Katrā kultūrā ir savi vērtīgi priekšmeti. Tā , piemēram, vienas lietas, briljanti un smalki zelta juvelierizstrādājumi, ir vērtīgas sava skaistuma dēļ, citas vērtīgas ar to, ka ir retas un neparastas, citas, ka senas.
Nauda un vērtības - (papildināts)6
Dimants ir cietākais minerāls, kas izmantojams gan rūpniecībā, gan juvelierizstrādājumos. Lielākais atrastais dimants, kas nosaukts par "Kullinanu" ir 10 x 6,5 x 5 cm liels. Tas tika atrasts Āfrikā 1905.g. To pasniedza Anglijas karalim Edvardam VII. Juvelieri to sadalīja sīkākos gabalos un iestrādāja britu karalienes kronī. Kroņa dārgakmeņi simbolizē monarha spēku.
1922. gadā tika atrasta ieeja Tutanhamona kapenēs. Britu arheologs Hovards kārters un mecenāts lords Karnavons pirmie ieiet kapenēs, kur atklāj milzu bagātības, arī faraona pēcnāves masku.
19.gs. 7o. g. vācietis Heinrihs Šlīmanis uzgāja apslēptas bagātības, kas piederējušas valdniekam Priamam. 1947. gadā vērtīgi atradumi ar Nāves jūras seniem rokrakstiem uzieti Izraēlā, taču tos visus aizēno Svētais Grāls - kauss, no kura it kā dzēris pats Jēzus kristus Svētā vakarēdiena laikā.
Vērtīgus priekšmetus atrod uz izceltajiem senāk nogrimušajiem kuģiem. Tā 1545.gadā gāja bojā angļu kuģis Mary Rose, kuru izcēla 1982.gadā. Atrastie priekšmeti palīdz vēsturniekiem pagātnes pētīšanā.
21. gs. sākumā izsolē tika pārdoti slavenā boksera Muhameda Ali boksa cimdi. Masu saziņas līdzekļi sniedz pretrunīgu informāciju par izsoles rezultātiem.
Kāds japānas biznesmenis 1998.gadā par reto rotaļu lācīti Tediju samaksāja 100 000 ASV $.
Par ko un cik tiek maksāts.
Zilā dimanta gredzens, dārgākais ka jebkad, 1995.gadā tika pārdots par 7,5 milj. ASV #.
Kannās zagļi 1994.gadā nozaga dārglietas 30 milj. sterliņu mārciņu vērtībā.
Apmēram 150 Pikaso darbu ir pārdoti aptuveni par miljonu sterliņu mārciņu katrs.
Apmēram 150 Pikaso darbi ir pārdoti aptuveni par miljonu sterliņu mārciņu katrs.
Van Goga glezna "Saulespuķes"izsolē 1987 gadā ieguva 22,5 milj. sterliņu mārciņu. Tika baumots, ka tas esot gleznas viltojums.
Karls Faberžē nodārgmetāla un dārakmeņiem izgaatavoja brīnišķīgas olas Krievijas cara ģimenei. Aleksandrs III 1887.gadā lieldienās esot dāvinājis sievai. Pavisam bijušas 8 šādas olas. Attēlā redzamā atrasta lūžņu kaudzē. Tās vērtība varētu būt 20 milj.$.
Daudzas Senās Ēģiptes bagātības no kapenēm izzaga aplaupītāji. Dārgmetāla statuetes viņi pārkausēja un pārdeva.