Guy: "Father, during the war I allowed a Jewish refugee to live in my attic"
Father: "Well, I do not see anythign wrong with that. You helped a poor soul survive the war"
Guy: "But Father, I collected rent from for every week that he stayed"
Father: "Well, that is not a good deed, but it was for a good cause, so that is fine."
Guy: "... but Father.... should I tell him the war is over?"
Nāvējošākās mīnas pasaulē.31
Šāds vārds ir ticis dots noteiktam mīnu tipam. Pati mīna ir maza, cilindriska ierīce, kas tiek aprakta zemē ar vadu tīklu augšpusē.
Kad vadi tiek aizskarti mīna eksplodē, augšup izšaujot lādiņu, kurš apmēram metra augstumā eksplodē. Lādiņš nav pārāk liels, bet tas satur mazas tērauda bumbiņas, vai metālu, kas sprādziena rezultātā ievainotu apkārt esošos kareivjus. Uzlekšana gaisā atļauj otrajai eksplozijai izraisīt lielākus ievainojumus, šrapneļiem un lodītēm aizlidot tālāk.
Šāds mīnu tips pirmo reizi tika izmantots 2. Pasaules karā un to joprojām izmanto mūsdienās.
Vācieši izstrādāja tā saukto „S” mīnu, vai Schrapnellmine 35 (SMi-35) (To arī dēvē par kurpj, lecošo un šrapneļmīnu). (SMi-35) tika aprakta ar tikai tās aizdedzi virs zemes, vai arī savienotu ar palaišanas vadiem. Kad palaista, SMi 35 palaiž mazu cilindru, kurš raida ap 350 mazas tērauda bumbiņas līdz pat 150 metru lielā rādiusā.
Kad tu uzkāp uz „Betijas”, tā nedetonējas līdz tu neesi nokāpis no tās. Tad, tā paleksies ~ 1m augstumā tev aiz muguras, saspridzinot tevi vidū uz pusēm. Tava apakšējā puse būs mirusi, kamēr augšējā puse vēl brīdi būs dzīva. (skatīt video)
Kara laikā izmantoja tankus lai iztīrītu ceļu no šīm mīnām, tankiem sekoja hammeri ar kareivjiem. Tāpēc arī Hummerand Humvee ir veidoti tik plati, lai varētu braukt pa M1 Tanka atstātajām pēdām, jo starp tām joprojām var būt nesprāgušas mīnas.
augšējos attēlos ir redzams kā 504. kājinieku pulka karavīri trennējas mīnu atrašanā un detonēšanā.
Apakšējā attēlā var redzēt pašu SMi 35 mīnu, ar metāla lodīšu paraugiem. No tās pa labi ir stikla mīna, visticamām ka tā ir "Glassmine 43''.