumā no vietas, kur tas noslīka. Pirms tam kuģis virzijās uz Dānijas un Zviedrijas robežu, bet pēc tam apstājās un kādu laiku nekustējās no vietas. Pēc šīs informācijas pie izmeklēšanas pieslēdzās arī Zviedru policisti. Taču pēc vairāku dienu meklēšanas nekas netika atrasts. 

Attēls no: www.bbc.com
Kā nereti notiek scaronādās... Autors: WatKat Neatklātie noziegumi: Kim Wall lieta
9.

Kā nereti notiek šādās situācijās, visu izšķir viens atgadījums. 21.augustā kāds velosipēdists brauca gar jūras piekrasti un pamanīja, ka viļņi jūras krastā ir izskalojuši kaut ko neparastu. Viņš piegāja klāt, lai tuvāk apskatītos un saprata, ka viņa priekšā ir izkropļots ērmenis, bez galvas, kājām un rokām. Lai ķermenis neuzpeldētu, tam bija piestiprināts metālisks smagums, taču viļņi izdarīja savu darbu. Ķermenis tika aizsūtīts uz laboratorisko izmeklēšanu. 22.augustā izmeklētāji nāca klajā ar informāciju, ka ķermeņa daļas tika atdalītas speciāli. Nākamajā dienā policija paziņoja, ka uz zemūdens kuģa tika atrastas asins pēdas, līdz brīdim kā kuģis noslīka, asinis bija visur. 

DNS materiāls, ko paņēma no Kim'as ķemmes, zobu birstes pārbaudīja ar asins DNS un izrādījās, ka tās pieder Kim'ai, kā arī atrastais ķermenis piederēja sievietei. 

5.septembrī Madsens atkal izmaina savu versiju un izstāsta, ka nelaimes gadījuma brīdī sieviete centās iekāpt kapteiņa mastā, bet metāliskais vāks uzkrita viņai uz galvas, viņai sākās lēkme, kas turpinājās 20 sekundes un Kim'a nomira. Madsens nevarēja pārdzīvot redzēto un vēlējās izdarīt pašnāvību, bet pārdomāja un "apglabāja" meiteni jūrā ievērojot visus apglabāšanas likumus. Viņš uzskatīja, ka pie visa vainīgs ir viņa lolojums-zemūdens kuģis, tāpēc izlēma viņu nogremdētu, lai aizmirstu visu, kas uz viņa notika. Madsens atzina savu vainu nepienācīgā attieksmē pret ķermeni, taču noliedza savu saistību pie ķermeņa daļu atdalīšanas. Taču fakti nesakrita ar Madsena stāstīto. 

Attēls no: www.bbc.com
No scaronī brīža sāka... Autors: WatKat Neatklātie noziegumi: Kim Wall lieta
10.

No šī brīža sāka noskaidroties jauni fakti par Petera Madsena tumšo dzīves pusi. 

Kad vīrietim bija 6 gadi, viņa vecāki izšķīrās. Māte, kas bija jaunāka par tēvu vairāk kā par 30 gadiem pameta dēlu. Tieši tēvs bija tas, kas raisīja dēlā interesi un mīlestību pret raķetēm. Viņš izstāstija zēnam par cilvēku, kas strādāja uz nacistiem 2.Pasaules kara laikā, bet pēc kara devās uz ASV un palīdzēja tur izstrādāt un realizēt Apollon programmu. Pats Madsens vienā no intervijām atzinās, ka bērnībā bieži domājis par to, ko par saviem vecākiem domā bērni, kuru vecāki strādā koncnometnēs, vai viņi saprata, ka viņu vecāki ir sadisti. Petera tēvs bija sadists un ļauns cilvēks. Skolas laikā Madsens mācijās tikai tos priekšmetus, kas viņam patika, viņš nevarēja atrast kopīgu valodu ne ar vienu. Madsenam bija sieva, kuru sauca Siret un viņu attiecības bija atvērta tipa. Viņi nedzīvoja kopā un varēja stāsties intīmās attiecībās ar ko grib. Madsens parasti nakšņoja angāros vai uz sava zemūdens kuģa. Dienā viņš bija izgudrotājs-inžinieris, bet naktīs fetišs ballīšu apmeklētājs, viņš bija seks klubu aktīvists, kas piedalījās dažādos eksperimentos, piedalījās orģijās. Viņš šādā veidā raisija sevī mierinājumu. 

Attēls no: www.bbc.com
0
171
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [4]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
effeja100 avatars
Medaļa SpoksMedaļa Dienas domaMedaļa Teamwork
  effeja100 07.02.19 10:30
15
0

Apbrīnoju tik lielu darbu šāda raksta tapšanā. Droši vien kārtīga diena pie tāda ir nostrādāta. Man liekas, ka raksts ir ļoti labs - sakarīgi uzrakstīts, labi pārtulkots (ja tulkots) un detaļas ir pietiekami labi minētas. Nav tāda sajūta, ka kaut kā pietrūkst. Ļoti rūpīgi strādāts. Man tikai žēl, ka.. par baltu velti, nu, vai par cepumiņiem. Ceru, ka kaut ko citu iegūsi - žurnālistikas pieredzi, kas noderēs darbā, mācībās vai kur citur. 

ManApart avatars
Medaļa MaģistrsMedaļa Dienas joksMedaļa Spoks
  ManApart 06.02.19 19:07  
7
0
Ļoti labs raksts, bet gramatika gan pieklibo.
blusu_kerajs avatars
Medaļa BestsellersMedaļa Admins iesakaMedaļa Sensācija
  blusu_kerajs 06.02.19 00:57
2
0

  

Gan jau atklās!

Anonīms
Diga 14.03.19 21:18
0
0

kas tur neatklāts ,,tas draņķis jau tup cietumā--bet vispār ar bāgātiem ir tā --ar laiku tiem sakāpj galvā urīns ,ka atrodas ārpus likuma..un var darīt ko grib--slepkavot ,izvarot ,spīdzināt ut.t. un pašiem par to smiekli nāk...